Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Malda vienoje bažnyčioje
Donnerstag, den 08. September 2011 um 08:11 Uhr
There are no translations available.

panevezys1_mPanevėžio evangelikai - liuteronai ir reformatai  meldžiasi vienoje bažnyčioje, esančioje Ukmergės g. 29, bet skirtingu laiku, todėl bažnyčioje dažniausiai susitinka tik tarp pamaldų, vienoms pasibaigus, kitoms dar neprasidejus. Tiesa, Panevėžyje vyksta gražus ekumeninis krikščionių bendravimas, pavyzdžiui, šiemet krikščioniškų konfesijų atstovai drauge meldėsi ne tik sausio mėnesį tradiciškai vykstančioje Krikščionių vienybės savaitės pamaldose, bet ir Sekminių šventės išvakarėse, todėl evangelikai reformatai ir evangelikai liuteronai kartu meldėsi ir šiose pamaldose.

O šįkart, rugsėjo ketvirtąją, įvairiose Panevėžio bažnyčiose buvo meldžiamasi už Panevėžio rajoną ir jo gyventojus, ir šia proga abi parapijos susirinko drauge sekmadienio rytą, 9.30, bendroms pamaldoms, kurias vedė evangelikų reformatų kun. Raimondas Stankevičius ir evangelikų liuteronų kunigas Arvydas Malinauskas.

Buvo gera matyti drauge susirinkusius abiejų parapijų narius, panašius į vienos šeimos vaikus, kurie yra vieningi, nepaisant didesnių ar mažesnių jų skirtumų, buvo džiugu regėti šypsenas žmonių veiduose, nepaisant to, kad pamaldų liturgija šiek tiek skyrėsi nuo įprastos, kai meldžiamės atskirai, buvo miela girdėti darniai giedant, nors giesmių žodžiai evangelikų reformatų ir evangelikų liuteronų giesmių knygose šiek tiek ir skiriasi, tačiau niekam nerūpėjo "įrodyti", kieno žodžiai "teisingesni".

Po pamaldų parapijų atstovai susirinko prie bendro vaišių stalo, draugiškai pasidalijo ne tik arbata, sumuštiniais ir saldumynais, bet ir mintimis. Juk mes visi, kaip rašo apaštalas Paulius, "buvome pakrikštyti vienoje Dvasioje... ir visi buvome pagirdyti viena Dvasia" (plg. 1Kor 12, 13).

kun. Arvydas Malinauskas

Daugiau foto: picasa