Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Jono Jasiukėno vaikaitės Katrinos knygelė
Trečiadienis, 23 Gegužė 2012 20:26
katryn_knygele_mPrieš metus Lietuvos leidykla Forumas „Kultūros eksperimentai" išleido mūsų parapijiečių Jono ir Marijos Jasiukėnų vaikaitės, gyvenančios su tėvais Detmolde, Vokietijoje, parašyta knygelę „Triušiukas Lu" ir „Kur dingo Petris?". Knygelė atspausdinta lietuvių ir vokiečių kalbomis, kai kurias iliustracijas piešė pati Katrina.

Kai Lietuvoje 2011 metų spalį viešėjo jos mama - Rasa, po pamaldų pristatė šią knygelę. Ji išsamiai papasakojo, kaip kilo sumanymas išversti į lietuvių kalbą ir atspausdinti, kad su ja galėtų susipažinti Lietuvos vaikai ir net, gal būt, naudoti mokantis vokiečių kalbą.

Lietuvos rytas gegužės 10 d. savo internetiniame portale Lrytas.lt, skyrelyje Emigrantai, pavadinimu „Trylikametės lietuvės knyga apie triušiukus sužavėjo vokiečius" išspausdino plačią informaciją, išverstą iš vokiečių laikraščio „Lippische Landes-Zeitung" apie Katrinos Oesterwinter knygelę: www.lrytas.lt/-13366565101336513661

„V.r.ž."inf.


 
Psalmių vakaras
Antradienis, 22 Gegužė 2012 20:22
Chorvedė, kompozitorė Tamara Blažienė Gegužės 18 d. pavakarę grupė vilniečių reformatų susirinko susipažinti su chorvedės, kompozitorės Tamaros Blažienės naujai sueiliuotomis ir pritaikytomis Ženevos melodijoms psalmėmis. Po kovo 3 dienos, kada kun. Rimas Mikalauskas į parapijos namus buvo sukvietęs pirmam įžanginiam susitikimui, kad išjudinti didžiulį kalną - XXI a. evangelikų reformatų giesmyno leidybą, Tamara daug neatidėliodama ėmėsi darbo. Atsirinkusi jos širdžiai mieliausias Dovydo psalmes, pritaikė jas Ženevos psalmyno melodijoms. Jau yra sueiliuota ir parašytos natos vienuolikai psalmių: 3, 8, 42, 47, 38, 86, 99, 118, 130, 134, 150.
Skaityti daugiau...
 
Pirmoji 2012 metų Kapų šventė Vilniuje
Pirmadienis, 23 Balandis 2012 15:31

Kapų šventės yra savitas, tik Pabaltijo kraštų liuteronams, reformatams būdingas reiškinys. Kitų šalių protestantai tokios tradicijos neturi, kolektyviai nelanko artimųjų kapų. Mes - tiek liuteronai, tiek reformatai, ypatingai Biržų krašte, išsaugojome tradiciją vasarą susikviesti plačią giminę ir kartu pabūti, pasimelsti protėvių kapinėse. Vilniuje jau keleri metai taip pat atgaivinama Kapinių švenčių tradiciją.

Balandžio 21 d., šeštadienio saulėtą priešpietį, vilniečiai susirinko bendrai maldai Sudervės kapinėse ir paminėjo išėjusius Amžinybėn savo artimuosius. Kaip ir Biržų krašte, pagerbti Tėvų atminimo atvyko ne tik vietiniai - Vilniuje gyvenantys, bet ir panevėžiečiai Mizarai.

Sustojusį šalia seserų Krisiukėnaičių ir jų artimųjų amžino poilsio vietos reformatų būrelį įdėmiai nužvelgdavo pro šalį su darbo įrankiais ar gėlių daigeliais skubantys Sudervės kapinių lankytojai. Nėra įprasta vilniečiams, kai su kunigu meldžiamasi, giedama, pritariant vargonėliams, ne laidotuvių dieną. Kol kas ir vilniečiai - liuteronai nepalaiko mūsų, nors būtent iš jų ir yra atėjusi ši graži Mirusiųjų pagerbimo tradicija ne rudenį - per Vėlines, o vasarą, pavasarį, kai bunda gamta ir norisi prisiliesti prie protėvių atminimo.

Kita kapinių šventė Vilniuje vyks: Rokantiškių kapinėse birželio 16 d. pradžia 12:00 val.

D.Gudliauskienė

sud_k_18m sud_k_19m sud_k_22m sud_k_23m sud_k_24m sud_k_26m

InfoRef.lt

 
More Articles...
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 10 iš 26