Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Reformatai pasaulyje
Naujienų pranešimas iš WCRC
Lundi, 20 Septembre 2010 09:58
There are no translations available.

Pasaulio neturtingiesiems reikalinga tokio pat lygio parama, kokia teikiama bankams - sako bažnyčios lyderis.
Reikalingas toks pat įsipareigojimas įveikti pasaulio skurdą, kaip ir tas, kuris buvo prisiimtas kaip atsakas į bankininkystės sektoriaus krizę, - vyresnysis bažnyčios pareigūnas pasakė Šveicarijos delegacijos vadovui Jungtinių Tautų (JT) aukščiausio lygio susitikime dėl Tūkstantmečio vystimosi tikslų vykusio Niujorke šią savaitę.

Setri Nyomi, Pasaulinės reformatų bažnyčios bendruomenės (PRBB) įsteigtos Ženevoje generalinis sekretorius, Šveicarijos užsienio ministrui, Micheline Calmy-Rey pasakė, kad ištekliai, rasti 2008 metais finansų krizės sprendimui, pranoko tai, kas, daugelio manymu, buvo įmanoma tuo metu.

"Mums reikia, tokio paties lygio įsipareigojimo iš tokių tautų kaip Šveicarija, jei norime pasiekti Tūkstantmečio vystimosi tikslus", sakė Nyomi kreipdamasis į Calmy-Rey. - "Kaip gali būti, kad pinigų finansų krizės saugumo tinklui yra, o maisto krizei nėra?"

Iš Ganos kilęs Nyromi išsakė savo nuomonę per diskusijas tarp Afrikos bažnyčios lyderių ir Šveicarijos valdžios rugsėjo 8 d. šalies sostinėje Berne. Susitikimus organizavo dvi Šveicarijoje įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos - „Duona visiems" ir „Gavėnios kampaniją". Jų tikslas buvo pasiekti, kad Afrikos nuomonė būtų išgirsta dar prieš JT aukščiausio lygio plenarinį posėdį dėl Tūkstantmečio vystimosi tikslų vyksiančio rugsėjo 20-22 d.

Savo pristatyme skirtame Calmy-Rey ir Šveicarijos Bendradarbiavimo plėtojimo departamento atstovams, Nyomi pabrėžė, kad afrikiečiai vaidina aktyvų vaidmenį reaguojant į jų žemyno poreikius.

"Teisingumas reikalauja, kad Afrika nebūtų vertinama kaip pasyvus pagalbos gavėjas. Bažnyčios ir kitos religinės organizacijos taip pat meta iššūkį mūsų žmonėms", sakė jis.
"Afrikoje, kur kiekvienoje didžiausioje bendruomenėje yra bažnyčia, mums patogu būti šalia tų, kurie kenčia" - pastebėjo Nyomi.

"Organizacijos, tokios kaip PRBB, yra pasirengusios dirbti su visais, kurie rimtai nusiteikę siekti Tūkstantmečio vystymo tikslų skirtų patenkinti neturtingiausių ir labiausiai pažeidžiamų žmonių maisto, švietimo ir sveikatos poreikį".

Pripažindamas, kad yra būtina kontrolė, tam, kad užtikrinti atsakingą naudojimąsi finansine pagalba, Nyomi sako, kad afrikiečiai privalo padaryti savo darbo dalį šioje srityje.

"Pasiekti Tūkstantmečio vystymo tikslus iki 2015 metų bus sunku, nebent rūpestingi žmonės kiekviename sektoriuje aiškiai įsipareigotų užtikrinti ekonominį ir klimato teisingumą", - sako Nyomi.

Pasaulio reformatų bažnyčių bendruomenės Naujienos
20 rugsėjis 2010
 
Pasaulio reformatų suvažiavimas Amerikoje
Vendredi, 18 Juin 2010 14:48
There are no translations available.

Lietuviai suvažiavime - delegatai ir savanoriaiŠiandien Jungtinėse Amerikos Valstijose, 18:00 valandą Lietuvos laiku, Grand Rapids mieste (Mičigano valstija) Kalvino universiteto studentų miestelyje prasidės dviejų didžiausių Pasaulio reformatų sąjungų jungtinio suvažiavimo pamaldos. Iki šių pamaldų abiejų sąjungų vadovai paskutinį kartą susirinko į savo posėdžius. Po bendrų pamaldų ir pietų visi Pasaulio reformuotų bažnyčių aljanso (World Alliance of reformed Churches, sutrumpintai - WARC) ir Reformatų ekumeninės tarybos (Reformed Ecumenical Council, sutrumpintai REC) apie 1000 delegatų ir oficialių svečių susirinks į pirmąjį bendrą jungtinį pasaulio reformatų unijos posėdį. Suvažiavimas tęsis iki birželio 26 dienos uždarymo pamaldų. Po jų delegatai iš svečiai iš viso pasaulio reformatų ir presbiterionų bažnyčių išsivažinės po įvairias Amerikos vietines bažnyčias dalyvauti sekmadienio pamaldose.

Iš Lietuvos evangelikų reformatų suvažiavime dalyvauja Lietuvos evangelikų reformatų Sinodo pasiųsti delegatai:

Lire la suite...
 
WARC šiandien ir J. Kalvino palikimas
Mardi, 07 Juillet 2009 21:22
There are no translations available.

setri_mPasaulio reformuotų bažnyčių aljanso (WARC) generalinio sekretoriaus kun. dr. Seri Nyomi pranešimas 2009 06 20 Lietuvos ev. ref. Sinodo eiliniame suvažiavime Biržuose

Pasaulinis reformatų bažnyčių aljansas šiandien ir Jono Kalvino palikimas

Minėdami penkių šimtų metų Joni Kalvino gimimo jubiliejų, derėtų prisiminti, kaip jis pats tikriausiai, jokio paminėjimo nenorėtų. Tai yra žmogus, kuris nenorėjo atkreipti dėmesį į save ir netgi troško būti palaidotas nežinomame kape. Tai kaip mes drįstame švęsti jo 500-ąjį gimtadienį? Vis tik švenčiame šį jubiliejų dėl vertybės, kurią skelbė Jonas Kalvinas: "Soli Deo gloria" (Vien Dievo garbei). Peržvelgiame J.Kalvino kūrybinį palikimą, kuris turėjo įtakos reformatų šeimai. , Juk galima praskleisti uždangą nuo Kalvino darbų, kurie įkvėpė mus ištikimam krikščioniškam gyvenimui 21 amžiaus bažnyčioje. Šiuo atveju mes praskleidžiame uždangą ne nuo Kalvino asmenybės, bet nuo jo palikimo, kuris įkvėpė mus būti pranašiškesniais Dievo liudytojais. Kai tokiais tampame, turėtume pažvelgti atgal ir skelbti, vien Dievo garbei.

Lire la suite...
 
Liuterio sodas Vitenberge: ekumeninis ir tarptautinis monumentas Reformacijai
Samedi, 05 Décembre 2009 09:27
There are no translations available.

tikejimozodis

Liuterio sodas
Vitenbergo mieste padėtas sodinti Liuterio sodas. Lapkričio 25d. Vokietijos ir kitų Europos šalių pasaulinių krikščioniškų bendruomenių atstovai jame pasodino pirmuosius 25 medžius.

Tai „pirmasis ekumeninis, interaktyvus paminklas Reformacijai", - kalbėjo pirmininkaujantis vyskupas dr.Johannesas Friedrichas, atstovaujantis Jungtinę Vokietijos evangelikų liuteronų bažnyčią. Yra suplanuota, kad 2017 metais - minint M.Liuterio Reformacijos 500-ąsias metines - visą parką sudarys 500 medžių.

Lire la suite...
 
<< Début < Précédent 1 2 3 4 Suivant > Fin >>

Page 3 sur 4