Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Vilniaus parapijiečių šventėje skambėjo Šventojo Rašto ištraukos
Trečiadienis, 11 Gegužė 2011 19:55

biblijos_skaitovaiJau tampa gražia tradicija kasmet susiburti ant Merkio kranto, parapijiečių Aurelijos ir Dano Arlauskų namuose. Šįkart ne tik skaitytas Šventasis Raštas, bet ir sulaukta labai gražios miškininkų padėkos už pasodintą Radvilų ąžuolyną.

Ši parapijos šventė nuo buvusiųjų skyrėsi tuo, kad susitikta ne rudeniop, kaip būdavo iki šiol, bet dar nesužydus sodams - gražų gegužės šeštadienį. Pasisveikinus su gamta (vieni ėjo parymoti prie Merkio, kiti sveikino ratus virš sodybos sukančius gandus, treti labai įdėmiai klausėsi gegutės kukavimo ir dar visokių kitokių garsų) ir šiek tiek pasistiprinus susiburta bendrai maldai, skaityta Luko evangelija.

Ypatingai gražiai kaimo garsų fone skambėjo pasakotojo evangelisto Luko (lekt. Evaldas Tamariūnas) balsas: „Daugelis jau yra mėginę išdėstyti raštu pasakojimą apie buvusius pas mus įvykius, kaip mums perdavė nuo pradžios savo akimis mačiusieji ir buvusieji žodžio tarnai". Labai atsakingai į skaitomą tekstą įsigilino ir Angelas (kurt.Mykolas Mikalajūnas), Zacharijas (D.Arlauskas) bei kiti skaitovai.

su_misko_sodinimo_liudijimaisDanguolė Juršienė, Radvilų ąžuolyno idėjos autorė ir viena pagrindinių jos įgyvendintojų, perdavė miškininkų padėką ir kiekvienam ąžuolyno sodintojui įteikė Asvejos regioninio parko direktoriaus Rimanto Glamboko pasirašytą liudijimą. Dokumentas sukėlė daug džiaugsmo ir pasididžiavimo, nes jame juodu ant balto parašyta, kad konkretus asmuo 2011 m. balandžio 16 d. sodino Radvilų ąžuolyną Dubingių girininkijoje Asvejos regioniniame parke, skirtą reformatų bendruomenės stiprinimui ir istorinių asmenybių - kunigaikščių Radvilų atminimui. „Tegu šis miškas - miško bičiulių dovana ateities kartoms - bylos Jums apie meilę miškui, gamtai ir Tėvynei. Tegul Jūsų pasodinti ąžuoliukai užaugs ąžuolais galiūnais. Tegul ąžuolo jėga ir didybė stiprins kiekvieną Jūsų gyvenimo dieną. Miškas Tau padėkos!" - sakė D.Juršienė.

Po to į didžiąją šeimininkų keptuvę buvo sudėta puspaltis lašinių, 18 svogūnų ir sumušti 72 kiaušiniai, kuriuos prižiūrėjo ir į labai gardžią kiaušinienę pavertė pats namų šeimininkas Danas, prieš tai sugebėjęs dar ir pirtelę iškūrenti.

Šventė baigėsi leidžiantis saulei.

InfoRef.lt