Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Sutuoktuvės Vilniuje
Pirmadienis, 11 Gegužė 2009 21:51
dagiliai_mŠeštadienį, gegužės 9 d., Vilniaus reformatų parapijos kun. Raimondas Stankevičius liuteronų bažnyčioje po jaunojo Manto Dagilio, kilusio iš Biržų, tikėjimo priesaikos reformatų išpažinime patvirtinimo  sutuokė jį su Gaile Rimdžiūte. Jaunuosius sveikino nedidelis artimų žmonių būrelis, vargonavo Vilniaus parapijos vargonininkė Irena Kalvanaitė, giedojo keli choro "Giesmė" solistai.
InfoRef.lt
 
Konfirmuoti du nauji nariai
Šeštadienis, 21 Vasaris 2009 15:13

Vilniaus reformatų bendruomenę papildė du nauji nariai. Tai Evaldas Tamariūnas ir Audrius Burbulys. Konfirmacija įvyko vasario 15 dienos pamaldose ev. liuteronų bažnyčioje. Naujuosius parapijos narius konfirmavo kun. Tomas Šernas ir kun. Raimondas Stankevičius. Dalyvavo gausus būrys parapijiečių ir svečių. Giedojo Vilniaus ev. reformatų choras „Giesmė" ir solistė Nijolė Kniukštaitė - Vaičiulienė. Ji atliko retai giedamą biržiečio V. Jakubėno giesmę „Jėzau - Tu mano gyvybę" bei V. A. Mocarto „Ave verum". Po pamaldų džiaugsmingai sveikino Evaldą ir Audrių visi norintys.

InfoRef.lt

 
Knyga apie Reformacijos Lietuvoje istoriją
Ketvirtadienis, 18 Gruodis 2008 11:59

sinodknyga_d2008-ųjų gruodžio 17 d. Lietuvos mokslų akademijos bibliotekoje įvyko knygos „Lietuvos evangelikų reformatų Sinodui 450 metų" sutiktuvės.

"Didžiajai mūsų dienų Lietuvos visuomenės daliai sąvoka Reformacija yra vos pažįstama, dauguma ją sieja su jos lotyniška reikšme - ką nors pertvarkyti. Retas kuris lietuvis susimąsto, kad šio sudėtingo ir daugiaplanio istorijos tarpsnio dėka jis šiandieną kalba, rašo ir skaito lietuviškai, o ne lotyniškai, lenkiškai, vokiškai ar rusiškai, - teigia leidėjai šios knygos pratarmėje. - Dėl tam tikrų priežasčių Reformacijos sąjūdis Lietuvoje ir jo istorinė reikšmė ilgą laiką nebuvo pakankamai įvertinti, stigo daugiaplanių jos tyrimų. Net ir šiandieną Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčios istorija plačiajai Lietuvos visuomenei yra menkai žinoma. Tik retas kuris žino, kad antras pagal svarbumą po karaliaus asmuo Lietuvos ir Lenkijos valstybėje - Mikalojus Radvila Juodasis buvo vienas Reformacijos Lietuvoje iniciatorių ir globėjų, Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčios Unitas Lithuaniae steigėjų".

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 21 22 23 24 25 26 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 25 iš 26