Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Birzai
Receptas
Freitag, den 07. Januar 2011 um 16:05 Uhr
There are no translations available.

lcc_saltReceptas kriškčioniškam gyvenimui

Žmogaus širdyje slypi nuodėmė, o Dievas atleidžiantis. Ką aš galiu pakeisti, jei esu nuodėmingas? O gal galim nuo jos pasišalinti? Aš žinau, kad dažnai kas artima mano širdžiai, neatitinka to, ko Dievas iš manęs nori. Bet kaip sumažinti tą vidinę įtampą tarp to, ko aš pats noriu ir to, ko Dievas iš manęs nori? Į šiuos klausimus krikščionišką receptą išgirdau gruodžio 30-sausio 2 d. Klaipėdoje, LCC universitete vykusioje jaunimo konferencijos „Saltshaker" (Druskinė)  metu vykusiame seminare "Susilaikymas - geriausia išeitis (susilaikymas nuo bet kokio blogio)".

Weiterlesen...
 
Kodėl „Vaiko užuovėją" Biržų jaunimas aplankė be materialių dovanų?
Dienstag, den 28. Dezember 2010 um 09:48 Uhr
There are no translations available.

Neišsigandę pūgos, pasitikėdami Dievu ir vairuotoja kunige Sigita, artėjant Kalėdoms Biržų Evangelikų reformatų parapijos jaunimo grupės nariai gruodžio viduryje keliavo į Medeikių vaikų globos namus „Vaiko užuovėja", nusiteikę drauge su globotiniais praleisti kelias bendrystės valandas. Reformatų jaunimas - Skaistė, Tadas, Diana, Rasa, Monika ir Laura - į „Vaiko užuovėją" atvyko be jokių saldainių, mašinėlių, lėlyčių, nertinių, uogienių ir kitų įprastų dovanų, tikėdami, kad didžiausia Dievo dovana - šiltas nuoširdus bendravimas.

„Kartu su vaikais žaidėme įvairius žaidimus, po to drauge darėme Kalėdines atvirutes" - sakė viena iš kelionės iniciatorių Skaistė. Ji stebėjosi, jog kai kurie biržiečiai, atvažiuodami į vaikų globos namus neretai nustemba, kad auklėtiniai „nealpsta iš laimės", gavę kokį žaislą, rūbelį ar saldainių.

„Manau, vaikams svarbiau šiltas bendravimas bei bendra mažųjų ir vyresniųjų veikla. Jokia materiali dovana negali atstoti nuoširdaus bendravimo" - sakė viena iš Biržų jauninimo grupės lyderių.

Jaunimas turbūt nė pats to nežinodamas neakivaizdžiai prisidėjo prie visuomeninio judėjimo „Mūsų reikalas" akcijos „Nemokamos Kalėdos", kurią palaiko ir Evangelikų reformatų generalinis superintendentas kun. Tomas Šernas. Jos esmė, kad žmonės mažiau rūpintųsi materialinėmis dovanomis, o daugiau - šiltu ir džiugu bendravimu su artimaisiais ir aplinkiniais.

Geriausia Kalėdų dovana - bendrystė su artimu, džiugiai ir santūriai minint Viešpaties gimtadienį!

Merūnas Jukonis

 
Šypsenų stovykloje - Dievo kariai ir skautiški laužai
Dienstag, den 13. Juli 2010 um 14:38 Uhr
There are no translations available.

d.stov.2010_mBirželio 21-25 dienomis Biržuose vyko vaikų dieninė stovykla „Padovanok šypseną". Biržų ev. reformatų parapijos namuose ir kieme šurmuliavo 35 vaikai nuo 6 iki 13 metų kartu su būriu jaunųjų savanorių stovyklos vadovų ir pagalbininkų. Čia galėjai išvysti nekasdienišką vaizdą - skautiškas lauko virtuves, rūkstančius laužų dūmus bei susidomėjusius skautų gyvenimu stovyklautojus.

Vaikai penkias dienas gyveno lydimi Biblijinės Juozapo istorijos. Taip pat kartu žaidė, vaidino, mokėsi giesmelių, Švento rašto eilučių, kurias vėliau sugrįžę namo „pyškindavo" tėveliams.
„Kaip jums taip pavyksta? Atžalos kasdien grįžę namo pasakoja naujas eilutes, dainuoja naujas giesmeles, ir net nori anksčiau eiti miegot, kad galėtų kuo anksčiau ryte grįžti čia." - pastebėjo ne viena mamytė. „Su nuoširdžiu bei atkalkliu darbu ir tikėjimu tuo, ką darai" - sakė stovyklos vadovė, kun. Sigita Švambarienė.

Weiterlesen...
 
Kad Jūs turėtumėt viltį
Montag, den 21. Juni 2010 um 17:10 Uhr
There are no translations available.

2010 m. gegužės 12-17 dienomis Miunchene, Vokietijoje, vyko Vokietijos protestantiškų bažnyčių jaunimo dienos (Deutscher Evangelisher Kirchentag), kuriame dalyvavo daugiau nei 400 000 žmonių. Šiame renginyje turėjome galimybę dalyvauti ir mes - Skaistė ir Aušra. Per penkias dienas vyko daugiau nei 3000 renginių, iš kurių buvo galima pasirinkti, kuriuose norėjome dalyvauti. Žinoma, kad ir kaip norėjosi, į visus juos patekti buvo neįmanoma.

Pirmąją dieną, vos atvykus, mes apsilankėme tarptautinių svečių informacijos centre, kuriame mums paskyrė tris jaunuolius - savanorius (iš viso jų buvo apie 40 000 ) lydėti mus visą dieną. Ir pirmoji diena baigėsi atidarymo pamaldomis Teresianwiese aikštėje, pačiame Miuncheno centre, netoli įspūdingos gotikinio stiliaus St.Pauls Romos katalikų bažnyčios. Po šių pamaldų, kadangi buvome pavargę po kelionės ir įspūdžių pilnos dienos, keliavome pas nuostabų žmogų, vardu Barbara, kuri mus priėmė šioms penkioms dienoms pernakvoti, nes ekumeniškumas jai ne naujiena, kadangi jos šeimoje yra kelių konfesijų atstovai. Tačiau, tai nebuvo vien nakvynė, o puiki proga užmegzti bendrystę.

Weiterlesen...
 
Seminaras vasaros stovyklų vadovams
Montag, den 21. Juni 2010 um 11:34 Uhr
There are no translations available.

selonija-baneris-120x60

seminaras-vkud
Birželio 19 d. Biržų parapijos namuose vyko seminaras vasaros stovyklų vadovams ir sekmadieninių mokyklėlių mokytojams bei padėjėjams. Seminarą vedė lektorės iš vaikų krikščioniško ugdymo draugijos.

Seminare savo žinias pagilino nemažas būrelis Biržų ir aplinkinių rajonų jaunųjų vasaros stovyklos vadovų, besiruošiančių šią vasarą dirbti su jaunaisiais stovyklautojais.

Pasak Biržų evangelikų reformatų kunigės Sigitos Švambarienės, lektorės iš Kauno mokė būsimuosius stovyklos vadovus net tik, kaip reikia būti tinkamais tarnautojais mūsų mažiesiems vaikams, bet ir mokė, kaip liudyti Kristų ir kaip mokyti Biblijos tiesų. Šis seminaras suteikė žinių jauniesiems vadovams, kurie jas galės pritaikyti darbdami su vaikais jaunimo stovyklose tiek Biržų parapijoje, tiek visoje Lietuvoje.

Weiterlesen...
 
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 8 Weiter > Ende >>

Seite 4 von 8