Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Sėkmingai apgintas diplominis darbas apie evangelikus reformatus
Freitag, den 09. Juli 2010 um 15:12 Uhr
There are no translations available.

su_diplomu_mVilniaus ev. reformatų parapijos narė Viktorija Liauškaitė tapo diplomuota žurnaliste - jai birželio 18 d. Vilniaus universiteto šv. Jonų bažnyčioje iškilmingai įteiktas diplomas ir suteiktas komunikacijos ir informacijos bakalauro laipsnis. Paprasčiau sakant, Viktorija tapo diplomuota žurnaliste. Džiugu, jog absolventė savo diplominio darbo temą pasirinko iš bendruomenės gyvenimo.

Baigiamasis darbas sudarytas iš dviejų dalių - teorinės ir kūrybinės. Teorinėje darbo dalyje analizuojami du evangelikų leidiniai „Vilniaus reformatų žinios" ir „Lietuvos evangelikų kelias", leisti pastarąjį dešimtmetį (1998-2008 metais). Ypatingą reikšmę turi V. Liauškaitės kūrybinė diplominio darbo dalis - „Didūs tikėjimu", nes čia pateikiamas publikacijų ciklas apie evangelikų reformatų bendruomenę ir jos istoriją Lietuvoje. Kalbinti įvairūs žmonės, kuriuos jungia ev.reformatų tikėjimas. Per jų asmeninę patirtį siekta atskleisti ev. reformatų tikėjimą, bendruomenės ypatumus ir jos narių vykdomą veiklą.

„11 parapijų... Vaikų namai... Jaunimo draugija... Choras... Projektai... Už visų šių žodžių slypi Žmogus, didis savo tikėjimu. su_saviskiais_mTikėjimu, įžiebiančiu didžiulę viltį, meilę, tirpdančiu savanaudiškumą ir sėjančiu brolybės sėklą, - rašoma darbe. - Reformatai nemėgsta kalbėti - beveik penkių amžių patirtis, kurioje būta ir persekojimų, ir kruvinų susidorojimų - atvirus pasakojimus apie tikėjimą, patirtį, tradicijas rakina kažkur galugerkly. Reformatai nesigiria gerais darbais, nes yra įsitikinę, kad tokius darbus reikia daryti tyliai, nereikalaujant jokios padėkos. Ir mintis apie savo kelią į tikėjimą jie dažniausiai bevelija pasilaikyti sau, o jeigu ir pasakoja, tai labai dažnai esmė lieka kažkur šalia žodžio".
Viktorijai pavyko nuoširdžiai pakalbinti kunigus Rimą Mikalauską ir Tomą Šerną. Jos pokalbininkė buvo ir kunigė Sigita Švambarienė, teologijos studentas bei lektorius Evaldas Tamariūnas, garbaus amžiaus Kėdainių parapijos narė Zelma Jodinskienė. Pasakota ev.reformatų draugijos „Radvila" atsiradimo istorija tarpukario Lietuvoje ir jos veikla šiandien. Imtas interviu iš šios draugijos vadovės Eglės Mekaitės ir draugijos valdybos nario Merūno Jukonio. Neliko nepastebėti ev. reformatų choras „Giesmė" bei 2009 - aisiais, Jono Kalvino metais, vykę ev. reformatų renginiai.

InfoRef.lt