Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Teismo sprendimas bendruomenei leido lengviau atsikvėpti
Antradienis, 27 Rugsėjis 2011 18:04
Jurgita Vitkauskienė
Ketvirtadienį įvykusiame Biržų parapijos seniūnų tarybos pasitarime buvo nutarta pakeisti nepertraukiamos maldos akcijos ir budėjimo tvarką.
siaures_rytai_logoPanevėžio apygardos teismas paliko galioti Biržų rajono apylinkės teismo sprendimą, kuriuo nutarta skirti laikinąsias apsaugos priemones Biržų evangelikų reformatų bažnyčios ir klebonijos pastatams.

Tai leido kiek lengviau atsikvėpti jau daugiau nei 90 parų bendruomenės maldos namus saugojusiems parapijiečiams.

Nuo šiol pamaldos bažnyčioje kasdien vyks ne du, o vieną kartą, 18:15 valandą. Sekmadieniais, kaip įprasta, - 11 valandą. Bus atsisakyta žmones išvarginusių naktinių budėjimų, nes orai darosi vis šaltesni, o bažnyčia nešildoma.

Biržų evangelikų reformatų parapijos kunigas Rimas Mikalauskas sakė, kad toks sprendimas priimtas, nes, galiojant teismo sprendimui, nebėra būtinybės maldos namuose būti visą laiką.

„Tačiau maldos akcija nesibaigia. Bažnyčia dieną tebelieka atvira, į ją ateiti ir melstis galės visi, kas tik nori", - sakė R. Mikalauskas.

Ketvirtadienį įvykusiame Biržų parapijos seniūnų tarybos pasitarime buvo nutarta pakeisti nepertraukiamos maldos akcijos ir budėjimo tvarką.

Laikinųjų apsaugos priemonių buvo paprašyta po to, kai birželio 24 dieną, vykstant Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios suvažiavimui, privačios apsaugos firmos atstovai, remdamiesi sutartimi su kitu Teisingumo ministerijoje įregistruotu juridiniu vienetu - evangelikų reformatų bažnyčios kolegija - bandė užplombuoti bažnyčios duris. Buvo aiškinama, kad laikinai į bažnyčią žmonės nebus įleidžiami, nes ji bus remontuojama.

Skubiai susirinkę parapijiečiai, kunigai ir svečiai iš užsienio surengė nepertraukiamą maldos akciją ir bažnyčią saugojo daugiau nei 90 parų.

Biržų rajono apylinkės teismas dar birželio 29 dieną tenkino parapijos prašymą ir skyrė laikinas apsaugos priemones tol, kol bus išnagrinėtas bendruomenės ieškinys.

Tačiau šis sprendimas buvo apskųstas.

Precedentas, kad bažnyčia galėjo būti uždaryta ir joje religinių apeigų atlikti nebebūtų galėję bendruomenės nariai, jau yra.

Vilniaus evangelikai reformatai, nepripažįstantys suspenduoto Algimanto Kvedaravičiaus dvasiniu vadovu, liko už durų. Bažnyčia buvo užrakinta neva remontui. Parapijiečiai su kunigu Tomu Šernu jau dešimtį metų renkasi evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Maža to - šią vasarą, kol visas dėmesys buvo nukreiptas į Biržus, slapčia buvo išparduotas evangelikų reformatų bendruomenei priklausantis turtas Vilniuje.