Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Našlaičio dalia?
Pirmadienis, 31 Rugpjūtis 2009 09:21

Reformatų bendruomenė raginama aukoti  Bažnyčios įsteigtai našlaičių prieglaudai

Senovės Atėnuose bei Romoje neįgalius vaikus palikdavo miške. Taip nuspręsdavo Išminčių taryba, apžiūrėjusi naujagimį, - jei stiprus ir gražus, gyvens, jei su kokia negalia ar tiesiog silpnas  - įmetamas į duobę arba paliekamas mirti miške. Antikos laikais tai buvo įprasta. Neįgalūs kūdikiai buvo paliekami miške ne tam, kad su jais norėta susidoroti, bet tam, kad tokiu būdu jie buvo aukojami dievams. Neįgaliojo gimimas reiškė dievų nepasitenkinimą nusidėjusia bendruomene. Buvo tikima, kad neįgalieji gali užrūstinti dievus ir sugriauti nusistovėjusią tvarką bei ramybę.

Šiais laikais neįgaliųjų niekas niekam nebeaukoja, jais mažiau ar daugiau rūpinasi artimieji ir valstybė (na, nesišypsokite kreivai, - juk negalima teigti, kad valstybei į tai visiškai nusispjaut!)

Tačiau kitai, vadinkime socialiai „neįgaliųjų" kategorijai priklausantys našlaičiai ir tėvų globos netekę vaikai šiandien paliekami likimo valiai! Ne, globos namų darbuotojos tebesirūpina jais kaip ir anksčiau, - ir kur kas geriau už biologinius tėvus! - bet ši jautri veikla, deja, ypač priklausoma nuo pinigų! „Vaiko užuovėja" buvo sukurta mūsų bažnyčios iniciatyva, tikintis, kad finansavimo naštą sugebės pavilkti vietos savivaldybė.

Deja. Šiandien, dėl didžiulio valstybės, o tuo pačiu ir savivaldybės biudžeto deficito Biržų rajono savivaldybė visiškai nebeskiria pinigų „Vaiko užuovėjos" išlaikymui. Paskirtų lėšų vos ne vos užtenka minimaliems darbuotojų atlyginimams, o įstaigos išlaikymui, - šilumai, vandeniui, elektrai, ryšiams, transportui netrukus bus pradėtos naudoti vaikų pašalpos...

„Vaiko užuovėjos" auklėtiniai ir socialiniai darbuotojai kreipiasi į visus geros valios žmones, sunkmečiu prašydami visokeriopos pagalbos, padėsiančios išlikti (kitu atveju globos namai bus uždaryti, o vaikai bus išskirstyti po kitų miestų panašios veiklos įstaigas ir dar kartą neteks jau savais tapusių namų.).

„Vaiko užuovėjai" reikia:

1. Kanceliarinių prekių (kurių poreikis jaučiamas nuolat ištisus mokslo metus): įvairūs sąsiuviniai, geliniai mėlyni rašikliai, flomasteriai, guašas, piešimo bei spalvotas popierius, kopijavimo popierius, pieštukai ir t.t.

2. Dėvėtų rūbų ir avalynės vaikams ir paaugliams (daugiausia berniukams) nuo 7 iki 16 metų. Įstaigoje šiuo metu yra tik 4 mergaitės: 2 paauglės ir 2 pradinukės.

3.Kojinių 35-44 dydžio, taip pat šiltų kojinių, pirštinių, kelnaičių berniukams 7-16 metų.

4. Higienos priemonių: muilo, šampūno, dantų pastos, vienkartinių nosinaičių.

5. Maisto prekių: įvairių daržovių (taip pat ir konservuotų), uogienių, kompotų; miltų, kruopų, aliejaus, cukraus, medaus, arbatos, kakavos.

„Vaiko užuovėjos" labdaros ir paramos sąskaita : LT537044060003909505
Vaikai bus nuoširdžiai dėkingi už Jūsų dovanas ir paramą!

Reformatai niekada nebuvo kurti pagalbos šauksmui! Kviečiame Jus patvirtinti tai!

Kviečiame prisijungti ir visus geros valios žmones!