Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Japoniška „Radvilos“ ir „Rugutės“ draugystė
Dienstag, den 18. November 2008 um 18:05 Uhr
There are no translations available.

Japoniška „Radvilos“ ir „Rugutės“ draugystė

Image „Tuk, tuk" - pabeldė Rugilė į „Radvilos" namelį ieškodama draugų. Jos draugais tapome pirmąkart dalyvaudami Labdaros ir paramos fondo „Rugutė" susitikime Draugų saloje. Šįkart fondo vadovė Edita vėl paprašė mūsų pagalbos pabūti savanoriais onkologinėmis ligomis sergančių Lietuvos vaikų gydymui skirtame labdaros renginyje, kuris vyko Japonijos kultūros dienų metu kovo 23 - 24 dienomis Nacionaliniame dramos teatre. Renginį organizavo Japonijos - Lietuvos draugystės asociacija, „Tokyo Associates Corporation" ir Lietuvos Respublikos ambasada Japonijoje, bendradarbiaudami su „Rugutės" fondu.

Image Per abi dienas „geltonųjų" pagalbininkų, o tokį pavadinimą gavome vilkėdami ryškiai geltonus marškinėlius su širdies pusėje esančia „Rugutės" fondo emblema, susirinko net dvylika: Vika, Jurgutė, Giedrius, Rūta, Gabija, Ilona, Ignas, Dainius, Žydrūnas, Donalda ir du Justai. Ir nė vienas plušome ne mažiau: sveikinome į renginį užsukusius svečius, dalinome bilietus, padėjome rasti žiūrovams skirtas vietas, rinkome aukas ir šypsenomis palaikėme mums besišypsančias su vėžiu kovojančią Ligitą ir Pijaus mamą Aidą, kuri mus ir įkvėpė šiai gerumo misijai.

Į labdaros renginį atvyko ir garbių svečių: pirmoji šalies ponia Alma Adamkienė, lietuvių kilmės viešnia iš JAV, Holivudo aktorė Rūta Lee bei dokumentinio filmo apie vėžiu sergančius vaikus „Prieš parskrendant į žemę" režisierius Arūnas Matelis. Verta paminėti, kad būtent šio filmo įkvėpti japonai neliko abejingi onkologinėmis ligomis segantiems Lietuvos vaikams.

ĮspūdingImageuose pasirodymuose sudalyvavo daugiau kaip šimtas japonų, pasipuošusių tautiniais savo šalies rūbais. Išgirdome tradicinių styginių instrumentų Koto, išvaizda mums panašių į valtis, o skambesiu primenančių kankles, griausmingų tradicinių būgnų Taiko bei švelnios japoniškos fleitos Sakuhachi kūrinius. Dainavo du japonų chorai, savo pasirodymus paįvairindami garsais, išgaunamais akmeniniais grūstuvėliais ar iš dėžėje byrančio sėlio. Taip pat koncertavo lietuvių choras „Jauna muzika". Visų nuostabai pirmasis pasirodęs japonų choras užtraukė lietuvišką himną. Žiūrovams beliko atsistoti ir pritarti, bet labiausiai domino japoniškas lietuviškų žodžių tarimas!

Image Koncerto pabaigoje visi chorai kartu atliko japonišką dainą „Sakura", tačiau tuo renginys nesibaigė. Po muzikinių pasirodymų sekė padėkos, sveikinimai, pagiriantys bei paguodžiantys žodžiai, palydimi ne tik gėlių puokščių, bet ir miniatiūrinių gervių virtinių, kruopščiai išlankstytų iš spalvoto popieriaus japonišku menu Origami. Šio labdaros renginio metu buvo renkamos lėšos nuotolinio gyvybinių funkcijų sekimo įrangos prie magnetinio rezonanso aparatūros pirkimui Kauno medicinos universiteto klinikoms, kuriose gydomi centrinės nervų sistemos onkologiniais susirgimais sergantys vaikai iš visos Lietuvos. Ši brangi medicininė įranga yra būtina norint mažamečiams tiksliai atlikti diagnostinius tyrimus ir sekti gydymo eigą. Pinigėlių buvo surinkta nedaug, o mūsų pagalba čia tik lašelis jūroje, tačiau mes - radviliečiai - prisidėjome, kuo galėjome - nepasivarginome paaukoti dviejų saulėtų pavasario pusdienių, kad kažkam gyventi būtų šviesiau.

 

Su beribe meile vaikams,

Donalda ir kiti „geltonieji" pagalbininkai.