Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
N.Radviliškyje šurmuliavo šeimų stovykla
Wednesday, 28 August 2013 07:45
There are no translations available.

n.radviliskis_stovykla2013_mRugpjūčio 1 - 4 dienomis Nemunėlio Radviliškyje vyko jau tradicine tapusi šeimų stovykla. Stovyklos tema buvo „Aš esu vynmedžio šakelė". Neveltui V.Skotas yra pasakęs, jog „visų naudingiausia gyvenime - sava patirtis". Stovyklautojai iš Nemunėlio Radviliškio, Kauno, Panevėžio, Biržų, Medeikių dalinosi savo patirtimi, tai yra vaisiais, kuriuos per metus sukaupė. Džiugu, jog šeimų stovykla tampa gražia tradicija, kurios metu parapijiečiai iš skirtingų parapijų, amžiaus bei patirties dalijasi savo įgytais įgūdžiais, išgyvenimais.

Nors stovykla vyko tik keturias dienas, tačiau stovyklautojai spėjo pastudijuoti Bibliją, padirbėti Viešpaties labui (vyresnieji tvarkė apleistus kapus bei Bažnyčią), vaikams mielai užsiėmė rankdarbiais, vakarais stovyklautojai laiką leido sporto varžybose, talentų šou.

Kaip ir kiekvienais metais, stovyklautojai susipažino su šio krašto istorija - aplankė Jokūbo ir Adomo Šernų, kurie yra nusipelnę ne tik mūsų bažnyčiai, tačiau yra žymus Lietuvos visuomeniniai veikėjai, kapus. Taip pat aplankė senelių namus, kurių dalininke ir globėja yra evangelikų reformatų Bažnyčia, nepamiršo ir Katalikų bei Reformatų bažnyčių, Velniapilio olos, Sandariškių ąžuolo.

n.radviliskis stovykla1_2013mŠie gamtos paminklai yra apipinti mitais ir legendomis, tokiomis kaip „XVI a. viename mūšyje lietuvių kariuomenė sumušė švedus. Taip priversti pasitraukti šie paprašė taikos. Lietuviai sutiko ir pasiūlė taiką sudaryti neįprastu būdu - ne popieriuje pasirašyti, o pasodinti tris sandoros (taikos) ąžuolus. Lietuvių kariuomenės vadas, pasodinęs tris ąžuolo giles, pasakė: „Iš gilių išaugs galingi ąžuolai. Kol bent vienas lapas ant jų žaliuos, nedrįskite į mūsų žemę kelti kojos". Ąžuolai išaugę, iškeroję. Ilgainiui du nudžiūvę, o vienas tebežaliuoja, kraštą nuo švedų saugo. Nuo tada, kai buvo sudaryta sandoros sutartis, vietovė bei ąžuolas gavę Sandariškių vardą.".

Stovyklą vainikavo pamaldos Nemunėlio Radviliškio Bažnyčioje kartu su Nemunėlio Radviliškio parapijos nariais. Pasisėmę gyvenimiškos patirties vieni iš kitų, pasidaliję savo skausmais, išgyvenimais, nelinksmai stovyklautojai paliko šį gražų Lietuvos kampelį, tikėdamiesi dar kartą sugrįžti.

Eglė Grucytė