Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
2009 metai „Vaiko užuovėjoje"
Pirmadienis, 01 Kovas 2010 12:50
vaiku_namai_m

2009 metai Biržų rajono vaikų globos namams viešajai įstaigai „Vaiko užuovėja" jau buvo šeštieji veiklos metai. Kokie gi pokyčiai įstaigos veikloje įvyko per 2009 metus?

2009 metų pradžioje mūsų įstaigoje gyveno 35 vaikai, iš kurių 15 buvo nustatyta nuolatinė globa. Per metus ilgesniam ar trumpesniam laikui nameliuose apsigyveno 12 laikinai tėvų globos netekusių vaikų . Išvyko gyventi pas tėvus, globėjus arba buvo įvaikinti - 22 vaikai. Per 2009 metus 1 mūsų berniukas buvo paimtas globoti į globėjų šeimą, o 1 mergytė buvo įvaikinta Švedijos piliečių šeimoje. Galime pasidžiaugti, o gal apgailestauti, kad tai yra antras vaikas iš mūsų globos namų įvaikintas į užsienio šalį. Iš įtėvių ateinančios ataskaitos liudija, kad įvaikinimai sėkmingi, vaikai ir naujieji tėveliai yra laimingi suradę vieni kitus. Gaila, kad tokiam žingsniui ryžtasi labai mažai šeimų Lietuvoje ir nemažas būrys vaikų kasmet išvyksta iš Lietuvos ir tampa kitų valstybių piliečiais.

Skaityti daugiau...
 
„Vaiko užuovėjai“ ištiesta Vokietijos lietuvių pagalbos ranka
Ketvirtadienis, 14 Sausis 2010 09:52
Praėjusių metų lapkričio mėnesį Vokietijos lietuvių bendruomenės internetiniame tinklalapyje pasirodęs straipsnis apie sunkią Biržų rajono vaikų globos namų „Vaiko užuovėja" finansinę padėtį sujaudino toli nuo Tėvynės gyvenančius mūsų tautiečius. Netrukus su „Vaiko užuovėjos" direktore Daiva Janoniene susisiekė bendruomenės narė p. Rita Bieliauskaitė ir įsitikino: vaikų namuose, kaip ir visoje Lietuvoje - sunkmetis. Drastiškai sumažėjus finansavimui iš Biržų rajono savivaldybės, vaikų namai balansavo ant išgyvenimo ir bankroto ribos. Kad neatsitiktų antrasis variantas, buvo maksimaliai sumažinti darbuotojų etatai ir jų atlyginimai. Gaunamų lėšų vos ne vos užteko tik būtiniausiems vaikų poreikiams patenkinti.
Skaityti daugiau...
 
„Geri namai" Ločeruose
Antradienis, 12 Sausis 2010 10:40

Praėjęs Kalėdų šventimo ir Naujų metų sutikimo laikotarpis atnešė mūsų „Vaiko užuovėjai" daug mielų svečių, smagių akimirkų ir gražių dovanų. Esame labai dėkingi visiems mus aplankiusiems ir dovanojusiems vaikams dovanas. Bet mes visi - ir vaikai, ir suaugę - manėme : labiausiai pasisekė tiems vaikams, kuriuos šventėms kas nors pasiėmė . Kažkodėl pastaruoju metu vis sunkiau surasti žmones, kurie į savo puikius ir šiltus namus įsileistų mūsų mažą šurmuliuką. Galbūt mūsų sąmonėje kažkas ne taip, gal mes perlenkėme lazdą gindami ir švarindami savo namus, bijodami sukelti juose dulkių ir juoko siautulį?

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 3 iš 6