Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Kai kilnūs darbai traiškomi valdininkų ambicijų
Pirmadienis, 21 Gegužė 2012 06:27
liuteronai


kun. Virginijus Kelertas
Tai, ką patyrė Šakių evangelikų liuteronų parapijos klebonas Virginijus Kelertas, septynerius metus vadovaujantis VšĮ Šakių vaikų globos namams, iliustruoja kone su juodu humoru tariamą sparnuotą frazę: jei darysi gera, būsi puldinėjamas, šmeižiamas, net teisiamas. Keisčiausia šioje istorijoje tai, jog tikrų tėvų meilės ir rūpesčio netekusių vaikų interesais rūpintis ėmęsis dvasininkas, pats ir inicijavęs minėtų globos namų įkūrimą, suteikęs įstaigai būstą, buvo įsuktas į kelerius metus trukusį nepagrįstų kaltinimų maratoną, kuriam „dirigavo"... Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojos. Paradoksas: įstaigų, kurių paskirtis - rūpintis vaiku, darbuotojos šioje istorijoje veikė būtent prieš jį...
Skaityti daugiau...
 
Senjorai - meno dirbinių „ligoninėje"
Pirmadienis, 21 Gegužė 2012 06:33
Vilniaus reformatų senjorai, pakviesti Radvilų rūmų Meno pažinimo centro programų koordinatorės Nidetos, gegužės 16d. lankėsi Prano Gudyno restauravimo centre. Ekskursijos vadovės žodžiais - pabuvojome meno dirbinių ligoninėje, kur, kaip tikroje gydymo įstaigoje, iš pradžių atliekami visapusiški meno kūrinio būklės tyrimai, po to skelbiama diagnozė ir tik po išsamių diskusijų prasideda restauravimas - prikėlimas naujam gyvenimui.

Kaip tikri ligoniai, meno kūriniai yra peršviečiami rentgeno spinduliais, tiriami įvairiais cheminiais reagentais, plaunami, ypatingu būdu džiovinami ir tik po to patenka į tam tikro restauravimo skyriaus dirbtuves.

Skaityti daugiau...
 
2012 metų vasaros kapinių šventės
Penktadienis, 11 Gegužė 2012 06:25
 Algirdo Garbausko nuotr.„Biržiečių žodis“ Vasaros pamaldos kapinėse, dar vadinamos kapinių šventėmis yra savita, tik Baltijos šalyse gyvenančių protestantų tradicija. Kitur tokios tradicijos nėra tekę aptikti. Biržų „reformatiškame" ir Tauragės bei Klaipėdos „liuteroniškame" kraštuose įprasta vasarą evangelikams kartu susiburti kapinėse, pasimelsti, pagarbinti Dievą ir jam padėkoti už malonės dovanas patirtas per tėvus, motinas ir protėvius. Po tokių pamaldų, prie daugelio Biržų jaukių kaimiškų reformatų kapinaičių išlikusioje artimiausioje sodyboje ar, jei jau tokių nebėra, tiesiog netoli kapinių, kur pavėsyje padengiami stalai ir sudedamos suneštuvių vaišės.
Skaityti daugiau...
 
Vilniuje paminėta ev. reformatų kunigo dr. E. Gerulio sukaktis
Pirmadienis, 30 Balandis 2012 14:36
bernardinai_logo

Kun.dr.E.Gerulio gyvenimą ir įvairiapusę veiklą išsamiai apžvelgė publicistas inž.Algirdas Žemaitaitis
Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugija balandžio 29 d. pakvietė prisiminti išeivijos evangelikų reformatų kunigą dr.Eugenijų Gerulį-Snarskį (1922-04-28 Alytuje - 2009-12-28 Naperville, Ilinojuje, JAV), kuriam šiemet būtų sukakę devyniasdešimt metų. Vilniaus evangelikų liuteronų parapijos „Liuteronų namų" salėje kunigo gyvenimą ir įvairiapusę veiklą išsamiai apžvelgė publicistas inž.Algirdas Žemaitaitis. Kun.dr.E.Gerulis aktyviai dalyvavo JAV visuomenės bei išeivijos gyvenime, artimai bendravo su įvairių konfesijų išeiviais - ev.liuteronais, metodistais, baptistais, R.katalikais, skatino ekumeninę lietuvių bendrystę.
Skaityti daugiau...
 
Evangelikų tapatybės dokumentas
Trečiadienis, 25 Balandis 2012 06:33
Holger Lahayne
h.bullinger"Kas tu esi?"
Visi Lietuvos mokiniai žino, kad pirmojilksb_logo lietuvių kalba parašyta knyga yra Martyno Mažvydo katekizmas. Išspausdintas jis buvo, tiesa, Prūsijoje. Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje lietuviškai spausdinti raštai pasirodė tik vėliau. Pirmoji evangelikų reformatų knyga lietuvių kalba Lietuvoje yra Merkelio Petkevičiaus katekizmas, išleistas 1598 m. lenkiškai ir lietuviškai. Pirmasis jo klausimas skirtas žmogaus tapatybei ir skamba taip: "Kas tu esi?"

Tai bene pats esmingiausias klausimas. Atsakyti į jį galima, žinoma, visaip. Antai asmens tapatybės kortelė skelbia apie žmogaus priklausymą kuriai nors valstybei, pateikia jo pilietybę. Turime ir daugiau mūsų tapatybės elementų kaip kalba, kilmė, šeima, profesija, gyvenamoji vieta.

Skaityti daugiau...
 
Reformatai: mitai ir tikrovė ( 3 )
Šeštadienis, 14 Balandis 2012 19:14
Tikėjimo gynėjas ir reformatų ortodoksas
Tikėjimas kiekviename žmoguje turi ypatingą vietą. Intymią, tarsi žmogaus miegamojo kambarį. Jei gali su žmogumi melstis, gali su juo palaimintai gyventi po vienu stogu. Ginti savo tikėjimą nuo nekviesto įsibrovėlio - sveikas tikinčiojo veiksmas. Jėzus mokina, kad jo mokiniai saugotųsi tų, kurie nepaklūsta Dievo surinkimui, taip kaip būtina saugotis stabmeldžių, suktų šventeivų ar korumpuotų tarnautojų, valdininkų. (Mt 18, 17) Tokie prisidengia arba religija, arba valstybine tarnyba, bet iš tiesų - siekia savo naudos tikinčiojo arba piliečio sąskaita (Ef 3, 18-19) Mūsų sielų jaukūs tikėjimo kambariai ypač tokius šventeivas ar valdininkus traukia. Įsibrovėliai nėra kvaili - pasirūpina sau avies kailiukų, imituoja nuoširdžius tikinčiuosius. Geidžiamiausia jų vieta tuose tikėjimo kambariuose - tikėjimo sargo... Kas Dievo bažnyčioje atsakingas už tikėjimo apsaugą? Pirmiausia - Dievo žodžio tarnai. Dvasininkai.
Skaityti daugiau...
 
„Neteisingai nuteistas“
Ketvirtadienis, 05 Balandis 2012 17:53
Holger Lahayne
Teisiojo priešai - dvi ,pranašystės'
Teisingumo klausimas svarbus visiems visų laikų žmonėms. lksb_logoKą tik, kovo 18 d., Vilniuje greta Seimo įvyko pilietinė akcija "Už teisingumą!"; prieš daugiau nei 2000 metų Platonas parašė vieną iš svarbiausių filosofijos veikalų, Valstybę (apie 370 m. pr. Kr.), iš esmės taip pat paskirtą teisingumo temai.

Ne taip kaip mitinguotojai prie Seimo, Platonas savo mintis dėsto fiktyvių dialogų forma. Antai antroje knygoje patį autorių įkūnijantis Sokratas diskutuoja su Glaukonu. Šis pradžioje kelia intriguojančią tezę, teigdamas, kad žmogus, jeigu visai galėtų gyventi pagal savo norą, visuomet rinktųsi beatodairiško neteisuolio gyvenimą. Esą teisingumo principas žmonių sugalvotas tik dėl grynai praktinių tikslų. Čia pat Glaukonas pasiūlo vaizduotės eksperimentą: įsivaizduoti "patį neteisingiausią ir patį teisingiausią" žmogų (360e). Pirmasis, "nedorėlis", veikia pagal šūkį: kad tik kas nepagautų. Ir šitaip, darydamas "didžiausius nusikaltimus", jis šluojasi sau "didžiausią teisingumo šlovę" (361a).

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 11 iš 36