Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Budime maldoje
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje." (Ef 4,15)

2011-jų vasaros įvykių atgarsiai Teisme
Antradienis, 12 Birželis 2012 13:31
Prieš metus Biržuose ir Vilniuje vykę skaudūs išbandymai Lietuvos reformatams pagaliau persikelia į Teismų sales. Birželio 11 d. vyko parengiamasis Teismo posėdis, kuriame dalyvavo ieškovai - Lietuvos evangelikų reformatų Sinodo įgaliotieji atstovai bei atsakovai - Bažnyčios turtą iššvaistę ir Sinodo Kolegijos vardu veikę atstovai, bei suspėję šį bažnytinį turtą įgyti - naujieji pirkėjai. Jie, nors ir galimai apgauti pardavėjų, tačiau kol kas įvardijami, kaip atsakovai. 
Skaityti daugiau...
 
Reformatai: mitai ir tikrovė ( 1 )
Penktadienis, 09 Kovas 2012 17:44
Per Lietuvą vėl nuskambėjo žinia apie išparduotą evangelikų reformatų turtą Vilniuje. Ekonominius nusikaltimus tiriantis prokuroras pareiškė įtarimus Algimantui Kvedaravičiui ir Jakovui Strokanovui. Pastarasis buvo sulaikytas ir yra „jau už grotų". Vyksta ikiteisminis tyrimas. Esminė naujiena paskelbta, tačiau ją supanti tikrovė atspindėta tik iš dalies. Kiti įvykiai ar faktai nušviesti nepakankamai ar netiksliai, kartojami seniai nuvalkioti mitai. Bažnyčios turto iššvaistymo istorijos pagrindiniam herojui išgelbėti, regis,  kuriamas naujas mitas. Lietuvių kalbos žodynas nurodo kelias žodžio mitas prasmes. Pirmąja prasme mitas yra fantastiškai žmogaus perkurtos realios tikrovės atspindys. Kita reikšmė - paprasčiausias prasimanymas. Yra dar trečioji reikšmė - maistas. Pastaroji reikšmė gana tolima pirmoms, bet gal tik iš pirmo žvilgsnio? Juk mitas gali tapti dvasiniu maistu lengvatikiams? Taip pat atnešti žemiškojo maisto tiems, kurie mitą kuria. Kuo tobuliau prasimanoma, tuo maistas gausesnis. Mitai privalo būti paremti daline tiesa, jie turi atrodyti tikroviškai ir laimėti klausytojų. Kūno žiburys yra akis. Todėl jei tavo akis sveika, visam tavo kūnui bus šviesu. (Mt 6,22). Nusikalsti linkę asmenys kruopščiai maskuoja tikrovę, siekia apdumti kūno žiburį. Šiame straipsnyje paliesime visuomenėje gyvuojančius šiuolaikinius mitus apie Lietuvos reformatų bažnyčios nūdieną.
Skaityti daugiau...
 
Reformatų bažnytinį turtą laikinai saugo Teismas
Pirmadienis, 28 Lapkritis 2011 08:06
Bylos Biržuose
Skaudūs ir daugelį sukrėtę vasaros įvykiai prie Biržų evangelikų reformatų bažnyčios tarsi jau nukeliavo užmarštin. Nebėra budėjimo naktį ir dieną, prie bažnyčios nebestovi saugos tarnybos automobilis. Nebelaikomos kasdieninės ryto ir vakaro pamaldos, gyvenimas Biržų ev. ref. parapijoje vėl sugrįžo įprastinėn vagon ir apima įspūdis, jog visa, kas vyko - buvo tarsi sapnas, išgaravęs vos prabudus. Deja, tai, ką pergyveno evangelikų reformatų surinkimas - tikrovė, kuri turi tęsinį bei vienokias ar kitokias pasekmes.   
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 3 iš 8