Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Laisvės gynėjų diena Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje
Pirmadienis, 18 Sausis 2010 19:02
tv.sausio13_mSausio 13-ją, Laisvės gynėjų dieną, LRT kvietė apsilankyti ir atgaivinti atmintį bei susipažinti su Lietuvos radijo ir televizijos muziejuje esančia ekspozicija, skirta Laisvės gynėjų dienai. Vilniaus reformatų parapijos grupelė pasinaudojo kvietimu ir liko patenkinti ten praleidę pusdienį. Viena iš švenčių funkcijų yra stiprinti socialinę, religinę ar politinę žmonių tapatybę. Mes tikrai pasijutome Lietuvos piliečiais, pajutome dvasią, kuri tvyrojo tą atmintiną naktį, nes mus iš patalpos į patalpą lydėjo dar nuo sovietinių laikų tebedirbanti LRT parapijietė Vida. Jai teko pajusti, ką reiškia staiga pagriebus svarbiausius dokumentus palikti darbo vietą, nežinant ar sugrįši, ar rasi visus buvusius bendradarbius, savo darbo stalą...
Daugiau nuotraukų žiurėkite čia: picasa

Apie Lietuvos radijo ir televizijos raidą, iškiliausius čia dirbusius žmones pasakoja LRT muziejaus eksponatai, kurių fonduose yra per tūkstantį. Pats muziejus buvo įkurtas 1997m. balandžio 30 d. Muziejaus įkūrėjas - radijo režisierius Justinas Bautrėnas. LRT muziejuje yra Radijo, Televizijos ir Sausio 13-osios skyriai. Sovietinės armijos ir KGB padaliniai sausio 13-osios naktį šturmavo LRT pastatus bei TV bokštą ir buvo užėmę 222 dienas. Ginant šiuos pastatus buvo mirtinai sužeisti, tankų sutraiškyti 13-a Lietuvos didvyrių. Jų nuotraukos dengia muziejaus sienas.

Radijo skyriaus eksponatai ypatingai sudomino mažuosius ekskursijos dalyvius. Buvome įleisti į radijo ir televizijos įrašų studijas. Vaikai išmėgino mikrofonus, pasėdėjo už žinių pranešėjų stalo, savo akimis įsitikino, kokia galinga ir sudėtinga aparatūra perduoda vaizdą į televizorius mūsų namuose.

„V.r.ž. inf.