Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Radvilų ąžuolynas stiebiasi bei ruošiasi pirmajai žiemai
Penktadienis, 21 Spalis 2011 09:31

Donalda Sinkutė

azuoliukas_m

Saulėtą spalio šeštadienio rytą, spalio 15 d.,  Reformatų bažnyčios nariai su „palaikymo komanda" jau trečią kartą šiemet rinkosi Dubingių girininkijos miške, kur jau pusmetį stiebiasi Reformatų pasodinti ąžuoliukai bei eglaitės.

Į talką susirinko Vilniaus, Panevėžio parapijų atstovai, Radvilų akademijos viešnios bei draugijos „Radvila" jaunimas. Ypatinga šio apsilankymo užduotis - specialiais tepalais patepti eglaičių viršūnes, kad jomis nesusidomėtų miško žvėreliai ir nenukandžiotų beieškodami maisto. Tai padės eglaitėms augti ir jos toliau teiks jėgų jauniems ąžuoliukams.

Radvilų ąžuolyno iniciatorė Danguolė JuršienėSavanoriai taip pat apžiūrėjo ąžuoliukus: kaip jie auga, ar piktžolės bei brūzgynai neužstoja dienos šviesos... Aptikę užspaustą ąžuoliuką mindė aplink juos žolę bei krūmynus, nesibaimindami aštrių kiečių spyglių ar dilgėlių kirčių.

Po darbų visi būrėsi prie bendro rudens gėrybių ir naminių skanėstų stalo - lauke visi šildėsi arbata, ragavo vaišes, o šeimininkės rungėsi, kuri gardesnę užtepėlę pagamino ar įmantresnį patiekalą sumanė. Po vaišių, prisikvėpavę itin grynu miško oru, sutvarkę laukymę, talkininkai skirstėsi: kas skubėjo atgal į namus, kas dar užsuko į Dubingiuose vykstančią derliaus šventę.

Akcijos organizatorė bei globėja Danguolė Juršienė priminė, kad Radvilų ąžuolynas pradėjo gyvuoti šių metų balandį: pasodinta buvo daugiau nei 1000 ąžuoliukų bei 3000 eglaičių, o iš pasodintų ąžuoliukų prigijo daugiau nei 98 proc. (!)

Ir akcijos organizatorė, ir talkininkai kviečia visus talkininkus ir ateityje dalyvauti renginiuose, kurių metu bus rūpinamasi Radvilų ąžuolyno priežiūra.

 

Nuotraukos autorės picasa