Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Jaunieji reformatai: da vinčiai ir jamesai
Mittwoch, den 19. Mai 2010 um 09:39 Uhr
There are no translations available.

Pavasario džiaugsmą liudija ne tik Kristaugiedres prisikėlimo šventė, atgimstant gamta, ilgėjančios, šiltėjančios bei šviesėjančios dienos, bet ir jaunimo pasiekimai: turiu galvoje biržiečių moksleivių laimėjimus mokslo bei sporto srityse.

Biržų jaunimo grupės narė vienuoliktokė Giedrė Zablackaitė vos spėja dalyvauti įvairiose olimpiadose (fizikos, matematikos, geografijos, filologijos ir kt.), o draugai ją dėl pasiektų rezultatų įvairiose srityse kartais pagarbiai pravardžiuoja „Leonardo da Vinči".

Kovo mėnesį ji dalyvavo rajonine geografijos olimpiadoje ir užėmė antrąją vietą, vos „per plauką" atsilikusi nuo nugalėtojos, balandį jau žibėjo jaunųjų literatų poezijos vakare „Auginami auga - lai žydės!", kuris vyko Biržų Radvilų pilyje.

O štai kita Biržų reformatų bažnyčios parapijos jaunimo grupės atstovė, taip pat vienuoliktokė Inga Krisiukėnaitė, pasižymėjo Nacionaliniame Signatarų klubo organizuotame pilietiškumo konkurse „Lietuva ir aš". Inga pateko tarp laureačių esė konkurse su kūriniu „Laisvės medį beauginant". Ir tai ne vienintelės jaunuolės pasiekimas - kiek prieš tai ji taip pat nugalėjo rajoninėje filologų olimpiadoje ir dalyvavo Nacionaliniame filologų konkurse Vilniuje.

Sporto srityje vėl džiugina jaunieji krepšininkai. Biržų vaikų berniukų komanda, kovojanti su didžiaisiais miestais aukščiausiame vaikų krepšinio lygos divizione, pradžiugino patekdami į finalinį ketvertą ir „už borto" palikdami kai kurias net Vilniaus ir Kauno komandas.

jokubas-zvaigzdziu_dienaO į priekį juos veda jaunimo grupės narys - trylikmetis Jokūbas Švambaris. Paskutinėse ketvirtfinalio rungtynėse prieš Kauno Sabionio krepšinio mokyklos komandą jis pelnė net 42 taškus ir yra komandos LeBronas Jamesas.

Beje, prieš tai Jokūbas dalyvavo Moksleivių krepšinio lygos žvaigždžių dienoje, kurioje susirenka vieni iš talengtingiausių Lietuvos jaunųjų krepšininkų.

Smagu, kad Biržų reformatai tęsia turtingas senolių tradicijas - stengtis pirmauti visur, kur tik dalyvauji: moksle, sporte, Tėvynės valdymo reikaluose.

Merūnas Jukonis