Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Gegučių koncertų klausant...
Ketvirtadienis, 09 Birželis 2011 06:54
posalciai2011_mReformatai pamėgo savaitgalio stovyklėles Pošalčiuose, pas vilniečius Alvydą ir Jūratę. Sodyba labai erdvi, nežinai nei kur prasideda, nei kur baigias... Tad vietos užtenka visiems - ir organizuotiems svečiams, ir netikėtai užklystantiems.

Į stovyklą jau penktadienį atvažiavo ir palapinę pasistatė medeikiečiai „Vaiko užuovėjos" jaunuoliai. Vakare atvyko ir keletas vilniečių. Pamaldėlės žvakių šviesoje, Dievo Žodis, giesmės, akompanuojant nesibaigiančiam gegučių koncertui, suartino stovyklautojus. O vadovai iki paryčių tikslino būsimo žygio maršrutą (apie 12 km), jame 6 kontroliniai punktai, kuriuos turėjo surasti žygeiviai ir, svarbiausia, atsakyti į du klausimus kiekviename punkte iš Biblijos ir Reformacijos istorijos. Šeštadienio rytą atvažiavo daugiau ekipažų, ir po Kristinos paruoštų pusryčių, komisija (vyr. teisėja Olga) išleido į trasą keturias grupes, sudarytas iš įvairaus amžiaus ir pajėgumo stovyklautojų. Likusieji sodyboje nenuobodžiavo: reikėjo paruošti „nusikalusiems" žygeiviams sočius pietus, viliojo maudytis neseniai iškastas didžiulis tvenkinys, kurį mažiausioji stovyklautoja vadino „jūra". Ir gegutės, gegutės... Jos muzikavo be perstojo, nepailsdamos tai viename, tai kitame pušyno kampe.

Greit prabėgo pora valandų ir miško takeliu pasirodė pirmieji išėję... antrieji žygeiviai: nuvargę, išprakaitavę, bet laimingi, kad rado visus punktus ir dar sugebėjo suklaidinti ir aplenkti prieš juos išėjusią grupę. Po kurio laiko pasirodė ir aplenktieji - nesupykę ir nelabai nusivylę, nes tikėjo, kad gal jų atsakymai bus tikslesni. Ilgiausiai teko laukti sugrįžtančių mažiausiųjų, su kuriais kantriai kulniavo tėvelis Gintas. Komisija pasveikino visus sugrįžusius, pasidžiaugė, kad nereikėjo eiti ieškoti, nieks nepasiklydo, per daug nepervargo. O žygeiviai puolė gaivintis tvenkinyje - jūroje.

Pietūs buvo gardūs, šviežių kopūstų sriubos užteko visiems ir dar liko vakare atvažiavusiam gen. superintendentui kun.Tomui Šernui...

 

Vakarines pamaldas, besileidžiančios saulės gražiai apšviestų pušų fone, pradėjo gen. superintendentas kun.Tomas, kun.Raimondas, ištraukas iš Biblijos Naujojo Testamento skaitė pakaitomis net penki vyrai ir vilnietė Olga. Švelniai skambėjo Austėjos užvestos jaunimo giesmės bei bendros evangelikų giesmės: „Už rankų imk meilingai.." ir kitos. Pamoksle kun. Tomas surišo krikščionio gyvenimą su ką tik žygeivių nugalėta trasa ir palinkėjo, kad ir gyvenime, kaip ir žygyje, reikia mokėti pasirinkti bendrakeleivius, kurias galėtume visiškai pasitikėti ir tikėtis pagalbos, paramos.

Sugiedojus paskutinę giesmę, prasidėjo ilgai laukta apdovanojimų ceremonija. Kaip po tikrų varžybų, buvo ne tik Diplomai, Padėkos raštai, bet ir medaliai. O jaunųjų žygeivių paskatinimui, padrąsinimui Olga padovanojo tikrus alpinisto ženklelius, kuriuos ji išsaugojo iš savo garbingos jaunystės laikų...

„Vaiko užuovėjos" jaunimas - kai kurie pirmą kartą dalyvavę reformatų susibūrime, manau, liko patenkinti: kartu giedojo, kartu meldėsi, džiaugėsi saule, gamta, vandeniu.

Dėkojame nepailstantiems sodybos šeimininkams Alvydui ir Jūratei bei Austėjai. Tikimės, kad tokių stovyklų bus dar ne viena, kad ir kitais metais atvyksime klausytis gegučių nemokamų koncertų, pasimaudyti, pasitikrinti kiek paaugome, sustiprėjome...

Vilniečių vardu - Dalija Gudliauskienė

Daugiau stovyklos įspūdžių žiūrėkite čia: picasa