Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Knyga apie Tomą Šerną keliauja po Lietuvą
Dienstag, den 18. November 2008 um 17:50 Uhr
There are no translations available.

Knyga apie Tomą Šerną keliauja po Lietuvą

Pernai liepos pabaigoje Lietuvos rašytojų sąjungos išleista žurnalistės Aurelijos Arlauskienės knyga "Tomas Šernas: vakar buvo rytoj" sausio pabaigoje pristatyta Stasio Vainiūno namuose, Vilniuje. Tai - jau septintasis knygos, jos herojaus ir autorės susitikimas akis į akį su skaitytojais.

"Tomas Šernas: vakar buvo rytoj" - tai istorinė apybraiža apie vienintelį gyvą Medininkų skerdynių liudininką, evangelikų reformatų kunigą, vyrą ir tėvą Tomą Šerną. „Ši knyga - pirmas išsamus dokumentuotas ir kartu publicistiškai įtaigus pasakojimas apie muitinės darbuotoją Tomą Šerną," - sako Lietuvos rašytojų sąjungos vyriausiasis redaktorius Valentinas Sventickas.

Tai tarsi dviejų dalių knyga, kurioje atskleidžiama Tomo Šerno gyvenimas, jo artimųjų, giminių, draugų pasakojimai, o kitoje dalyje paties eseistika. Knygos viršelis iliustruotas T. Šerno ir dukros Gertrūdos nuotrauka, kviečiančia atversti kitą puslapį, nepaleisti iš rankų to, kas visiems turėtų būti svarbu.

Įtaigiai atskleidžiama Šernų giminės istorija, susipynę arba iširę likimai, pasikartojantys skaičiai, liudijantys lemtį ne nueiti į praeitį, o išlikti per istorinius įvykius. Nors jie ir pareikalavo labai skaudžios aukos.

Knygoje pasakojant apie liudininką minimi ir jo bendražygiai, kurie žuvo, prabyla jų šeimų nariai, artimieji. Apžvelgiamas ju šiandienos gyvenimas.

Visos knygos tematika ir problematika labai natūrali, viskas pasakojama iš pirmųjų lūpų, kuriomis skamba nenutylima ir neslepiama istorija. Kartais galima įžvelgti ir ironijos, nuoskaudos, nepasitikėjimo instancijomis, tiriančiomis Medininkų bylą, kuriai jau greitai sueis senaties terminas.

Antroji knygos dalis - Tomo Šerno esė - savotiški, labai įdomaus mąstymo pavyzdžiai.

Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis, tarp kurių yra dar nė karto neskelbtų.

Knygos autorė kartu su Tomu Šernu knygą pristato savo skaitytojams įvairiuose Lietuvos vietose - per pusę metų jau surengti septyni susitikimai. Apie laikmetį, kai buvo atkuriama Lietuvos valstybė, Tomas Šernas pasakoja įvairiai, gausiai susirenkančiai auditorijai, kurioje yra ir tokių, kurie nieko nėra girdėję apie Medininkų tragediją...Susitikimai jau įvyko sostinėje Evangelikų liuteronų bažnyčioje, Martyno Mažvydo bibliotekoje, Stasio Vainiūno namuose, Gintaro Žagunio užkardoje Šalčininkų rajone, istorinėje prezidentūroje Kaune, Antano Jaroševičiaus vidurinėje mokykloje Giedraičiuose, Molėtų rajone, Biržų pilyje. Artimiausi suisitikimai vasario 24 d. Knygų mugeje, Litexpo parodų centre, kovo pradžioje - Rokiškio muziejuje.

Nuotraukose - Tomas Šernas susitikimuose su skaitytojais bažnyčioje Vilniuje, Biržų pilyje, Stasio Vainiūno namuose, kuriuose fortepionu grojo Gertrūda Šernaitė.

Aurelija Arlauskienė