Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Budime maldoje
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje." (Ef 4,15)

HIMNĄ GIEDOJO IR PRIE BAŽNYČIOS
Ketvirtadienis, 07 Liepa 2011 07:42
himnasbirzaiPusė šimto biržiečių ir keletas švedų Lietuvos himną giedojo prie Evangelikų reformatų bažnyčios. Čia, 20 val. pamaldoms susirinkę parapijiečiai, po jų nesiskirstė ir 21 val. taip pat „traukė" Vinco Kudirkos sukurtas eiles, tapusias mūsų šalies himnu.
Himną kartu su reformatais ant bažnyčios laiptų kartu giedojo ir prie bažnyčios stovinčios saugos tarnybos darbuotojas. Himną giedojo ir kunigai R. Mikalauskas, S. Švambarienė, jiems šiuo metu Biržuose talkinantis vilnietis R. Stankevičius.

Prie giedojimo prisijungė ir užsieniečiai - skautai iš Švedijos, dalyvaujantys vaikų dieninėje stovykloje. Gavę spausdintą lapelį jie irgi bandė kartu su lietuviais giedoti Lietuvos himną. Svečiai sakė, jog buvo sunku, bet himnas jiems patiko.

- Turit tikrai gražiai surimuotą himną, mums skamba tarsi pasaka. - sakė jaunieji skautai.
Parapijiečiai teigė, jog himną giedojo prie bažnyčios, nes vis dar tęsiasi „būdynės" joje.

- Bijom bažnyčią palikti, nes apsaugos kontraversiškai vertinamas asmuo dar neatšaukė, o ir tikėtis dar galima visko. - Turim skaudžių patirčių iš praeities, kai „remontui" uždaryta Vilniaus bažnyčia taip durų mums ir nebeatvėrė, - sakė reformatai.

InfoRef.lt

 
Biržų evangelikų reformatų parapijos klebono žodis
Sekmadienis, 03 Liepa 2011 21:08

Biržų evangelikų reformatų parapijos klebonas kun. Rimas MikalauskasJau daugiau nei 210 valandų, kai Biržų evangelikų reformatų bažnyčioje be pertraukos parapijiečiai budi dieną ir naktį. Parapija pergyvena vieną iš didžiausių išbandymų po sovietmečio. Formaliu remonto pretekstu į Biržų evangelikų reformatų bažnyčią su samdyta apsauga ėmė veržtis „naujieji bažnyčios šeimininkai"  iš Vilniaus. Apie „remontus bažnyčioje" jie  mane informavo praėjus kelioms paroms po apsaugos pastatymo prie bažnyčios. Dar prieš jėgos demonstraciją buvo paduotas policijai pasirašytas ponios D.Liaukevičienės pareiškimas, jog jų neįleidžiame į bažnyčią! Taip išeina - patys muša ir patys rėkia. Užpuolikų skundas, mūsų žiniomis, buvo atmestas.

Skaityti daugiau...
 
Generalinio superintendento kreipimasis
Penktadienis, 01 Liepa 2011 09:19

sernas.t_mBrangūs Lietuvos evangelikai reformatai,

Dalyvaujame dideliame sukrėtime, istoriniame įvykyje, kurį nagrinės ateities metraštininkai. Evangelikus reformatus apėmė skausmas ir liūdesys, Bažnyčia meldžiasi ir vaitoja. Bažnyčia pamatoma per žmonių tikėjimo darbus. Ne pastatas ir ne jo remontas yra Bažnyčia, bet Jėzaus Kristaus Žodžiu surinkti žmonės.

Ten, kur yra Kristaus Dvasia, ten viešpatauja meilė, tvarka, pasitikėjimas, pagarbumas. Jeigu Kristaus Dvasios nėra, viešpatauja piktumai ir gudri beprotybė (plg. Gal 5, 24).

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 6 iš 8