Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Sausio mėnesį Vilniaus bažnyčioje svečiuosis skirtingų konfesijų dvasininkai
Dienstag, den 08. Januar 2013 um 19:58 Uhr
There are no translations available.

tikejimozodis

 

oikoumeneSausio mėnesį Vilniaus bažnyčia „Tikėjimo žodis" maldomis palaikys ekumeninių pamaldų savaitę. Be to, šis mėnuo vilniečiams - istorinio Bažnyčios paveldo mėnuo. Šia proga ketvirtadieniais pas mus viešės ir mintimis apie Dievo darbą savo konfesijoje dalinsis skirtingų bažnyčių dvasininkai:

- sausio 10 d. 18:30 val. - vyskupas Mindaugas Sabutis, Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčia, Vilniaus parapija;

- sausio 17 d. 18:30 val. - generalinis superintendentas Tomas Šernas, Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčia Unitas Lithuaniae;

Weiterlesen...
 
Emilija Pundziūtė Gallois. Milijonas už santuoką tarp vyro ir moters
Mittwoch, den 16. Januar 2013 um 05:49 Uhr
There are no translations available.

bernardinai_logo

Sekmadienį, sausio 13 d. beveik milijonas prancūzų išėjo į Paryžiaus gatves protestuodami prieš planuojamą priimti įstatymą, įteisinantį santuoką tarp vienos lyties asmenų ir suteikiantį jiems teisę įsivaikinti.

santuoka_protestas_mKas dėjosi iš tiesų. Demonstracijos organizatoriai teigia, kad susirinko apie 800000 žmonių. Gali būti, kad skaičius siekė milijoną, mat apytikriai skaičiavimai paprastai mažesni.  Policija teigia, kad buvo tik 340000. Aišku, susirinkimo priešininkai  bandys kiek galima sumenkinti demonstracijos mastą. Minią gatvėje suskaičiuoti yra  taip pat „lengva" kaip ramunes pievoje. Tačiau keletas iliustracijų padėtų suprasti, kad demonstracijos mastas buvo iš tiesų neregėtas. Jei esate matę Paryžiaus didžiuosius bulvarus, įsivaizduokite juos užpildytus minios, skanduojančios linksmus šūkius. Aukštesnieji ar gudresnieji, pasilipę ant šviesoforų stulpų, tiek į priekį, tiek atgal, kiek akis užmato, regi minią.

Weiterlesen...
 
Bažnyčia – „vien Kristaus nuosavybė“
Samstag, den 15. Dezember 2012 um 22:55 Uhr
There are no translations available.

lksb_logo
Holger Lahayne
Hamburgo baptistų bendruomenės išpažinimas

Augsburgo katekizmo 5 straipsnis bei trejetas kitų jo vietų meta kaltinimus "anabaptistams" (panašiai elgiasi ir Antrasis šveicariškasis išpažinimas). Tais laikais taip buvo daroma dėl tam tikrų priežasčių, ne paskutinėje vietoje ir dėl politinių. Prie santykių temdymo, be abejo, prisidėjo ir XVI a. evangelikų valdžios sankcionuoti anabaptistų persekiojimai. Dėl to nieko keisto, kad Johnas H. Redekopas lankstinuke "Kas tie anabaptistai?" rašo: "Jie nebuvo nei katalikai, nei protestantai, bet atskira trečioji jėga", ir tai "turi būti pabrėžta". Toliau šis Kanados menonitas dėsto, kad "daugeliu lemiamų klausimų anabaptistai skyrėsi nuo Liuterio taip, kaip Liuteris skyrėsi nuo Romos katalikų." Taip pat kai kurie anabaptistinės tradicijos baptistai pabrėžia, kad "baptistai nėra protestantai" (Kėdainių baptistų bendruomenės arba Kauno "Kristaus misijos" bažnyčios interneto puslapiuose).

Weiterlesen...
 
Vokiečiai ima ilgėtis tikėjimo
Montag, den 03. Dezember 2012 um 18:50 Uhr
There are no translations available.

lzinios

2017 metais Vokietija minės 500 reformacijos metines. Kai kurie Vokietijos politikai, ypač kanclerė Angela Merkel, akcentuodama krikščioniškų vertybių svarbą, išreiškė viltį, kad vokiečiai sugrįš į tikėjimo kelią.

Per 2009 metais įvykusį Vokietijos kanclerės A.Merkel ir JAV prezidento Baracko Obamos susitikimą abu didžiųjų valstybių lyderiai nukeliavo į Dresdeną, ten apsilankė Dievo Motinos bažnyčioje, kuri per Antrąjį pasaulinį karą buvo sąjungininkų bombarduota. Vokietijai susivienijus bažnyčia buvo atstatyta ir tapo viena svarbiausių tikinčių Vokietijos gyventojų šventovių.

Weiterlesen...
 
Iškilmingai atidengta atminimo lenta pirmajam Lietuvos kariuomenės vadui gen. S. Žukauskui
Dienstag, den 27. November 2012 um 10:34 Uhr
There are no translations available.

s. ukauskas 008_mLapkričio 23 d. prie Vilniaus universiteto Gamtos fakulteto vyko atminimo lentos, skirtos pirmajam Lietuvos kariuomenės vadui generolui Silvestrui Žukauskui atminti, atidengimo ceremonija. Atminimo lentą atidengė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius ir Vilniaus universiteto rektorius prof. habil. dr. Jūras Banys. Garbės sargybą vykdė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos kariai, paminklinę lentą palaimino kariuomenės ordinaras vyskupas Gintaras Grušas.

Generolo S.Žukausko, kuris priklausė Lietuvos evangelikų reformatų bendruomenei, atminimą pagerbė renginyje dalyvavę Lietuvos evangelikų reformatų generalinis superintendentas kunigas Tomas Šernas ir evangelikų reformatų kunigas Rimas Mikalauskas.

Weiterlesen...
 
„Mano vienintelė paguoda gyvenant ir mirštant“
Mittwoch, den 21. November 2012 um 06:55 Uhr
There are no translations available.


Tikėjimo išpažinimų apžvalga (III)lksb_logo
Nyderlandų išpažinimas
nyderlandu_ispazinimasŠis tikėjimo išpažinimas, kaip byloja ir pavadinimas, yra kilęs iš Nyderlandų, konkrečiai iš prancūzakalbės Valonijos, šiandien priklausančios Belgijai. Pirmasis jo variantas buvo parašytas prancūziškai, greitai išverstas į lotynų kalbą ir pavadintas Confessio Belgica (dėl to kartais vadinamas ir Belgų išpažinimu).

Tuo laiku Nyderlandus buvo užėmę ispanai, kurie visus tenykščius evangelikus (liuteronus, reformatus ir ypač anabaptistus) smarkiai spaudė. Daugeliui dvasininkų teko bėgti ir prieglobsčio ieškotis kitose šalyse. Tarp tokių buvo Gvidas de Brėjus (Guy de Bray/Brès) 1522-1567), kurį laiką gyvenęs Anglijoje, pasitraukęs į Vokietiją, studijuoti persikėlęs į Šveicarijos Ženevą. 1561 m. teologas parašė tikėjimo išpažinimą turėdamas tikslą išsklaidyti gandus, esą evangelikai piktžodžiauja prieš Dievą, maištauja ir palaidai gyvena. Svarbiausia, de Brėjus siekęs parodyti, kad evangelikų tikėjimas ne tik sutampa su senosios Bažnyčios mokymu, bet ir su Šventuoju Raštu. Tad galų gale išpažinimas buvo surašytas kaip evangelikų tikėjimo apologija bei savotiškas prašymas ispanų karaliui Pilypui II užbaigti persekiojimus.
Weiterlesen...
 
„KELIAS“ laidai – 20
Dienstag, den 20. November 2012 um 08:06 Uhr
There are no translations available.

kelias1-1_mVilniaus liuteronų bendruomenė lapkričio 18 d. po pamaldų „Liuteronų namų" salėje šventė parapijos atsikūrimo dieną. Žurnalistė Ina Drąsutienė ta proga iš LTV laidos „Kelias" archyve esamos medžiagos sumontavo juostą apie Vilniaus liuteronų parapijos svarbiausius įvykius 2000-2012 metais.

LTV laidos evangelikams „Kelias" autorę, TV žurnalistę Iną Drąsutienę laidos dvidešimtmečio proga reformatų vardu sveikino LERB kuratorė Renata Bareikienė. Laida „KELIAS" pasirodė 1992 metų liepos pradžioje, jai pavadinimą davė ir palaimino žurnalistę Iną šiam kilniam darbui liuteronų vyskupas Jonas Kalvanas senj. Nuo tada, su pertrauka 1998- 2003 metais, kai buvo palikta vos šešios originalios laidos per metus, žiemos sezono metu nauja laida transliuojama kas antrą savaitę (dabar sekmadieniais), vasarą - kartojama. Kartojama ir kiekviena nauja laida: šiais metais - šeštadieniais per Kultūros kanalą.

Weiterlesen...
 
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Weiter > Ende >>

Seite 7 von 36