Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
DIDŪS TIKĖJIMU (X dalis)
Sekmadienis, 27 Kovas 2011 08:44

Baigiame publikuoti straipsnių ciklą iš Viktorijos Liauškaitės diplominio darbo kūrybinės dalies "Didūs tikėjimu". Tai - publikacijų ciklas apie evangelikų reformatų bendruomenę ir jos istoriją Lietuvoje.

2009-ieji Jono Kalvino Metai

visi_dPasaulinei Reformatų Bažnyčių Sąjungai (WARC) 2009 metus paskelbus Jono Kalvino Jubiliejiniais metais, WARC priklausančios Bažnyčios įvairiose šalyse įvairiai minėjo Didžiojo Reformatoriaus 500 gimimo metinių jubiliejų - vienos išleido knygas apie Jo gyvenimą, kitos iš naujo Jo raštus, pamokslų rinkinius.

Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčia šią iškilią datą paminėjo projektu „Kalvinas - netradicinėse Lietuvos erdvėse". Įvairiose šalies vietose - Pošalčių kaime (Varėnos raj.), Biržuose, Kaune, Jašiūnų dvare (Šalčininkų raj.), Radvilų rūmuose (Vilniuje) - rengti reformatų susibūrimai, kurių metu pasakota apie Jono Kalvino gyvenimą ir veiklą, skaityta lietuvių Jo knyga „Auksinės krikščioniško gyvenimo tiesos", diskutuota, giedotos giesmės.

Skaityti daugiau...
 
Kaip išgirsti Dievą pasaulyje?
Trečiadienis, 16 Kovas 2011 17:17

logost1



Holger Lahayne
Apžvalga
Įvadas: triukšmingi pasaulio balsai
Du esminiai įsitikinimai
Dievas savo pasaulyje veikia visur ir suvereniai
Dievas savo pasaulyje veikia paslėptai

Dvi esminės skirtys
Dievo apreiškimas
Dievo malonė

Ką mums daryti?
Johnas Stottas: ugdytis dvigubą klausymąsi
Nickas Pollardas: išmokti pozityviojo dekonstravimo
Markas Greene'as: įveikti didžiąją prarają

Skaityti daugiau...
 
Giedrius Saulytis. Tikėjimas ir tautiškumas
Šeštadienis, 12 Kovas 2011 14:54

bernardinai_logo

 

Praėjusi kitokia vasario šešioliktoji, artėjanti kovo vienuoliktoji ir dar daug kitų mūsų tautinę tapatybę vienaip ar kitaip liudijančių faktų skatina pamąstyti apie tautiškumo ir tikėjimo sąlytį. Tautiškumui apibrėžti apsiribosiu Mikalojaus Daukšos įvardytais trimis - tėvų žemės, papročių ir kalbos, ypač pastarosios, - kriterijais, o mano tikėjimo samprata remiasi Naujojo Testamento teiginiais. Vienas šių refleksijų polius yra lietuvybė, o kitas - krikščionybė.

Skaityti daugiau...
 
Senosios kapinės - istorijos archyvas po atviru dangumi
Ketvirtadienis, 10 Kovas 2011 19:09
Daiva BELIOKAITĖ

Dovilų etninės kultūros centre vyko apskritojo stalo diskusija „Klaipėdos krašto neveikiančių kapinių specifika ir problematika". Diskusiją rengė Lietuvos evangelikų liuteronų konsistorija, Dovilų etninės kultūros centras, Klaipėdos rajono savivaldybė ir Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Kapinės ir paveldo apsaugos papročiai
Kapinės - pasaulio paveldo objektai, kapinės - parkai kaip vientisas istorijos paminklas, kapinės - kuriose alėjomis rikiuojasi žymiausių meistrų skulptūros šedevrai. Tokios kapinės aprašytos diskusijos dalyviams išdalytoje M. Felicori ir A. Zanotti knygoje „Europos kapinės - branginamos ir restauruojamos". Šios knygos įžangoje kapinės pristatomos kaip „ypatinga Europos kultūros paveldo dalis", nes tai „reikšmingi ir saviti architektūros ansambliai", „nepakartojami skulptūros meno krypčių „katalogai", „įspūdinga miestų ir tautų istorijos santrauka", pagaliau - „tarsi veidrodis, kuriame atsispindi skirtingų visuomenės sluoksnių skoniai ir papročiai". Kokie gi mūsų - Klaipėdos krašto visuomenės - papročiai atsispindi įžengus į kapines, ypač liuteronų, kurios dar prieš penkiolika-dvidešimt metų žavėjo nuostabių kaltinių ir lietinių kryžių gausa, o dabar kai kurių tokių neveikiančių kapinaičių dalį sudaro negrėbtais vėjyje šiurenančiais lapais užneštas žemės kauburėlis? Žinoma, rajone yra ir gražiai sutvarkytų kapinaičių - Kisinių, Agluonėnų, Vanagų, tačiau yra tokių, kurios tarsi laukia jau nebe talkininkų ir prižiūrėtojų, o... savo mirties.

Skaityti daugiau...
 
LRT "STILIUJE" - Evaldas Tamariūnas
Trečiadienis, 09 Kovas 2011 07:42

tamariunas_ugneLietuvos nacionalinė televizija 2011 m. kovo 6 d. transliavo laidą "Stilius" kurioje pasakojo apie buvusį žurnalistą, Klaipėdos Universiteto HMF teologijos katedros studentą, evangelikų reformatų lektorių Evaldą Tamariūną. Nespėjusieji pasižiūrėti šios laidos, tai gali padaryti LRT internetinės svetainės archyve:

lrt_logo

 
DIDŪS TIKĖJIMU (IX dalis)
Pirmadienis, 07 Kovas 2011 08:47

Tęsiame straipsnių ciklą iš Viktorijos Liauškaitės diplominio darbo kūrybinės dalies "Didūs tikėjimu". Tai - publikacijų ciklas apie evangelikų reformatų bendruomenę ir jos istoriją Lietuvoje.

Evangelikų reformatų choras „Giesmė"

choras4Vilniaus ev. reformatų choras „Giesmė" 2009-siais metais šventė gyvavimo 20-metį. Iš pradžių pagrindinė choro paskirtis buvo padėti parapijai pamaldose giedoti liturgines giesmes, dabar „Giesmė" dalyvauja įvairiuose Lietuvos ir užsienio renginiuose. Bene daugiausia apie Vilniaus ev. reformatų chorą „Giesmė" gali papasakoti jo dalyvė, leidinio „Vilniaus reformatų žinios" redaktorė, choro „siela" Dalija Gudliauskienė.

„Choro gimimo pradžioje giedodavome visose pamaldose sėdėdami priekyje, buvome kunigo ar sakytojo (ne visada pamaldas laikydavo ordinuoti kunigai) tikri pagalbininkai", - sako ponia Dalija. - Su parapijos gyvenimu glaudžiai susijęs choras pergyveno visus jai tekusius likimo išbandymus. Bet vien sėdėti ant bažnyčioje likusių kino teatro (sovietmečiu evangelikų reformatų bažnyčioje buvo įkurtas „Kronikos" kino teatras") kėdžių buvo negana... Giedodavome laidotuvėse ir kituose renginiuose, stebindami vilniečius neįprastomis, melodingomis giesmėmis. Laikui bėgant stiprėjom, intensyviai repetuodavom, ypatingai prieš keliones, ir išaugom į reprezentacinį Vilniaus reformatų chorą, kurį 1997 metais oficialiai įsiregistravome".
Skaityti daugiau...
 
Kiek duonos kepalėlių turi tu?
Trečiadienis, 02 Kovas 2011 12:22

duonoskepaleliaiKovo 4 d. viso pasaulio moterys švęs PASAULINĘ MOTERŲ MALDOS DIENĄ. Pamaldų tvarką ir temą pagal Morkaus evangelijos 6 skyriaus 30-44 eilutes nustatė Čilės moterys. Pasirinkta duonos tema, duonos, kuri Čilėje, o ir pas mus, yra kasdienio gyvenimo dalis. Pasiūlydamos pamaldų temą ir tvarką Čilės moterys kviečia įsiklausyti į tai, ką jų gyvenime reiškia duona.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 18 iš 36