Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Padarykite mano mokiniais visų tautų žmones
Penktadienis, 07 Rugsėjis 2012 09:28

lksb_logo

Naujajame Testamente Jėzaus šalininkai vadinami visaip: tikinčiaisiais, sekėjais, Dievo vaikais, dangaus piliečiais,išrinktaisiais, Kristaus kūno nariais ir dar kitaip. Evangelijose ir Apaštalų darbuose dominuoja pavadinimas "mokinys". Jis minimas ir garsiajame misijos (arba Didžiajame) paliepime Mato 28, 18-20: "Man duota visa valdžia danguje ir žemėje. Tad eikite ir padarykite mano mokiniais visų tautų žmones, krikštydami juos vardan Tėvo ir Sūnaus, ir Šventosios Dvasios, mokydami laikytis visko, ką tik esu jums įsakęs. Ir štai aš esu su jumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos". Matome, kad Kristaus Bažnyčiai ir jos nariams iki šiolei galioja užduotis būti mokytojais ir mokyti, būti mokiniais ir mokytis.
Skaityti daugiau...
 
Dubingiuose istorija susilieja su dabartimi
Pirmadienis, 17 Rugsėjis 2012 16:53

Viktorija Liauškaitė
dubingiai_2012_09_08 _mEvangelikams reformatams jau tapo gražia tradicija, prasidėjus rudeniui susirinkti Dubingiuose. Rugsėjo 8 dieną ev. reformatai iš Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių ir Kauno parapijų susirinko į paskutinę šių metų kapinių šventę Dubingiuose. Ja paminėti kunigaikščiai Radvilos. 2009 m. rugsėjo 5 d. Dubingių evangelikų reformatų bažnyčios kriptoje atgulė didikų Radvilų palaikai. Šiose perlaidojimo iškilmėse dalyvavo gausus evangelikų reformatų būrys iš visos Lietuvos, svečiai iš broliškų bažnyčių Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, JAV. Po metų reformatai vėl rinkosi į pamaldas prie Dubingių evangelikų reformatų bažnyčios kriptos paminėti Lietuvos didikų Radvilų atminimo.

Skaityti daugiau...
 
Radvilų takų pavilioti
Sekmadienis, 12 Rugpjūtis 2012 16:51
reform.draugijos_logotipasKasmet liepos mėnesį Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga (LBKS) ir Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija suteikia unikalią galimybę pakeliauti kunigaikščių Radvilų takais. Šiemet ši kelionė buvo išskirtinė dėl kelių priežasčių: keliauta Kunigaikščių Radvilų minėjimo metais (būtent taip pavadinti 2012-ieji); pirmą kartą išvyka truko dvi dienas - šįkart svečiuotasi ir Latvijoje (aplankyta Bauskės pilis bei barokiniai rūmai Rundalėje); keliauninkus iš vėžių bandė išmušti karštis (liepos 28 d. 20 val. 58 min. termometras Biržų centre rodė 29 laipsnius karščio), tačiau šios gamtos pastangos ne gadino, o puikiai kėlė nuotaiką. Visi buvo šauniai nusiteikę, draugiški, paslaugūs.
Skaityti daugiau...
 
„Medininkai vis dar yra kraujuojanti mūsų valstybės žaizda“
Sekmadienis, 12 Rugpjūtis 2012 15:53
Auksė Skiparytė
ref_med_2_mLiepos 31-ąją grupė Reformatų bažnyčios Vilniaus parapijos narių dalyvavo Medininkų memoriale ir Vilniaus Antakalnio kapinėse, kur buvo paminėtos 21-osios Medininkų tragedijos metinės. 1991 m. liepos 31-ąją Medininkų pasienio kontrolės poste prie sienos su Baltarusija šaltakraujiškai nužudyti septyni savo pareigas ėję Lietuvos pareigūnai ir sunkiai sužeistas Tomas Šernas, kurį medikams pavyko išgelbėti.
Skaityti daugiau...
 
Pasaulinė lyderystės konferencija – jau dviejuose Lietuvos didmiesčiuose
Penktadienis, 20 Liepa 2012 13:26
header_gls_ltDvejus metus Klaipėdoje, LCC tarptautiniame universitete, rengta Pasaulinė lyderystės konferencija šiemet išsiplėtė už uostamiesčio ribų - rudenį ji bus organizuojama ir Vilniuje. Renginio, kuris organizuojamas 350-tyje pasaulio miestų, tikslas - ugdyti lyderius visame pasaulyje. Lietuvoje konferenciją rengia kelios visuomeninės organizacijos: tarptautinė asociacija „Willow Creek", Klaipėdoje įsikūrę LCC tarptautinis universitetas ir Miesto bažnyčia bei Vilniuje esantis Gerosios Naujienos centras.
Skaityti daugiau...
 
Valstybės dieną nusilenkta reformatų globėjui kunigaikščiui Mikalojui Radvilai Rudajam
Antradienis, 10 Liepa 2012 07:34
Aurelija Arlauskienė

Nuostabiai gražią liepos 6-ąją į Dubingių piliavietę, vieną reikšmingiausių archeologinių, istorinių ir memorialinių kompleksų Lietuvoje, iš visos šalies rinkosi ir jauni, ir pagyvenę žmonės. Čia atšvęsta Valstybės diena, iškilmingai atidaryta Radvilų rūmų archeologinė ekspozicija ir paminėtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vyriausiojo kariuomenės vado Mikalojaus Radvilos Rudojo 500-osias gimimo metinės. Tarp žmonių gausos išsiskyrė nedidelis, tačiau labai santūrus būrelis, virš kurio plevėsavo Biržų vėliava. Kitaip ir būti negalėjo, nes Lietuvos evangelikus reformatus į Dubingius tądien traukė ne Viduramžių ir Renesanso laikotarpio amatų mugė, ne Dubingių miestelyje šurmuliavęs turgelis, o noras dar kartą pagerbti evangelinio tikėjimo kunigaikščius Radvilas.

dubingiai1_d_2012

Skaityti daugiau...
 
Besaikis Dievas
Sekmadienis, 15 Liepa 2012 16:33

Holger Lahayne

lksb_logo

 

kenneth_e.bailey_mJėzus - stebuklingasis gydytojas; Jėzus - mokytojas; Jėzus - žmonių žinovas ir jautrusis sielovadininkas. Bet Jėzus -teologas? Teologiją mes šiandien siejame su abstrakčiomis idėjomis, koncepcijomis, dėl to, pvz., apaštalą Paulių, ypatingai teologiško ir labai logiškai sutvarkyto Laiško romiečiams autorių, mums visai nesunku pavadinti teologu. Bet Jėzų?

Presbiterijonų teologas Kennethas E. Bailey'is knygoje Jesus Through Middle Eastern Eyes Jėzų vadina "metaforų teologu". Mat Jėzus savo mokyme naudojo kitas priemones nei Paulius, būtent metaforas, vaizdinius, hiperboles, dramatinį pasakojimą. Ir tai darė ne vien tik dėl vaizdingumo. Jomis jis tiesiogiai skleidė teologiją, ir ji buvo nė kiek ne mažiau veiksminga, nei Pauliaus skleistoji jo pasirinktu būdu.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 9 iš 36