Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Vilniaus parapijos naujieji nariai
Trečiadienis, 13 Birželis 2012 15:03

Klimaševskių šeima: Lina, Zigmas ir Tadas.Gegužės 27 d. - per Sekmines į Vilniaus ev. reformatų parapiją įsijungė - tapo tikraisiais nariais - Klimaševskių šeima: Lina, Zigmas ir Tadas.

Mes, senbuviai, kelerius metus stebėjome šią darnią šeimą, lankančią reformatų pamaldas vos ne kiekvieną sekmadienį, per šventes, ir spėliojome kiek ilgai jie užsibus pas mus. Nes nei kilmė - ne biržiečiai, nei šaknys - ne reformatai nuo XVI amžiaus, kaip save įvardijam, jų neįpareigojo pasirinkti reformatų konfesijos. Tad mes - vilniečiai reformatai - buvome maloniai nustebinti, kai sužinojome, kad ši šeima ruošiasi Konfirmacijai, gilinasi į mūsų konfesijos tikybos pagrindus, domisi Bažnyčios istorija, parapijos praeitimi. Dar labiau buvome nustebinti per Sekminių pamaldas, kai Zigmas ir Tadas (tėvas ir sūnus) išdrįso po Konfirmacijos akto pademonstruoti savo neeilinius sugebėjimus. Repo stiliumi atliktas asmeninis Tikėjimo išpažinimas buvo ne tik nelauktas, neįprastas, bet ir be galo intymus atsakymas į parapijos klausimą: kodėl ši šeima pasirinko reformatų Bažnyčią.

Skaityti daugiau...
 
Radvilų minėjimas Jašiūnuose
Antradienis, 29 Gegužė 2012 15:56
Viktorija Liauškaitė

jasiunuose2012radvilos_m2012-ieji - Evangelinio tikėjimo globėjų kunigaikščių Radvilų metai - šiemet sukanka Mikalojaus Radvilos Rudojo 500-ųjų ir Jonušo Radvilos 400-ųjų gimimo metinių jubiliejai. Šios iškilios datos gegužės 19 d. paminėtos Mykolo Balinskio vidurinėje mokykloje, Jašiūnuose (Šalčininkų raj.)., šios mokyklos direktoriaus Kazimiero Karpičiaus iniciatyva.

Renginyje dalyvavo Lietuvos evangelikų reformatų Konsistorijos prezidentas kuratorius daktaras Mykolas Mikalajūnas, viceprezidentas kun.Raimondas Stankevičius, Šalčininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Josif Rybak, Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Henrik Danulevič, Jašiūnų seniūnė Zofija Griaznova, Jašiūnų gyventojai, Vilniaus reformatų parapijos atstovai. Giedojo Vilniaus reformatų choras „Giesmė", vadovaujamas Janinos Pamarnackienės. Renginį vedė Vilniaus ev. reformatų parapijos narys Danas Arlauskas.

Skaityti daugiau...
 
Konfirmacijos šventė Vilniuje
Antradienis, 29 Gegužė 2012 10:08
Viktorija Liauškaitė

konf2012_m

Aš esu vynmedis, o jūs šakelės. Kas pasilieka manyje ir aš jame, tas duoda daug vaisių. (Jn 15,5)

Gegužės 27 d. Vilniaus reformatams išaušo džiugi diena. Viešai tikėjimą patvirtino ir šios parapijos tikinčiųjų gretas papildė septyni žmonės. Šventinėse Sekminių ir Konfirmacijos pamaldose į pilnateisių reformatų bažnyčios narių gretas žengė Rasa Šernienė, Vaidotas Ickys, Mantas ir Ignas Ruplėnai bei Klimaševskių šeima - Lina, Zigmas ir Tadas.

Pamaldoms vadovavo generalinis superintendentas ir parapijos klebonas kun.Tomas Šernas bei kun.Raimondas Stankevičius. Šioje visiems reformatams ir ne tik jiems įsimintinoje šventėje dalyvavo Lietuvos evangelikų reformatų Konsistorijos Prezidentas kuratorius dr. Mykolas Mikalajūnas, gausus Vilniaus ev. reformatų parapijos ir svečių būrys. Susirinkusiųjų ausis bei sielas savo atliekamomis giesmėmis džiugino Vilniaus ev. reformatų choras „Giesmė", vadovaujamas Janinos Pamarnackienės.

Po Konfirmacijos Zigmas ir Tadas Klimaševskiai dar paliudijo savo tikėjimą ir pakvietė visus susimąstyti bei nustebino atlikdami savos kūrybos repo stiliaus krikščionišką kūrinį Dievo garbei. Pamaldoms pasibaigus sveikinimai ir palinkėjimai konfirmantams persikėlė į Vilniaus parapijos namus.

Daugiau šventės akimirkų: picasa

 

 
More Articles...
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 9 iš 26