Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Varpelių garsai sužavėjo panevėžiečius
Saturday, 10 July 2010 10:01
There are no translations available.

varp_choras_mPuikią birželio 30 - osios popietę pakiliai nusiteikę panevėžiečiai būriavosi sutartoje vietoje,- jų laukė ypatinga kelionė į Kėdainius. Netrukus autobusas, vairuojamas Mindaugo Mickevičiaus, skriejant vešliai žaliuojantiems laukams, spiginant karštai vasaros saulei ir akis glostantiems gamtovaizdžiams jau riedėjo Kėdainių link. Autobuse netilo bičiuliški pokalbiai, dalybos įspūdžiais.

Trumpam šį draugišką šurmulį nutraukusi parapijietė P.Griciūnienė, papasakojo apie unikalų kolektyvą iš JAV - varpelių orkestrą „Southminster Ringers", į kurio koncertą ir važiavo Panevėžio reformatai. Taip pat ji pasidalijo savo žiniomis apie Kėdainius, jo apylinkėse gimusius ir gyvenusius iškilius Lietuvos rašytojus, politikus, visuomenės veikėjus, iškilius Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikus Radvilas.

Pasiekę kelionės tikslą, parapijiečiai pirmiausiai nusifotografavo prie paminklo Radviloms, pavaikščiojo po Kėdainių senamiestį, tada atėjo į Ev. reformatų bažnyčią. Čia juos maloniai pasitiko koncerto organizatoriai, o atlikėjai išdalino koncerto programas. Norintieji galėjo įsigyti „Southminster Ringers" kompaktinę plokštelę.

Dievo namai pilnutėliai žmonių. Ev.reformatų bažnyčios Kėdainių parapijos administratorius kunigas Raimondas Stankevičius visus pakvietė maldai, prisimenant mirusį LR prezidentą A.M.Brazauską. Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis pristatė svečius iš JAV ir, bendraudamas su orkestro dirigentu, vertėjavo. Vieną gedulingą kūrinį orkestras paskyrė mirusiam prezidentui A.M.Brazauskui.

Unikalu, nepakartojama, iškilu, melodinga, įspūdinga - taip apie koncertą atsiliepė klausytojai. Visų Panevėžio parapijiečių vardu dėkojame muziejaus direktoriui R.Žirguliui ir kunigui R.Stankevičiui už galimybę apsilankyti kunigaikščių Radvilų mauzoliejuje.

Išvyka visiems paliko neišdildomą įspūdį (žr. nuotraukas).
P.Griciūnienė