Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Kad Jūs turėtumėt viltį
Montag, den 21. Juni 2010 um 17:10 Uhr
There are no translations available.

2010 m. gegužės 12-17 dienomis Miunchene, Vokietijoje, vyko Vokietijos protestantiškų bažnyčių jaunimo dienos (Deutscher Evangelisher Kirchentag), kuriame dalyvavo daugiau nei 400 000 žmonių. Šiame renginyje turėjome galimybę dalyvauti ir mes - Skaistė ir Aušra. Per penkias dienas vyko daugiau nei 3000 renginių, iš kurių buvo galima pasirinkti, kuriuose norėjome dalyvauti. Žinoma, kad ir kaip norėjosi, į visus juos patekti buvo neįmanoma.

Pirmąją dieną, vos atvykus, mes apsilankėme tarptautinių svečių informacijos centre, kuriame mums paskyrė tris jaunuolius - savanorius (iš viso jų buvo apie 40 000 ) lydėti mus visą dieną. Ir pirmoji diena baigėsi atidarymo pamaldomis Teresianwiese aikštėje, pačiame Miuncheno centre, netoli įspūdingos gotikinio stiliaus St.Pauls Romos katalikų bažnyčios. Po šių pamaldų, kadangi buvome pavargę po kelionės ir įspūdžių pilnos dienos, keliavome pas nuostabų žmogų, vardu Barbara, kuri mus priėmė šioms penkioms dienoms pernakvoti, nes ekumeniškumas jai ne naujiena, kadangi jos šeimoje yra kelių konfesijų atstovai. Tačiau, tai nebuvo vien nakvynė, o puiki proga užmegzti bendrystę.

Per sekančias dienas mes susipažinome su požeminių traukinių judėjimu ir mums keliauti iš vieno renginio į kita jau nebesudarė sunkumų, buvo lengviau orientuotis metro tinkle. Atrodė, kad visa Vokietija buvo puikiai pasiruošusi padėti atvykusiems iš kitų šalių renginio svečiams. Visiems tarptautiniams svečiams buvo parūpintos kortelės, su kuriomis galėjo drąsiai naudotis Miuncheno viešuoju transportu. Buvo užsakyti net papildomos transporto priemonės bei pakeistas maršrutinis tvarkaraštis, atsižvelgiant į žmonių gausą ir renginių laiko suderinamumą.

Per penkias dienas aplankėme žymiausias Miuncheno vietas, taip pat pabuvojome muzikos ir Teatro Akademijoje, kurioje vyko vargonų muzikos vakaras. Koncerte pasiklausėme nuostabios vargonų muzikos, kurią atliko esami akademijos studentai. Taip pat kitą vakarą praleidome besiklausydamos roko muzikos, kurią atliko žymiausios Vokietijos muzikos grupės bei atlikėjai. Taip pat klausėmės atvykusių iš svečių šalių Gospel atlikėjų, apsilankėme giedojimo seminare, kur lavinome savo balsus. Teko pabuvoti ir Suaugusiųjų ir jaunimo organizacijų mugėje. Be visų minėtų ir kitų renginių, mes dalyvavome įvairiuose seminaruose, kurių temos buvo - nuo aplinkos taršos mažinimo iki diskusijų apie ekumeniškumą, vieno kitų supratimą, rūpinimąsi bei Jėzaus Kristaus bendrystę. Per šias dienas mokėmės atrakinti savo širdies duris ir atsiverti Kristui.
Visą renginį vainikavo įspūdingos uždarymo pamaldos, kuriame baigiamąją kalbą tarė Vokietijos prezidentas, grojo puikus Miuncheno pučiamųjų orkestras bei giedojo choras, įjungdamas savo giedojimu ir visus atvykusius šio renginio svečius.

Šios dienos buvo ypatinga proga pažinti kitą šalį, susirasti naujų draugų, įgilinti anglų bei vokiečių kalbų žinias. Per šias dienas mes supratome, kad krikščionių bendruomenė ne maža pasaulio dalelė, taip pat joje gausu ir jaunų žmonių. Nors ir Lietuvos piliečiui atrodo kitaip, svarbiausia yra tikėjimo tvirtumas. Šis renginys tikrai suteikė vilties ir drąsos gyventi Dievo garbei ir skelbi Jo žodį.


Parengė Skaistė Švambarytė ir Aušra Pačegonytė.