Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Nuo ko prasideda kelionė?
Wednesday, 19 November 2008 11:03
There are no translations available.

Nuo ko prasideda kelionė?

Image Štai toks buvo krikščioniško jaunimo seminaro, vykusio sausio 25-27d. Klaipėdoje, Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštojoje mokykloje (toliau - LCC), pavadinimas. Manau kad tai yra visiems gerai suprantamas klausimas. Taigi seminaras Klaipėdoje vyksta kiekvienus metus, žinoma būna skirtingos temos ir  vis kiti pagrindiniai kalbėtojai.

Šį kartą turėjom nuostabų pranešėją - Arūną Raudonį, kuris ne tik išaiškino nuo ko prasideda krikščioniška mūsų kelionė, bet ir atsakė į  daugelį mano ir, manau, kitų jaunuolių klausimų. Žinoma jo teiginiai ir pasakojimai buvo pagrįsti Biblijos žodžiais. Turėjom  galimybę pasirinkt savo tarnystės projektus: važiuoti į  senelių, nakvynės, vaikų namus, neįgaliųjų prieglaudą, aklųjų kombinatą, buvo galima pasirinkti ir projektą ,,apkabinimas", kurio metu jauni žmones nešdami plakatą: „Apkabinimas-nemokamai" gatvėje apkabindavo praeivius,  arba galėjome tiesiog eit ir ieškot  žmonių kurie neturi maisto ir jiems nupirkt jo. Visos  konferencijos metu galėjome pasirinkt seminarus kuriuose skirtingi žmonės kalbėjo apie maldą. Mes pasirinkome seminarą, kurį vedė „Tikėjimo žodžio" bažnyčios pastorė Nijolė Ivanauskienė. Kasdien, rytą ir vakarą, būdavo šlovinimai. Turėjom nuostabią galimybę pasiklausyt giesmių, kurias  giedodavo LCC šlovinimo grupė, taip pat buvo rodomos skaidrės, tad galėjom giedot kartu. Buvo ir maldos kambarys, kuriame ankščiau atsikėlęs arba nenorėdamas eit miegot, galėdavai su Dievu pabūti vienumoje. Miegojome auditorijose ant žemės. Vaikinai - pirmame aukšte, merginos - antrame. Laisvalaikiu žaidėme stalo tenisą, krepšinį, futbolą.

Šeštadienį iš ryto kalbėjom apie savo gyvenimo viziją, kur išgirdom labai prasmingus žodžius: Gali turėt viziją kuri pakeis pasaulį, gali turėt viziją savo egoizmui, gali visai neturėt vizijos - kainą mokėsi tą pačią! Šeštadienį vyko Tezė meditacinis vakaras, kur skaitėme Šventą Raštą, meldėmės ir giedojom.   Buvo žmonių atvykusių iš užsienio tad turėjom puikią progą patobulinti anglų kalbą, užmegzt ryšius ir susirast tikrų draugų Viešpatyje. Paskutinę dieną buvo seminarai atskirai vaikinams, merginoms ir vadovams. Vėliau įvyko paskutinysis šlovinimas. Arūnas per paskutinį šlovinimą pasakė:

-Galiu teigt kad jūs esat tautos viltis, jūs turit augt, žydėt ir su Dievo pagalba jūs jau žydit. Visa tai buvo nuostabi patirtis, būti tarp kitų jaunų krikščionių, kaip svarbu pajusti kad esi ne vienas tikėjimo kelionėje, kaip gera šlovint kartu Dievą. Taip gera giedot ir girdėt aplinkui giedant įvairiom kalbom įvairių rasių, tautų žmones. Nuostabu klausyt žmonių kurie supranta tave ir supranta ką tu jauti...

Pranešėjas Arūnas išlydėjo mus šiais žodžiais: Duokitės Jo naudojami, jūs esat pasaulio druska!

Ir tikiu - mes esame!

Jaunimo konferencijoje dalyvavo Biržų evangelikų reformatų 2007 m. jaunimo konfirmantės Giedrė Zablackaitė, Diana Nasteckytė ir Skaistė Švambarytė- teksto ir nuotraukų autorė.