Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Kapinių šventės suartina tolimus giminaičius
Mardi, 07 Août 2012 18:09
There are no translations available.


siaures_rytu_logo

kapiniu_svente

Praėjusį šeštadienį Šlepščių kaimo kapinėse vyko evangelikų reformatų kapinių šventė. Prisiminti į Amžinybę išėjusių giminaičių, kaimynų, pažįstamų susirinko žmonės iš įvairių Biržų rajono ar net Lietuvos vietų. Kapinių šventės vis dažniau tampa tradicija ne tik paminėti mirusiuosius, bet ir susitikti gyviesiems. Šį kartą gausiausias renginio dalyvių pulkelis sukiojosi prie Katrės ir Jokūbo Dagių šeimos kapavietės, kurioje ilsisi daugiau nei dešimt artimųjų. Ant prosenelių, senelių, dėdžių ir tetų kapų sužibo žvakutės, sužydo rožių šakelės.

Susirinkusiesiems pamokslą sakiusi kunigė Sigita Švambarienė į tikinčiuosius kreipėsi evangelijos pagal Matą žodžiais, mokančiais atleisti vienus kitiems. Pasak kunigės, neatleisdami mes patys apsunkiname save, „sudeginame" iš vidaus.

Evangelikų reformatų kapinių šventės didesnėse kapinėse yra organizuojamos kasmet, mažesnėse - kas antrus ar trečius metus tikinčiųjų pageidavimu. Paprastai po pamaldų susirenkama pasibūti kurioje nors kaimo sodyboje ar tiesiog vaišių stalas padengiamas už kapinių tvoros. Šį kartą būryje pasibūti panoro Dagių giminės palikuonys. Jie patraukė į Legailiuose įsikūrusių Vaičiakonių namus. Iš Biržų, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Kupiškio miestų, Zastaučių, Kvietkelių ir kitų mūsų rajono kaimų susirinkę giminaičiai vaišinosi, diskutavo, aiškinosi giminės šaknis, keitėsi adresais ir džiaugėsi sena-nauja giminyste. Kai kam buvo naujiena sužinoti, jog proproprosenelis Jurgis kilęs iš tolimo Kateliškių kaimo (Vabalninko sen.). Susirinkusieji kalbėjo, jog jų protėviai nė sapne nesapnavo, kad kada nors vaikaičiai susitiks ir aiškinsis, kieno proseneliai ar seneliai save vadino broliais bei seserimis.

Gražina Dagytė