Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Apie šeimų stovyklą Giruliuose
Ketvirtadienis, 22 Liepa 2010 18:06

Šeimų stovykloje Giruliuose buvome pirmą kartą. Labai džiaugiamės šita stovykla, ji suteikė postūmį eiti pirmyn, nuveikti ką nors daugiau Bažnyčios ir bendruomenės labui. Džiaugiuosi, kad yra tokia šeimų stovykla, būtent šeimų, kai suteikiama proga pabūti šeimai kartu vieniems su kitais (kasdienybėje juk dažnai pritrūkstam laiko) ir kartu pabendrauti su kitomis šeimomis. Būdama stovykloje jaučiausi kaip tikroje, tvirtoje bendruomenėje, kur yra visokiausio amžiaus žmonių: nuo mažiausių vaikų iki senelių, atvažiavusių su anūkais. Galimybė pabendrauti su įvairaus amžiaus žmonėmis, vaikams pabendrauti su vyresniais ar mažesniais už save, paaugliams pažvelgti iš arčiau į šeimos gyvenimą (ruošiantis šeimai...). Šaunu, kad yra vadovai, kurie rūpinasi vaikais, tuomet suaugusieji gali ramiai gilintis į Šventąjį Raštą. Tikrai įdomios ir gilios buvo Biblijos studijos, kurias vedė kunigė Sigita.

Man tai buvo atotrūkio nuo realybės ir buities laikas, kai galima buvo atsiduoti dvasiniams dalykams ir augti dvasioje kartu su kitais bendruomenės nariais. Patiko užduotys, skirtos visai šeimai: kai piešėme šeimos „plytas", kurias dėjome į bendrą „Bažnyčią", kai iš smėlio statėme bažnyčias pajūry. Jos skatino šeimų bendrumą ir kūrybiškumą.

Labai naudinga buvo išvyka sekmadienį į Klaipėdą. Dalyvaudama pamaldose su stovyklos žmonėmis jaučiau ypatingą bendrumą ir palaikymą. Įdomu buvo aplankyti Klaipėdos baptistų parapiją, pirmąkart iš arti pamatyti jų maldos namų aplinką ir kartu melstis, sužinoti bendruomenės istoriją; taip pat įsimintinas buvo apsilankymas pas liuteronus.

Iš tikrųjų norėtųsi, kad stovyklų tradicija tęstųsi ir dar, kad jos būtų bent šiek tiek ilgesnės. Stovykla trūko keturias dienas, iš jų po pusę dienos užėmė atvykimas/išvykimas, nes dauguma stovyklautojų atvyko iš tolimų vietų: Biržų, Kauno, Vilniaus. Norėtųsi, kad kitąkart susirinktume bent iš vakaro, t.y. keturioms nakvynėms.

Stovyklautojų vilniečių vardu -  Audronė M.