Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Biržai
Konfirmacijos akimirkos
Sekmadienis, 02 Rugpjūtis 2009 06:43

Liepos 26 d., sekmadienis - Konfirmacijos pamaldos Biržų reformatų bažnyčioje.
Biržuose ši šventė vyksta kasmet, bet kiekvieną kartą ji kitokia, nepakartojama ne tik tiems jaunuoliams, kurie pirmą kartą „eis prie Dievo stalo", duos priesaiką gyventi krikščionišką gyvenimą reformatų išpažinime, bet ir tėveliams, seneliams, sesėms, broliams, kaimynams, draugams, kurie nuo ankstyvo ryto su jauduliu ruošėsi eiti į bažnyčią, skynė gražiausias gėles, ruošė puokštes. Bažnyčia, dar nepradėjus skambint varpams, buvo pilnut pilnutėlė. Kas manė, kad ir vėliau atėjus ras vietų atsisėst, buvo nuvilti, teko „paramstyt sienas", net ir ant „viškų" sėdimos vietos buvo užimtos...

Skaityti daugiau...
 
Konfirmacija Biržuose
Antradienis, 28 Liepa 2009 14:57

birzu_konfirmantai_mPaskutinį liepos sekmadienį, 26 d. Biržų evangelikų reformatų bažnyčia pasitiko parapijiečius išdabinta gėlėmis, ąžuolų girliandomis, klevų ir mirtų vainikais. Konformacinėse pamaldose, kaip visada, buvo gausų žmonių. Konfirmantų tėvai, seneliai ir artimieji, draugai atėjo melstis ir susitikti kartu prie Viešpaties Malonės Stalo. Biržų evangelikų reformatų bažnyčioje prieš Bažnyčią stojo 14 merginų ir 10 vaikinų. Dauguma iš Biržų ev. ref. prapijos, tačiau buvo, 3 - iš Panevėžio ir po vieną 1 iš Nemunėlio Radviliškio ir Papilio ev. ref. parapijų. (Daugiau nuotraukų picasa)

Skaityti daugiau...
 
HAU-HAU-HAU!
Sekmadienis, 26 Liepa 2009 17:54
dien_stov_birzai2_mLiepos 6-10 d. Biržuose vyko dieninė vaikų stovykla ,,Indėnai". Tai dar vienas iš Biržų ev. Reformatų jaunimo projekto ,,Duok man ranką, mielas drauge" renginių. Ši stovykla skyrėsi nuo įprastų stovyklų, nes ji buvo dieninė. Tai reiškia jog vaikai susirenka ryte, o vakare kiekvienas keliauja į namučius. Šioje stovykloje dvasinė vadovė buvo kun. Sigita Švambarienė, o stovyklos direktorės pareigas ėjo sekmadienio mokyklėlės mokytoja Danutė Nindriūnaitė. Vadovais dirbo 10 jaunųjų ev. reformatų parapijiečių.
Stovyklą pradėjome atidarymo pamaldėlėmis kuriose tarnavo kun. S. Švambarienė, jos buvo koncentruotos į visos savaitės temas, pamoksliukas buvo labai trumpas, ir vaikai buvo nustebę, kad bažnyčioje ne visada reikia ilgai sėdėti, ir kad Dievo Žodžio klausymas gali būti visai nenuobodus.
Kiekvienos dienos rytą pirmiausia vaikus didysis Manitu (taip indėniškai vadinosi didysis stovyklos vadas) pasveikindavo stovyklautojus šūksniu ,,HAU HAU HAU", pakartodavome taisykles ir lėkdavome į bažnyčią pasimelsti už būsimą dieną. Po to mūsų laukdavo įvairūs darbeliai.
(daugiau skaitykite siaures_rytai_logo filmuota medžiaga žiūrėkite čia  youtube-logo ir čia youtube-logo nuotraukos picasa)
Skaityti daugiau...
 
Jaunimo renginiai Biržuose
Penktadienis, 03 Liepa 2009 20:47
logo_birz_projPAGAL PILIETINIO IR TAUTINIO UGDYMO BEI NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ VEIKLOS RĖMIMO PROJEKTUS BIRŽŲ EVANGELIKŲ REFORMATŲ PARAPIJOJE VYKS ŠIE JAUNIMUI IR VAIKAMS SKIRTI RENGINIAI:

2009 07.06-10 Dieninė stovykla vaikams 6-13 m. ,,Duok man ranką, mielas drauge" Atsakinga Biržų sekmadienio mokyklėlės mokytoja D.Nindriūnaitė (tel. 861377416)

2009 07.17-19 Pažintinė kelionė dviračiais iš Biržų į Švobiškį ,,Duok man ranką, mielas drauge, ir keliaukime kartu" Aplankant ir tvarkant reformatų kapines bus susipažindinama su krašto, bei prieš mus gyvenusių žmonių istorija. Atsakinga kun.S.Švambarienė (tel. 868166661)

2009 08.28-29 Sporto savaitgalis Biržuose su įv. krikščioniškų konfesijų jaunimu ,,Duok man ranką, mielas drauge ir eime sportuot kartu" Atsakingas M.Jukonis (tel. 867112400)

KITI RENGINIAI BAŽNYČIOJEbizai_proj_m

2009 07.12-19 LER Bažnyčios stovykla Švobiškyje ,,Šaukis manęs, ir aš atsiliepsiu!" (Jer 33,3) Stovykla konfirmacinio amžiaus jaunimui. Atsakingas kun.R.Mikalauskas

2009 08.01-08 LERBJD ,,Radvila" vaikų stovykla N.Radviliškyje, Biržų raj. ,,Dvasios vaisiai yra meilė" Atsakinga V.Striužaitė (tel.862424340)

2009 08.13-16 LER Bažnyčios Evangelikų reformatų šeimų stovykla poilsiavietėje „Žuvėdra" Giruliuose, Klaipėdos raj. Atsakinga kun. S.Švambarienė (tel.868166661)

KVIEČIAME DALYVAUTI!

Biržų jaunimo grupė
 
Sinode aktyviai dalyvavo ir jaunimas
Antradienis, 30 Birželis 2009 12:59
kalvinas mBiržuose birželio 20-21 d. vykusiame Lietuvos Evangelikų reformatų Sinode pasižymėjo ir jaunimas.
Biržų parapijos jaunimo grupė, vadovaujama kun. Sigitos Švambarienės, sumąstė originaliai prisidėti prie J. Kalvino 500 gimimo metinių ir iš peties atnaujinę bažnyčioje buvusį kambariuką-sandėliuką (įėjus į bažnyčią, kairėje esančiose patalpose), Sinodo metu įrengė kavinę „Pas Kalviną". Joje prie kavos ar arbatos galėjai pasivaišinti gardžiais merginų keptais pyragais ir „tinginiu", šviežutėliu medumi. Be to, kambaryje buvo su vienu iš reformacijos tėvų, Šveicarijoje gyvenusiu Jonu Kalvinu, ypač daug susijusių elementų: nuotraukų, paveikslų, galima buvo pavartyti įvairių su šia iškilia asmenybe susijusių knygų bei žurnalų. kavine m
Visas jaunasis personalas, kurio buvo apie penkiolika, išsiskyrė salotiniais marškinėliais. Bažnytinio reformatų „sąskrydžio" spalviniu akcentu neatsitiktinai paimta salotinė spalva - staltiesės, servetėlės ir net delegatų kortelės buvo salotinės spalvos, kadangi su šia spalva Pasaulyje, kuriame yra apie 90 milijonų reformatų, minimas ir J. Kalvino jubiliejus. Salotinės spalvos akcento tikriausiai neatsitiktinai turėjo net gi ir kun. R. Mikalausko kaklaraištis.
Skaityti daugiau...
 
More Articles...
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 7 iš 8