Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Kalvin


J.Kalvino atminimui - lietuviški akcentai Varšuvoje
Montag, den 26. Oktober 2009 um 11:03 Uhr
There are no translations available.

2009 metų spalio 14 dienos moksline teologine konferencija ir iškilmingomis pamaldomis buvo užbaigti Lenkijoje Jono Kalvino mokymo atminimui skirti renginiai.
Iš Lietuvos į Varšuvą dalyvauti iškilmėse buvo nuvykę Vilniaus ev. reformatų choras „Giesmė", vadovaujamas chormeisterės Janinos Pamarnackienės, Bažnyčios jaunimo vadovų delegacija ir Lietuvos evangelikų reformatų Konsistorijos prezidentė dr. Renata Bareikienė su generaliniu superintendentu kun. Rimu Mikalausku.

Weiterlesen...
 
Evangelikai raginami įsiklausyti į Kalvino žodžius
Mittwoch, den 30. September 2009 um 15:39 Uhr
There are no translations available.

tikejimozodis

 

Mineapolyje keli šimtai reformatų bažnyčių tikinčiųjų, trokštančių pamokslauti Raštą ir atskleisti Kristų pasauliui, susirinko į trijų dienų konferenciją, kurioje daugiausia dėmesio skiriama XVI a. reformatoriui Jonui Kalvinui.
Konferenciją surengė krikščioniška organizacija „Desiring God Ministries".

Apgailestaudamas, kad nemaža dalis šių dienų bažnyčių prarado pasitikėjimą Biblijos tikrumu ir autoritetu, Juliusas Kimas, Kalifornijos Westminsterio seminarijos praktinės teologijos profesorius, ragino tikinčiuosius įsiklausyti į Kalvino žodžius.

Weiterlesen...
 
Kalvino mintys skambėjo Jašiūnuose
Samstag, den 29. August 2009 um 07:27 Uhr
There are no translations available.

jasiunai_001mRugpjūčio 15 dieną įvyko dar vienas, jau ketvirtasis, Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios - Unitas Lithuaniae renginys, skirtas Jono Kalvino Jubiliejiniams metams paminėti - vieno žymiausių Reformacijos vadovų mintys skaitytos senajame Jašiūnų dvare, stūksančiame šalia Vilniaus - Lydos plento.

Labai gražų rugpjūčio šeštadienį keturios dešimtys reformatų bendruomenės narių traukė į Jašiūnų miestelį, įsikūrusį Šalčininkų rajone (apie 30 km nuo Vilniaus), kur tęsėsi projektas "Kalvinas netradicinėse Lietuvos erdvėse" (šis projektas - kuklus Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios - Unitas Lithuaniae - įnašas minint 500-ąsias Jono Kalvino gimimo metines).

Weiterlesen...
 
Kalvinas... Varėnos miškuose (papildytas filmuku)
Dienstag, den 02. Juni 2009 um 20:20 Uhr
There are no translations available.

Kalvinas... Varėnos miškuose (papildytas youtube-logo filmuku)

(English) (Français)

StovyklautojaiPasaulinei Reformatų Bažnyčių Aljansui (WARC) 2009 metus paskelbus Jono Kalvino Jubiliejiniais metais, WARC priklausančios Bažnyčios įvairiose šalyse įvairiai mini Didžiojo Reformatoriaus 500 gimimo metinių jubiliejų - vienos leidžia knygas apie jo gyvenimą, kitos iš naujo jo raštus, pamokslų rinkinius. Lietuvos evangelikų reformatų Sinodo kuratoriai, parapijos ir dvasininkai šią iškilią datą mini projektu "Kalvinas netradicinėse Lietuvos erdvėse". Numatyta įvairiose Lietuvos vietose rengti reformatų susibūrimus, kurių metu bus pasakojama apie Jono Kalvino gyvenimą ir veiklą, skaitoma vienintelė į lietuvių kalbą išversta jo knyga "Auksinės krikščioniško gyvenimo tiesos", diskutuojama, giedamos giesmės.

Weiterlesen...
 
Jonas Kalvinas. Teologija
Montag, den 01. Juni 2009 um 15:51 Uhr
There are no translations available.

Jonas KalvinasNors J. Kalvino teologijai neabejotiną poveikį darė tokie garsūs teologai kaip Augustinas, Liuteris, Melanchtonas ar Cvinglis, tačiau jo sugebėjimas aiškiai ir sistemingai analizuoti svarbiausius krikščionio gyvenimą liečiančius klausimus, išskiria jį iš kitų teologų. Jo mokymas stipriai palietė ne tik to meto tikinčiųjų žmonių gyvenimą, bet ir ištisas kartas teologų bei mąstytojų. J. Kalvino mąstymo aiškumas, nenuilstanti veikla ir teologinis palikimas, kuris padarė įtaką visai Reformacijos epochai, ir šiandien skatina  mus iš naujo atrasti jo talentą.

Weiterlesen...
 
Weitere Beiträge...
<< Start < Zurück 1 2 3 Weiter > Ende >>

Seite 2 von 3