Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
„Šlapia" dovana iš „Transrito"
Pirmadienis, 21 Gruodis 2009 21:39
image002Šiuo niūriu laikotarpiu, kai dieną dažniausiai net dorai neprašvinta, kai lauke šalta, o namuose taip pat šiluma kaulų nelaužo, kai artėjančios šventės žadina ne tik džiaugsmą, bet ir liūdesį, nes ir vėl Kalėdos daugumai mūsų globotinių bus be mamų ir tėčių, mūsų vaikučiai sulaukė nuostabios kalėdinės dovanos iš UAB „Transritas" - išvykos į Latvijos Livu Akvaparką. Keturios valandos šiltuose vandens pursluose prabėgo greitai, bet visiems - ir mažiems, ir dideliems - paliko neišdildomą įspūdį. Vandens pramogomis mėgavosi 17 mūsų globotinių ir trys juos lydėjusios darbuotojos.
Skaityti daugiau...
 
Vokietijos lietuviai Kiolne ir Bonoje parėme vaikų namus
Antradienis, 15 Gruodis 2009 07:47

Solidarumas

Vokietijos Lietuvių Bendruomenės Kelno/Bonos apylinkė prisideda prie Lietuvos vaikų globos namų išlaikymo

Neseniai mūsų bendruomenė vykdė projektą "Pagalba Kuršėnų vaikų namams". Apie tai skelbėme paskutiniame Vokietijos LB "Informacijos" numeryje.  Šio projekto rezultatas buvo apie 100 kg vaikiškų drabužėlių bei žaisliukų, kurie 2009 m. rugsėjo 1-ąją. sėkmingai pasiekė Kuršėnų vaikų globos namus. Dar kartą dėkoju visiems, kurie nepagailėjo savo laiko ir padėjo įgyvendinti šį projektą. Deja, kad ir kaip norėtume, bet niekuomet nesurinksime tos "pagalbos" tiek, kiek jos reikia. Bet manau, jog svarbiausia yra nebūti abejingais.

Prieš kelias savaites mūsų bendruomenės narė Rita Bieliauskaitė (Balta), naršydama lietuviškos spaudos internetinėje erdvėje, Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios tinklalapyje aptiko straipsnį apie Biržų raj. Medeikių vaikų globos namus „Vaiko užuovėja". Ten aprašoma šių vaikų globos namų vargana materialinė padėtis ją taip sujaudino, kad Rita panoro savo įspūdžiais pasidalinti su kitais Voketijoje gyvenančiais lietuviais ir persiuntė nuorodą apie minėtą straipsnį į vietinį internetinį Vokietojos Kelno/Bonos lietuvių forumą. Skaudama širdimi skaitėme apie tiesiog katasrofišką padėtį. Nepaisydami sunkesnių, ekonominės krizės paliestų laikų, aktyviausi lietuviai ėmėsi iniciatyvos. Kilo idėja rinkti aukas šiems vaikų namams.

Skaityti daugiau...
 
Kantrybės ir vilties namai
Antradienis, 10 Lapkritis 2009 15:25
vaikai_v-uz_m-1Kaip ir kituose šalies miestuose ir miesteliuose, Biržuose yra bažnyčių, parduotuvių, bankų, kirpyklų, turgus... Čia galima suremontuoti automobilį, pasidaryti šukuoseną, pasivaikščioti po pilies parką, pažvejoti. Kaip ir kituose šalies miesteliuose, pirmadieniais dauguma miestelėnų eina į darbus, o sekmadieniais,- gausiau nei kituose, - žingsniuoja į bažnyčią. Žodžiu, Biržuose rasime visa (ar beveik visa), ko reikia daugiau kaip keturiolika-tūkstantinio miestelio gyventojų būtiniems poreikiams patenkinti. Čia, tiesa, dar galima įsimylėti ir sukurti šeimą, o vėliau auginti naujas biržiečių kartas.

Biržuose taip pat gausu kažkokio ypatingo, tik Lietuvos šiauriečiams būdingo gerumo ir atsakomybės, kurio spinduliai iki šių dienų šildė evangelikų reformatų Bažnyčios įsteigtus ir miesto savivaldybės remiamus vaikų namus. „Vaiko užuovėja" iki šiol buvo ramybės ir dėmesio užutekis visiems vaikams, netekusiems paklydusių tėvų globos. „Buvo" nes atėjo Krizė, - tokia pikta ekonominė giltinė, be jokio gailesčio šienaujanti ir darbo vietas, ir žmonių santaupas ir vietos savivaldybės vaikų globos namams žadėtus pinigus.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 4 iš 6