Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Sugrįžo istorinis varpas į bažnyčią
Penktadienis, 26 Liepa 2013 18:38
varpas_mLiepos 24 - ąją į Vilniaus ev. reformatų bažnyčią sugrįžo istorinis varpas, skambėjęs čia kelis šimtus metų. Varpas buvo rastas apie 1986 metus atliekant šv. Kortynos bažnyčioje remontą. Tuomet istorinė vertybė pateko Nacionalinio Dailės muziejaus žinion ir čia buvo saugomas iki šiol. Parapijiečio Donato Balčiausko pastangomis varpas sugrįžo į savo gimtuosius, Dievo, namus.  Varpas depozito teisėmis yra atiduotas saugoti Vilniaus ev. reformatų parapijai neribotam laikui.

varpas_1-mManoma, jog per karus šis varpas galėjo patekti į šv. Kotrynos bažnyčią kaip bene vienintelė galimybė išlikti nuo sunaikinimo. Varpas pagamintas 1739 metais Karaliaučiuje. Tą žymi lotyniškas užrašas ant apatinės varpo dalies: ME FUDIT GEORGIUS BERNHARDUS KINDER REGIOMONTI ANNO 1739. Išvertus tai reiškia: Mane išliejo Georgijus Bernardas Kinderis Karalių kalne (Karaliaučiuje) 1739 metais. Varpas puoštas augaliniu ornamentu. Viršutinėje varpo dalyje yra lotyniškas užrašas: Soli Deo Gloria. Lietuvių kalba: Vienam Dievui Garbė.

varpas2-m

Nepagailėję jėgų Donatas Balčiauskas, Šarūnas Liekis, Alvydas Verbickas ir Raimondas Natka įnešė apie 150 kg sveriantį varpą į bažnyčią. Daug istorinių vertybių išgrobstyta iš šių Dievo namų (vargonai, sietynai ir t.t.). Tačiau džiugu, jog jos pamažu grįžta ten, kur buvusios. Varpu pasigrožėti gali visi norintys užsukę į Vilniaus ev. reformatų bažnyčią.

 

 

Nuotraukos Aurelijos Arlauskienės
Viktorija Liauškaitė