Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Bažnyčia, turime problemą
Trečiadienis, 26 Vasaris 2014 14:46
logost1

Tullian Tchividjian
Vienas komentatorius, perskaitęstt naujausią mano straipsnį "Washington Post" dienraštyje, rašė: "Moralizmas bažnyčioje buvo didelė problema prieš 7-10 metų, tačiau švytuoklė pajudėjo į visiškai priešingą pusę, ir šiandien jau susiduriame su kitu kraštutinumu." Nuolatos kovodami su legalizmu ir moralizavimu bažnyčioje, šį prieštaravimą girdime dažnai. Tiek minėto komentatoriaus, tiek kitų pasisakymai atskleidžia tokių argumentų pagrindinę mintį: "Ne legalizmas ar moralizmas, o palaidumas yra šių dienų bažnyčios problema."
Skaityti daugiau...
 
„Vesti per sunkumus į viltį“: V-oji krikščioniškų bendruomenių ugdymo konferencija LCC tarptautiniam
Antradienis, 18 Vasaris 2014 12:23
logo_lcc



v_kbuk_2014
Vilties žinia kenčiantiems girdima visame Šventajame Rašte. „Tu pavertei mano liūdesį džiugesiu," gieda psalmininkas 30 psalmėje (30, 11).
„Mes visaip slegiami, bet nesugniuždyti", Paulius drąsina 2 laiške korintiečiams, 4 skyriuje. Jonas laikų pabaigos vizijoje regi sosto menę, kurioje paaukotam, bet per amžius gyvem Avinėliui atiduodama garbė, šlovė ir gyrius (Apr 5), net ir žmogiškų nelaimių apsuptyje. Bažnyčia nėra kūnas, kuris jau išlaisvintas iš visų vargų, bet ji gali puoselėti viltį, net ir kai sunkumai mus pribloškia tarsi jūros bangos.
Skaityti daugiau...
 
D. Skarolskis. Apie fiurerį tėvelį, kurį reikia maldele minėti...
Pirmadienis, 03 Vasaris 2014 17:26

delfi_logo

 

Adolfą Hitlerį dažnai prisimename kaip tam tikro laikotarpio hegemoną. Žmogų, kuris, pasitelkęs ateizmo dvasia persmelktą nacionalsocializmo ideologiją, dvidešimto amžiaus pasauliui parodė vieną iš dviejų siaubingo nužmogėjimo veidų. Visgi ateizmas ne iki galo apibrėžia hitlerinio nacionalsocializmo siekius. Galima teigti, kad Hitleris turėjo vilčių tapti žemiškuoju dievu arba mesiju, nacionalsocializmą suplakdamas su įvairiomis Vokietijoje išplitusiomis religijomis bei kultais, o naujoji nacionalsocialistų religija turėjo pakeisti žmonių sąmonėje gyvavusius krikščionybės simbolius fašistiniais.

Skaityti daugiau...
 
Evangelinis Biblijos institutas kviečia laisvuosius klausytojus

ebi_skydelis_lkblt

Visus, norinčius pagilinti biblines ir teologines žinias, Evangelinis Biblijos institutas kviečia tapti 2013-2014 m.m. pavasario semestro laisvaisiais klausytojais. Laisvojo klausytojo statusas ypač palankus norintiems studijuoti, bet dėl šeimyninės padėties, darbo ar kitų priežasčių negalintiems atsiduoti dvejus, ketverius ar šešerius metus trunkančioms akademinėms EBI studijoms.
Skaityti daugiau...
 
Tarp liberalizmo ir fundamentalizmo?
Pirmadienis, 27 Sausis 2014 09:53
lksb_logo

Krikščioniškas konfesijas vieną nuo kitos atitveria rimti ir principiniai skirtumai, bet savo šaknimis jos visos minta iš vienos ir tos pačios dirvos, C. S. Lewiso kadaise pavadintos "Tiesiog krikščionybe". Arba kitu pavadinimu - "katalikiškasis [t. y. visuotinis] tikėjimas". Tai yra bendrasis visų krikščionių per šimtmečius išsaugotas tikėjimo turinys. Lotynų kalba - fides catholica - sąvoka gyvuoja nuo Atanazo tikėjimo išpažinimo (VII-VIII a.), kurio pradžioje sakoma: "Kiekvienas, kas nori būti išgelbėtas, pirmiausia turi laikytis krikščioniško tikėjimo [fides catholica]". Pabaiga darsyk patvirtina tą patį: "Tai yra tikras krikščioniškas tikėjimas; kas tuo netiki tvirtai ir ištikimai, tas negali būti išgelbėtas." Tuo parodoma, jog norint būti krikščioniu, būtina tikėti tam tikromis tiesomis. Tikintis jomis parodo besilaikąs "teisingo mokymo" arba graikiškai - ortodoksijos.
Skaityti daugiau...
 
Alexandre Havard. „Šeimos, aš jūsų neapkenčiu“ – apie Europos Parlamento šeimos politiką
Pirmadienis, 20 Sausis 2014 09:41
propatria_logo


„Šeimos, aš jūsų neapkenčiu"... Šios žymios frazės autorius prancūzas liberalas ir homoseksualas rašytojas André Gide, 1947 m. gavęs Nobelio literatūros premiją, primena mums, kad individualistinis liberalizmas ne mažiau nei kolektyvistinis socializmas skelbia bjaurėjimąsi šeima.

Tie, kuriems yra tekę studijuoti Sovietų Sąjungos istoriją, prisimena rusų bolševikės, už socialinės gerovės klausimus atsakingos liaudies komisarės Aleksandros Kolontaj 1918 m. rugsėjo mėn. pasirodžiusiame dekrete „Dėl šeimos ir santuokos" numatytas priemones, kurių tikslas - remiantis marksizmo ideologija, anuliuoti šeimą. Šios priemonės, kurios tuo metu rodės revoliucingos, mūsų laikais atrodo „primityvios", palyginti su dabartine Europos Parlamento šeimos ir santuokos politika, kuri yra artima Europos civilizacijos naikinimui.
Skaityti daugiau...
 
Krikščionių forumo konferencija „Gyvybės kultūros puoselėjimas ir pilietins apsisprendimas“ Seime
Antradienis, 14 Sausis 2014 08:50
konferencija_1Sausio 11 d. Seimo Konstitucijos salėje vyko Krikščionių forumo konferencija „Gyvybės kultūros puoselėjimas ir pilietinis apsisprendimas", kurią sudarė 3 dalys: 1)teorinė, 2)darbas grupėse ir 3)darbo grupių rezultatų pristatymas, diskusija, įsipareigojimai. Konferenciją organizavo Krikščioniško pilietinio veikimo forumo nariai vilniečiai, dalyvavo daugiau nei  100 žmonių iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 36