Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Reformatai pasaulyje
Naujienos iš Lenkijos evangelikų reformatų Sinodo
Antradienis, 09 Spalis 2012 14:57

Lenkijos ev.ref. SinodasLenkijos evangelikų reformatų bažnyčia istoriškai yra viena artimiausių Lietuvos evangelikams reformatams. Pakanka paminėti, jog Reformacijos idėjos Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę pirmiausia pasiekė kunigaikščio Mikalojaus Radvilo Juodojo dvarą Lietuvos Brastoje iš pietuose esančios Mažosios Lenkijos. Neatsitiktinai ir pirmuoju Lietuvos evangelikų reformatų generaliniu superintendentu buvo iš Mažosios Lenkijos atvykęs kunigas Simonas Zacijus. Nors Lietuvos evangelikai reformatai bendravo su Lenkijos reformatais, dalyvaudavo Lenkijos ir Lietuvos valstybės evangelikų reformatų Generaliniuose Sinoduose, Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčia, lenkiškai vadinama Jednota Litewska, išlaikė savo savarankiškumą ir pergyveno Kontrreformacijos laikotarpį, karus ir sąmyšius. Tuo tarpu Lenkijos reformatų Bažnyčia institucine prasme buvo sunaikinta ir atsikūrė tik Kontrreformacijos laikmečiui pasibaigus. Tai sąlygojo modernesnę Lenkijos reformatų bažnytinės teisės sistemą, pagal kurią Sinodas nėra renkamas kiekvienais metais, bet veikia ištisus 3 metus, 2-4 kartus per ištisus metus susirinkdamas į Sinodo suvažiavimus - sesijas.

Skaityti daugiau...
 
Žala reformatams Rumunijoje
Penktadienis, 31 Rugpjūtis 2012 08:20

Mieli Broliai ir Sesės, Brangieji,

Vengrijos reformatų bažnyčios vyriausiojo vyskupo Gusztáv Bölcskei prašymu prašau Jūsų dėmesio politiškai motyvuotam Teismo sprendimui Rumunijoje. Šis sprendimas stipriai pablogina Transilvanijos reformatų bažnyčios gyvenimą, veiklą bei turtinę padėtį.

2012 metų rugsėjo 01 dieną  įvairių konfesinių srovių Transilvanijos (Rumunija) krikščioniškos delegacijos ketina kartu susirinkti prie Reformatų Székely Mikó vardo gimnazijos Sepsiszentgyörgy (Sfântu Gheorghe) mieste protestuoti prieš teismo verdiktą, pagal kurį Rumunijos vyriausybė vėl nacionalizuoja konfesinę mokyklą. Ši mokykla teisėtai priklausė Transilvanijos reformatų bažnyčiai Rumunijoje. Transilvanijos evangelikų reformatų vyskupas Dr Géza Pap kreipėsi į visus bažnyčių vyresniuosius, dvasininkus, parapijų vyresniuosius pasauliečius ir parapijiečius susitelkti ir protestuoti prieš politiškai motyvuotą Buzau teismo sprendimą.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 4 iš 9