Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Vilniaus parapijos jubiliejus
Šeštadienis, 14 Gruodis 2013 21:31
Viktorija Liauškaitė

jubiliejus bendra_m Gruodžio 7 d. Vilniuje vyko šventinės pamaldos, skirtos paminėti pirmųjų pamaldų pagal reformatų liturgiją 460 metų sukaktį. Pirmą kartą tokios pamaldos laikytos LDK kunigaikščio Mikalojaus Radvilos Juodojo Lukiškių dvare, Vilniuje, 1553 m. gruodžio 2 d.

Šventines pamaldas  laikė Lietuvos ev.reformatų gen. superintendentas kun.Tomas Šernas ir Vilniaus parapijos klebonas kun.Raimondas Stankevičius. Jose taip pat dalyvavo liuteronų vyskupas kun.Mindaugas Sabutis, kun.Reincholdas Moras, gausus Vilniaus parapijos tikinčiųjų būrys ir svečiai. Gaila, jog prastos oro sąlygos sutrukdė į iškilmes atvykti biržiečiams ir kitiems toliau gyvenantiems reformatams.

Skaityti daugiau...
 
Mokslininkių diskusija apie reformaciją Lietuvoje
Ketvirtadienis, 14 Lapkritis 2013 08:38
Viktorija Liauškaitė

ref diskutas_mLapkričio 5-ąją Lietuvos mokslų akademijoje vyko Reformacijos dienai skirtas disputas „Reformacija Lietuvoje: asmenybės, procesai, idėjos", kuriame įžvalgomis dalinosi doc. habil. dr. Ingė Lukšaitė ir prof. habil. dr. Dainora Pociūtė-Abukevičienė. Pasak I.Lukšaitės, 16  amžiuje žmonių poreikis keistis ėjo per tikėjimą, todėl ir kilo reformacijos judėjimas Europoje. Po kurio laiko reformacija pasiekė ir Lietuvą, kuri, prabėgus šimtmečiui, t.y. 17 a. viduryje, jos įtakojama labai pasikeitė. D.Pociūtės-Abukevičienės teigimu,  Europoje reformacijos idėjos  sklido iš dviejų centrų - Vitembergo ir Ženevos. Jos pasiekė ir Lietuvą, kur sprendė tokius pačius klausimus, kaip ir Europoje.

Skaityti daugiau...
 
Jaunimo erdvėje "ATEIK IR TU" - foto pamoka
Antradienis, 12 Lapkritis 2013 08:33
erdve foto pam_mŠį ketvirtadienį, lapkričio 14 d., atviroje jaunimo erdvėje "ATEIK IR TU" vyks foto-pamoka jaunimui - kaip surengti fotosesijos vakarėlį! Jo metu mokysimės foto gudrybių ir paslapčių, kaip suorganizuoti fotosesiją neturint profesionalios foto įrangos, pabūsime ir modeliais, ir fotografais.
Skaityti daugiau...
 
More Articles...
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 2 iš 26