Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
"Viena šventoji Bažnyčia išliks visada"
Antradienis, 13 Lapkritis 2012 22:00
lksb_logo

Augsburgo tikėjimo išpažinimas

sventoji_baznycia1530-aisiais Europos religinio konflikto tarp Romos ir reformacijos šalininkų pabaiga dar buvo atvira bet kokiam sprendimui. Tų metų sausį imperatorius Karolis V į Augsburgą sušaukė susirinkimą, kuriam buvo pavesta ieškoti skubių atsakymų į religinius klausimus, kad būtų išvengta galutinio Bažnyčios skilimo. Reformacijos šalininkų tikėjimo pagrindų esmines gaires, išdėstytas išpažinimo forma, pristatė tuometinė evangelikų galva, Pilypas Melanchtonas (Liuteris negalėjo dalyvauti). Išpažinimu norėta parodyti, kad protestantų mokymas sutampa su Šventojo Rašto mokymu, dogminiu požiūriu remiasi Visuotinės Bažnyčios pagrindais bei Bažnyčios tėvų mokymo tradicija. Siekta kuo labiau akcentuoti abi puses vienijančius dalykus, o antikatalikiškos polemikos beveik išvis atsisakyta.
Skaityti daugiau...
 
"Tai yra tikras krikščioniškas tikėjimas..."
Penktadienis, 02 Lapkritis 2012 06:00
Dvylika svarbių Bažnyčios istorijos dokumentų - trumpa tikėjimo išpažinimų apžvalga lksb_logo

nikejos_konstantinopolio_ispazinimas_dApaštalų tikėjimo išpažinimas
Nikėjos-Konstantinopolio išpažinimas
Atanaziškasis išpažinimas
Augsburgo tikėjimo išpažinimas
Šmalkaldeno nuostatai
Nyderlandų išpažinimas
Heidelbergo katekizmas
Vestminsterio tikėjimo išpažinimas
Hamburgo baptistų bendruomenės išpažinimas
Barmeno teologinė deklaracija
Evangelikų Aljanso tikėjimo pagrindai
Čikagos pareiškimas apie Biblijos neklaidingumą
Skaityti daugiau...
 
Rašto tarnaitė
Šeštadienis, 20 Spalis 2012 17:31
lksb_logo


rasto_tarnaite_mBuvo laikai, kai teologija tarp mokslų karaliavo. Net filosofija, antikoje ėmusi viršų, vėlyvaisiais viduramžiais buvo priversta nusileisti ir pasitenkinti "teologijos tarnaitės" (lot. ancilla theologiae) rangu. Kiekviename reikšmingesniame universitete šimtus metų pagrindinius fakultetus sudarė teisė, medicina ir teologija. Ir niekas net neįsivaizdavo, kad greta jų kada galėtų egzistuoti artes mechanicae, praktiškieji, su "aukštesniaisiais mokslais" nesusiję amatų, žemės ūkio ar medžioklės dalykai.

Šiandienos universitetuose galima studijuoti "estrados meną", "dekoratyviąją želdininkystę" ir "tarpkultūrinį ugdymą", o teologijos jau beveik ir ne. Ten, kur ji dar yra, priversta kautis dėl išgyvenimo. Dabarties universitetuose mažai kas besidomi religijos pedagogikos ar teologijos programomis. Net privati krikščioniška aukštoji mokykla, "LCC International University" Klaipėdoje žada nebesiūlyti teologinės bakalauro programos. Tikras teologijos fakultetas telikęs vien tik VDU.
Skaityti daugiau...
 
Grumtynės su Žodžiu
Trečiadienis, 10 Spalis 2012 18:00

grumtynes_su_zodziu

lksb_logo

Noriu suprasti!
Evangelijos vartai
Rašto pirmumas
Kalba, žodžiai, gramatika
Uolumas, aistra, emocijos
Triūsas, darbas, kančia
"Aš"
ir tradicija
Studijos
ir malda
Dvasia
ir Raštas
Mūsų vienintelis vynuogynas

Filmas "Elijaus knyga" (Book of Eli, 2010) pasakoja apie Bibliją. Apie tai, kaip puošnus jos "King James" vertimo egzempliorius, Elijaus (D. Washingtonas) nešamas kuprinėje, keliauja per išdegintą Amerikos žemę. Po globalaus atominio karo ir visuotinio Šventųjų Raštų naikinimo, tai vienas iš paskutinių spausdinto Dievo žodžio egzempliorių. Kadangi ta Biblija tokia ypatinga, tai, logiška, jog ir labai geidžiama. Elijus jos mokosi mintinai - žinoma, ir dėl to, kad daugiau nėra ką skaityti. Bet jos labai trokšta ir filmo "blogietis" Karnegis (G. Oldmanas). Jo motyvas, žinoma, ne mokytis Dievo žodžio. Jam Biblija yra "ginklas, besitaikantis į silpnųjų bei nusivylusiųjų širdis ir protus. Biblija leistų mums juos valdyti ir kontroliuoti".
Skaityti daugiau...
 
A.Baublys: daug šnekantys apie dvasingumą dažnai yra toli nuo jo
Antradienis, 09 Spalis 2012 07:12

logo_klaipeda

 

a.baublys_mPakanka kelias minutes pažiūrėti į akis, kad suprastumei, jog prieš tave įdomus žmogus. Tokių atsiliepimų teko girdėti apie Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Teologijos katedros vedėją ir Evangeliškosios teologijos centro direktorių Arūną Baublį.

Vizitinė kortelė

1960 m. spalio 27 d. gimė Biržuose.

1983 m. Vilniaus universitete baigė istoriją.

1983-1985 m. dirbo Lietuvos mokslų akademijos bibliotekos rankraščių ir bibliografijos skyriuose.

Skaityti daugiau...
 
Akvilė Širvaitytė. Lietuvos krikščionių studentų bendrija – Bažnyčios ranka universitete
Šeštadienis, 06 Spalis 2012 09:41
akvile_sirvaityteKai prieš trejus metus atėjau įbernardinai_logo Lietuvos krikščionių studentų bendrijos (toliau - LKSB) grupelę Kaune, mane sužavėjo gyvai tikintys bendraamžiai - studentai, gyvenantys tuo, ką kalba. Be to, iš karto įkvėpė jaunatviškas Biblijos studijavimas. Buvau visai neseniai įtikėjusi, bet nežinojau, kaip gyventi toliau. Būtent čia ir pamačiau krikščioniškos mokinystės pavyzdį, kuriuo norėjosi sekti. Užauginusi jau ne vieną studentų kartą, LKSB ir šiandien yra mokinystės, tarnystės ir bendruomeniškumo mokytoja.

Kai Dievas pašaukia...

LKSB istorijos neįmanoma papasakoti neminint žmonių - juk Dievo darbas visada vykta pašaukiant konkrečius žmones konkrečiu laiku. Tarnystė studentams pirmiausia susijusi su Kanados lietuve Sandra Raudys. Dar 1979 m. ji pirmą kartą atvyko į Lietuvą ir pradėjo bendrauti su studentais slapta dalindamasi Evangelija, parūpino Biblijų. Ilgainiui susidarė naujai įtikėjusių grupelė. Sandros tarnavimas tęsėsi visą dešimtmetį.

Skaityti daugiau...
 
Sekmininkų judėjimui Lietuvoje šimtas metų!
Penktadienis, 28 Rugsėjis 2012 08:40
sekmin_100_logo

1937 m. Vilnius

Šiais 2012 metais Sekmininkų judėjimas Lietuvoje švenčia 100 metų jubiliejų. Šventiniai renginiai prasidėjo gegužės mėnesį Biržuose, kur Biržų Evangelinio tikėjimo krikščionių bendruomenė minėjo savąjį pirmąjį šimtmetį, ir tęsis Vilniuje, kur kartu su draugais š.m. rugsėjo 29 d. šį jubiliejų minės LR evangelinio tikėjimo krikščionių sąjunga.

Dangiškojo Tėvo pažado žinia - Šventosios Dvasios išliejimas su kalbų dovana bei galybe skelbti Evangeliją - Lietuvą pasiekė pirmąjį dvidešimtojo amžiaus dešimtmetį.1937 m. Vilnius

1912 m. įkuriama Biržų Evangelikų krikščionių drauguomenė - pirmoji sekmininkų bažnyčia Lietuvoje.

Apie 1922 metus susiformuoja sekmininkų būrelis Vilniuje.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 8 iš 36