Tuesday, 13 November 2012 22:00 |
There are no translations available.
Augsburgo tikėjimo išpažinimas
 1530-aisiais Europos religinio konflikto tarp Romos ir reformacijos šalininkų pabaiga dar buvo atvira bet kokiam sprendimui. Tų metų sausį imperatorius Karolis V į Augsburgą sušaukė susirinkimą, kuriam buvo pavesta ieškoti skubių atsakymų į religinius klausimus, kad būtų išvengta galutinio Bažnyčios skilimo. Reformacijos šalininkų tikėjimo pagrindų esmines gaires, išdėstytas išpažinimo forma, pristatė tuometinė evangelikų galva, Pilypas Melanchtonas (Liuteris negalėjo dalyvauti). Išpažinimu norėta parodyti, kad protestantų mokymas sutampa su Šventojo Rašto mokymu, dogminiu požiūriu remiasi Visuotinės Bažnyčios pagrindais bei Bažnyčios tėvų mokymo tradicija. Siekta kuo labiau akcentuoti abi puses vienijančius dalykus, o antikatalikiškos polemikos beveik išvis atsisakyta.
|
Read more...
|
Friday, 02 November 2012 06:00 |
There are no translations available.
Dvylika svarbių Bažnyčios istorijos dokumentų - trumpa tikėjimo išpažinimų apžvalga 
Apaštalų tikėjimo išpažinimas
Nikėjos-Konstantinopolio išpažinimas Atanaziškasis išpažinimas Augsburgo tikėjimo išpažinimas Šmalkaldeno nuostatai Nyderlandų išpažinimas Heidelbergo katekizmas Vestminsterio tikėjimo išpažinimas Hamburgo baptistų bendruomenės išpažinimas Barmeno teologinė deklaracija Evangelikų Aljanso tikėjimo pagrindai Čikagos pareiškimas apie Biblijos neklaidingumą
|
Read more...
|
Saturday, 20 October 2012 17:31 |
There are no translations available.

 Buvo laikai, kai teologija tarp mokslų karaliavo. Net filosofija, antikoje ėmusi viršų, vėlyvaisiais viduramžiais buvo priversta nusileisti ir pasitenkinti "teologijos tarnaitės" (lot. ancilla theologiae) rangu. Kiekviename reikšmingesniame universitete šimtus metų pagrindinius fakultetus sudarė teisė, medicina ir teologija. Ir niekas net neįsivaizdavo, kad greta jų kada galėtų egzistuoti artes mechanicae, praktiškieji, su "aukštesniaisiais mokslais" nesusiję amatų, žemės ūkio ar medžioklės dalykai.
Šiandienos universitetuose galima studijuoti "estrados meną", "dekoratyviąją želdininkystę" ir "tarpkultūrinį ugdymą", o teologijos jau beveik ir ne. Ten, kur ji dar yra, priversta kautis dėl išgyvenimo. Dabarties universitetuose mažai kas besidomi religijos pedagogikos ar teologijos programomis. Net privati krikščioniška aukštoji mokykla, "LCC International University" Klaipėdoje žada nebesiūlyti teologinės bakalauro programos. Tikras teologijos fakultetas telikęs vien tik VDU.
|
Read more...
|
Wednesday, 10 October 2012 18:00 |
There are no translations available.


Noriu suprasti! Evangelijos vartai Rašto pirmumas Kalba, žodžiai, gramatika Uolumas, aistra, emocijos Triūsas, darbas, kančia "Aš" ir tradicija Studijos ir malda Dvasia ir Raštas Mūsų vienintelis vynuogynas
Filmas "Elijaus knyga" (Book of Eli, 2010) pasakoja apie Bibliją. Apie tai, kaip puošnus jos "King James" vertimo egzempliorius, Elijaus (D. Washingtonas) nešamas kuprinėje, keliauja per išdegintą Amerikos žemę. Po globalaus atominio karo ir visuotinio Šventųjų Raštų naikinimo, tai vienas iš paskutinių spausdinto Dievo žodžio egzempliorių. Kadangi ta Biblija tokia ypatinga, tai, logiška, jog ir labai geidžiama. Elijus jos mokosi mintinai - žinoma, ir dėl to, kad daugiau nėra ką skaityti. Bet jos labai trokšta ir filmo "blogietis" Karnegis (G. Oldmanas). Jo motyvas, žinoma, ne mokytis Dievo žodžio. Jam Biblija yra "ginklas, besitaikantis į silpnųjų bei nusivylusiųjų širdis ir protus. Biblija leistų mums juos valdyti ir kontroliuoti".
|
Read more...
|
Tuesday, 09 October 2012 07:12 |
There are no translations available.

Pakanka kelias minutes pažiūrėti į akis, kad suprastumei, jog prieš tave įdomus žmogus. Tokių atsiliepimų teko girdėti apie Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Teologijos katedros vedėją ir Evangeliškosios teologijos centro direktorių Arūną Baublį.
Vizitinė kortelė
1960 m. spalio 27 d. gimė Biržuose.
1983 m. Vilniaus universitete baigė istoriją.
1983-1985 m. dirbo Lietuvos mokslų akademijos bibliotekos rankraščių ir bibliografijos skyriuose.
|
Read more...
|
Saturday, 06 October 2012 09:41 |
There are no translations available.
 Kai prieš trejus metus atėjau į  Lietuvos krikščionių studentų bendrijos (toliau - LKSB) grupelę Kaune, mane sužavėjo gyvai tikintys bendraamžiai - studentai, gyvenantys tuo, ką kalba. Be to, iš karto įkvėpė jaunatviškas Biblijos studijavimas. Buvau visai neseniai įtikėjusi, bet nežinojau, kaip gyventi toliau. Būtent čia ir pamačiau krikščioniškos mokinystės pavyzdį, kuriuo norėjosi sekti. Užauginusi jau ne vieną studentų kartą, LKSB ir šiandien yra mokinystės, tarnystės ir bendruomeniškumo mokytoja.
LKSB istorijos neįmanoma papasakoti neminint žmonių - juk Dievo darbas visada vykta pašaukiant konkrečius žmones konkrečiu laiku. Tarnystė studentams pirmiausia susijusi su Kanados lietuve Sandra Raudys. Dar 1979 m. ji pirmą kartą atvyko į Lietuvą ir pradėjo bendrauti su studentais slapta dalindamasi Evangelija, parūpino Biblijų. Ilgainiui susidarė naujai įtikėjusių grupelė. Sandros tarnavimas tęsėsi visą dešimtmetį.
|
Read more...
|
Friday, 28 September 2012 08:40 |
There are no translations available.

Šiais 2012 metais Sekmininkų judėjimas Lietuvoje švenčia 100 metų jubiliejų. Šventiniai renginiai prasidėjo gegužės mėnesį Biržuose, kur Biržų Evangelinio tikėjimo krikščionių bendruomenė minėjo savąjį pirmąjį šimtmetį, ir tęsis Vilniuje, kur kartu su draugais š.m. rugsėjo 29 d. šį jubiliejų minės LR evangelinio tikėjimo krikščionių sąjunga.
Dangiškojo Tėvo pažado žinia - Šventosios Dvasios išliejimas su kalbų dovana bei galybe skelbti Evangeliją - Lietuvą pasiekė pirmąjį dvidešimtojo amžiaus dešimtmetį.1937 m. Vilnius
1912 m. įkuriama Biržų Evangelikų krikščionių drauguomenė - pirmoji sekmininkų bažnyčia Lietuvoje.
Apie 1922 metus susiformuoja sekmininkų būrelis Vilniuje.
|
Read more...
|
|
|