Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Budime maldoje
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje." (Ef 4,15)

Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčių durys ir vėl plačiai atvertos tikintiesiems
Antradienis, 23 Spalis 2012 13:15
ref.b.vln_mVadovaujantis Vilniaus apygardos teismo nutartimi ir antstolio patvarkymu, iki šiol neteisėtai pasisavintos Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios sugrąžinamos Lietuvos evangelikų reformatų -Unitas Lithuaniae- Sinodui saugoti. 2012 m. spalio 23 d. Sinodui buvo perduota Vilniuje, Pylimo gatvėje esanti bažnyčia, o rytoj ketinama sugrąžinti dar 5 bažnyčių pastatus. Tuo pačiu bažnyčios Vilniuje, Salamiestyje (Biržų rajone) ir Papilyje (Biržų rajone) po beveik dešimtmetį trukusio uždarymo bus atvertos visai evangelikų reformatų bendruomenei.

„Maldos namai privalo būti visada atviri kiekvienam tikinčiajam - būtent čia mūsų bendruomenės nariai ateina ieškoti ramybės ir išganymo. Ilgą laiką dalis Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčių buvo užrakintos ir neprieinamos nei dvasininkams, nei religinei bendruomenei. Be tikinčiųjų Dievo namai - tušti, todėl šio momento visa bendruomenė nekantriai laukė", - sakė Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios generalinis superintendentas Tomas Šernas.

Skaityti daugiau...
 
Prisiminkime: 3 mėnesiai nepertraukiamoje maldoje
Penktadienis, 19 Spalis 2012 06:00
Spalio 7-sios rytą gausus būrys biržiečių rinkosi į Reformatų bažnyčią, į Derliaus, pjūties ir tikėjimo vaisių padėkos pamaldas. Ši diena buvo tikrai išskirtinė ne tik dėl šventinės nuotaikos, tikinčiųjų bendrystės Viešpaties Vakarienėje, bet ir dėl Biržų ev. reformatų parapijos klebono kun.Rimo Mikalausko kvietimo šiose pamaldose prisiminti metų senumo įvykius. Šie įvykiai visam gyvenimui išliks  daugumai ne tik biržiečių, bet ir kitų Lietuvos reformatų. Šie įvykiai patikrino reformatų tikėjimo nuoširdumą, pasiryžimą ir kantrybę, pažadino abejojančius, sustiprino ir suvienijo tikėjimo namiškius.

Po pamaldų tikintieji susirinko Agapėje, kur kiekvienas dalijosi prisiminimais, vėl nuotraukose ir video medžiagoje prisiminė tuos įvykius, kai buvo saugomas ir apsaugotas Reformatų bažnyčios pastatas Biržuose, apsaugota tikėjimo laisvė.

Po pamaldų daug klausimų sulaukė ne tik parapijos klebonas, bet ir jau daugiau nei metus besidarbuojantis ir ginantis Lietuvos reformatų interesus advokatas Tadas Kelpšas. Metų senumo įvykius plačiai nušvietė respublikinė bei rajono žiniasklaida, todėl neišimtis buvo ir ši sukaktis. Daugiau galite žiūrėti Rygvedos TV spalio 12 d. žinių laidoje.

InfoRef.lt
 
Po vasaros pertraukos vėl dirba teismai
Trečiadienis, 12 Rugsėjis 2012 13:43

teiseRuduo sugrąžino poilsiautojus į miestus, vaikus ir studentus į mokyklas, o mūsų Bažnyčios advokatus ir atstovus į teismo sales. Daugelis jau primiršo 2011 metų birželio įvykius Biržuose bei per juos išparceliuotą Lietuvos evangelikų reformatų nekilnojamąjį turtą Vilniuje. Vasarą įvykę pirmieji parengiamieji teismo posėdžiai bylose, teismai Biržuose ir Vilniuje priėmė Bažnyčiai palankius sprendimus dėl išparceliuoto turto laikino arešto, kol vyks teismai. Buvo ramiau atsipūsta, pasibaigė Biržų evangelikų reformatų bažnyčioje paromis trukę budėjimai, įtampa atslūgo. Nors reformatų nuosavybėje beliko tik bažnyčių pastatai bei viena kita klebonija, jų likimas taip pat nėra aiškus. Grėsmė, jog galima ir šių vienaip ar kitaip netekti, nėra pašalinta. Vilniaus apygardos prokuratūroje pradėta baudžiamoji byla tęsiama. Įtarimai dėl stambaus turto grobstymo pareikšti suspenduotam reformatų diakonui Algimantui Kvedaravičiui bei jo bendrininkui Jakov'ui Strokanov'ui. Įtariamųjų asmenų butuose buvo atliktos kratos, vienas iš įtariamųjų - Jakov;as Storkanov'as buvo kuriam laikui teismo nutarimu sulaikytas.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 2 iš 8