Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Vokietijos lietuviai Kiolne ir Bonoje parėme vaikų namus
Dienstag, den 15. Dezember 2009 um 07:47 Uhr
There are no translations available.

Solidarumas

Vokietijos Lietuvių Bendruomenės Kelno/Bonos apylinkė prisideda prie Lietuvos vaikų globos namų išlaikymo

Neseniai mūsų bendruomenė vykdė projektą "Pagalba Kuršėnų vaikų namams". Apie tai skelbėme paskutiniame Vokietijos LB "Informacijos" numeryje.  Šio projekto rezultatas buvo apie 100 kg vaikiškų drabužėlių bei žaisliukų, kurie 2009 m. rugsėjo 1-ąją. sėkmingai pasiekė Kuršėnų vaikų globos namus. Dar kartą dėkoju visiems, kurie nepagailėjo savo laiko ir padėjo įgyvendinti šį projektą. Deja, kad ir kaip norėtume, bet niekuomet nesurinksime tos "pagalbos" tiek, kiek jos reikia. Bet manau, jog svarbiausia yra nebūti abejingais.

Prieš kelias savaites mūsų bendruomenės narė Rita Bieliauskaitė (Balta), naršydama lietuviškos spaudos internetinėje erdvėje, Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios tinklalapyje aptiko straipsnį apie Biržų raj. Medeikių vaikų globos namus „Vaiko užuovėja". Ten aprašoma šių vaikų globos namų vargana materialinė padėtis ją taip sujaudino, kad Rita panoro savo įspūdžiais pasidalinti su kitais Voketijoje gyvenančiais lietuviais ir persiuntė nuorodą apie minėtą straipsnį į vietinį internetinį Vokietojos Kelno/Bonos lietuvių forumą. Skaudama širdimi skaitėme apie tiesiog katasrofišką padėtį. Nepaisydami sunkesnių, ekonominės krizės paliestų laikų, aktyviausi lietuviai ėmėsi iniciatyvos. Kilo idėja rinkti aukas šiems vaikų namams.

Jau po keliu dienų sąskaitoje turėjome per 500 eurų. Dar po savaitės vykusioje Kelno bei Bonos apylinkėse gyvenančių lietuvių Kalėdinėje vakaronėje surengėme aukcijoną. Širdingai dėkoju Europos Lietuvių Kultūros Centrui, lietuviškų skanėstų parduotuvei „Litauische Spezialitäten", dizaino lino gaminių parduotuvei „Jūratė", Leinenprodukte-Shop Toma Marcinkevičiūtė bei privatiems aukotojams. Aukcijono metu mes surinkome dar per 600 eurų!

Šiuo metu turime tiek, kad Medeikių vaikų globos namams galime nupirkti jiems labai reikalingas naujas skalbimo mašiną bei viryklę. Suprantame, kad tai yra tik „ lašas jūroje", tačiau „lašas po lašo ir akmenį pratašo"!

Nuoširdžiai raginu ir kitas užsienio lietuvių bendruomenes prisidėti prie šio ar kurti kitus panašius projektus. Visada lengviau yra ką nors paaukoti nei auką priimti, bet reikia mokėti ir viena, ir kita. Šiandien aukoju aš, o rytoj gal būsiu tas, kuriam aukos kiti...
Beje - aukodami kitiems, vis tik labiausia apsidovanojame patys save - patys gauname neįkainojamą vienybės, atjautos, artumo dovaną.

Nuoširdžiausi linkėjimai visiems - šviesių Kalėdų ir namuose, ir širdyse. Norinčius prisidėti prie šio projekto prašome kreiptis : Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann.

Vokietijos lietuvių benruomenės
Kelno-Bonos apylinkės pirmininkė
Ieva Kleinauskas ir komanda