Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Antakalnio kapinių šventė
Antradienis, 21 Gegužė 2013 08:20

ant_kap_2013_mŠių metų gegužės 17 dieną, penktadienį Vilniaus Antakalnio kapinėse įvyko pirmoji Evangelikų reformatų kapinių šventė. Susirinkę Vilniaus parapijos tikintieji ne tik meldėsi prisimindami mirusius artimuosius, bet giedojo tradicines Evangelikų Reformatų giesmes bei klausėsi kunigo Raimondo Stankevičiaus skaitomų Švento Rašto žodžių bei pamokslo. Džiugu, jog ši tradicija yra išlaikoma.

Aušra Pačegonytė
 
Motinos diena Vilniaus bažnyčioje
Ketvirtadienis, 09 Gegužė 2013 18:02
motinos diena vilnius_mPirmas gegužės sekmadienis - Motinos diena, taip skelbia Kalendorius. Vilniaus reformatų bažnyčioje - dar ir jaunimo pamaldų sekmadienis. Įžengus į bažnyčią, šventiškai nuteikė pavasariškai gėlių puokštelėmis papuoštos lonkos (bažnyčios suolai) ir ant Dievo stalo pražydę narcizai. Jaunimo pamaldos, kaip jau įprasta, buvo pradėtos jaunimo giesme. Prie jaunimo gražiai pritapo ir sekmadieninės mokyklėlės uolūs lankytojai Rokas su Morta bei abu Nojai, savo balseliais darniai įsiliedami į Donaldos suburtos giesmių mokymosi grupelės giedojimą.
Skaityti daugiau...
 
Antrojo Gavėnios sekmadienio pamaldos Vilniaus bažnyčioje
Pirmadienis, 25 Vasaris 2013 12:11
A.Arlauskienės nuotr. Sekmadienio pamaldos vasario 24-ąją Vilniaus ev. reformatų parapijai buvo neeilinės: pamokslauti pirmą kartą atgautoje bažnyčioje atvyko vicesuperintendentas kun. Rimas Mikalauskas iš Biržų. Pamaldose taip pat apsilankė ir vilniečius sveikino svečias iš Vokietijos - Lipės krašto reformatų Bažnyčios kunigas Miroslavas Danyš, vasario 20 d. tarptautinėje konferencijoje „Vydūnas ir vokiečių kultūra", surengtoje Vydūno draugijos ir Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, skaitė pranešimą „Vydūnas Lipės krašto Bažnyčios šaltiniuose".

Kun.M.Danyš prisiminė, kad pirmą kartą Vilniuje ir šioje bažnyčioje lankėsi 1991 metais, tiksliau lankėsi pastate, kuris dar nebuvo išsivadavęs iš kino teatro rūbų: langai buvo uždengti skydais, Dievo stalo vietoje - paprastas stalas, apsuptas nuo lubų nuleistų juodų užuolaidų - kulisų, vietoj suolų - kino teatro kėdės. Mieste važinėjo karinė technika, bet Aukščiausiosios Tarybos pastatą, apsuptą barikadų, jau saugojo Lietuvos policija.

Skaityti daugiau...
 
More Articles...
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 6 iš 26