Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
„Vilties alėjoje" ir Biržų reformatų Vilties medis arba šokis Vilties ritmu
Donnerstag, den 13. Oktober 2011 um 09:01 Uhr
There are no translations available.

Smagu šokti būryjeŠokti?.. Šokti... Šokti!!! Ar įmanoma šokti Už Viltį? TAIP! Visą mėnesį įvairiuose Lietuvos miestuose evangelinių bažnyčių jaunimas sukosi šokio ritmu: rinkosi ir repetavo masinį šokį, skirtą Vilties festivalio jaunimo renginiui Vilniuje „Už viltį!". Šis renginys, vykęs rugsėjo 24 d., buvo skirtas ne tik paskatinti jaunimą burtis, bendrauti bei kartu skleisti vilties ir tikėjimo žinią, bet ir pranešti apie artėjantį, spalio 29-30 dienomis Vilniuje vyksiantį, Vilties festivalį.

Biržų reformatų jaunimas, atvykęs renginio išvakarėse ir šiltai priimtas nakvynei privačioje Vilniaus krikščionių mokykloje, taip pat su džiaugsmu įsiliejo į žalių žmogeliukų būrį. Nors ir nedalyvavę išankstinėse paruošiamosiose šokio repeticijose, buvo su džiaugsmu sutikti ir anksti iš ryto drauge su visais akcijos dalyviais susitikę bendroms repeticijoms Sereikiškių parke, pasipuošę žaliais - vilties spalvos  marškinėliais ir lipdukais „Už viltį!", įsiliejo į 300 jaunuolių būrį Katedros aikštėje. Masinio šokio pasirodymai vyko du kartus: 12 ir 13 val. šalia šurmuliuojant Tautų mugei.

Keliavusieji į mugę taip pat susidomėję stabtelėjo ir stebėjo aikštę užplūdusių šokėjų šokį. Skambant giesmei ir energingai trypiant kojomis jaunimui, smagi nuotaika netrukus apėmė ir šalia esančiuosius: į šokį įsijungė ir taip visus itin pralinksmino persirengėliai - mugės dalyviai ant kojūkų.

Įdienojus šokio dalyviai įvairiausiais maršrutais pasklido po Vilniaus miestą dalinti pakvietimus į Vilties festivalį, o vėliau nuskubėjo į Ozo parką sodinti „Vilties alėjos".

Prieš pradedant sodinti „Vilties alėjos" liepaites, Billy Grahamo evangelistinės asociacijos Rytų Europoje direktorius Viktoras Hammas, kuris yra ir Vilties festivalio direktorius, paragino jaunimą nepamiršti čia pasodintų liepaičių, kalbėjo apie medžių ilgaamžiškumą ir mūsų laikinumą. Na, o po to prasidėjo smagios dalybos: po liepaitę gavo miestų ir miestelių atstovai, kurie atsargiai ir rūpestingai sodino, rišo, laistė. Skandavo šūkius, lipdukais apklijavo prilaikančius kuolelius ir meldė, kad medeliai sėkmingai augtų. Biržiečiai, nors ir maža grupelė, gavo penktąjį sodinuką. Tad Vilties alėjoje nuo šiol augs ir Biržų reformatų vilties medis.

O štai ką apie šią akciją papasakojo mūsų jaunimas:
Šioje išvykoje ne tik išmokau naują šokį, bet taip pat pamačiau, kaip žmonės gali susivienyti dėl vieno tikslo. Su atkakliais organizatoriais, dideliu savanoriu pasiryžimu ir vos keliomis valandomis repeticijų manau padarėme tikrai gražų reginį, kuriuo liko patenkinti ne tik stebėtojai bet ir mes-dalyviai.

Rasa Krisiukėnaitė

Tai vienas fantastiškiausių įvykių mano gyvenime. Tai ne vien šokti, tai tiesiog gyventi ta akimirka, už Viltį, už Tikėjimą. Kai šoki tokioje minioje ir kai žinai, kad visa tai jungia viena idėja, viena mintis, tai tiesiog yra neapsakomas jausmas.

Laura Tuomaitė

Jauni žmonės, susitikę su kitų krikščioniškų konfesijų draugais ir susiradę naujų draugų Kristuje išsiskirstė su Viltimi susitikti „Vilties" festivalyje. Kviečiame ir JUS!
Oficialus Vilties festivalio filmukas: video_icon

Daugiau nuotraukų: picasa