Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Vasaros atgarsiai. LDK takais Baltarusijoje.
Trečiadienis, 13 Lapkritis 2013 13:15

Irena Skiauterytė

minsk_mKada geriausia prisiminti turiningas vasaros kelionių dienas, jei ne vėlyvą rudenį, kai tamsūs vakarai, kai vasaros šilumos ir žalumos nei kvapo? Juo labiau, kad  kelionė į Baltarusiją leido prisiliesti prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos, pamatyti senovės įvykius ir žmones menančias pilis, vietoves.

Skaityti daugiau...
 
Šimtametė Marija: nėra pričynos mirti
Pirmadienis, 04 Lapkritis 2013 18:25

siaures_rytu_logo

 

korsakiene_1_m

Lapkričio pirmąją savo šimtąjį gimtadienį Panevėžyje švenčianti Biržų rajono Anglininkų kaimo gyventoja įsitikinusi, jog žemės pasauly visiems sočiai. Tereikia vieno - kad Dievas apsigyventų kiekvieno žmogaus širdyje.

Pirmoje vietoje - padėka Dievui

„Ar aš Dievui negiedosiu, /ar neduosiu Tam garbės, /Kurs visuose reikaluose /susimilsta ant manęs? (...) Šiaip daiktai patenk trumpai, /Dievo meilė - amžinai", - mylimiausia senojo evangelikų reformatų giesmyno giesme pokalbį pradeda guvi šimtametė Marija. Garsiai giedodama šiuos sakinius, ji pasveikina kiekvieną savo gyvenimo naują rytą. Tai - tradicija, einanti iš širdies gilumos nuo pat jaunystės. Tuoj pat ji priduria, jog iki šiol kasdien ne tik gieda, bet ir meldžiasi. Ilgaamžė tvirtina, jog maldos negelbės, jei jas „kalbėsi lyg „stoiką" (pareigą - red. pastaba) atlikdamas. Ilgaamžė niekada neabejojo, jog „yra Dievas ant pasaulio". Tačiau vien to žinojimo negana. Kiekvienas žmogus dar esą turi Dievą „susikurti" savyje, kad ir pats, pasak senolės, pasidarytų dieviškas. Už visa, kas gyvenime atsitiko geriausio, Marija Korsakienė dėkoja Dievui ir „Jo siųstiems" geriems žmonėms.

Skaityti daugiau...
 
Vieno lyderio įtaka
Ketvirtadienis, 07 Lapkritis 2013 08:32
lksb_logoPrieš 86 metus, 1927-ųjų pavasarį, Bertrandas Russellas Londone skaitė paskaitą "Why I am not a Christian" (Kodėl nesu krikščionis). Prabėgus dešimtmečiui šis tekstas kartu su kitais straipsniais buvo sudėtas į to paties pavadinimo knygą - iki šiol tebesančią viena iš ateizmo biblijų.

Garsusis britų filosofas savo įsitikinimus aiškiai deklaruoja jau pratarmėje. Jis atmeta bet kokias religinio tikėjimo formas, nes esąs tikras, kad "religijos padaro daug žalos ir kad jos yra netiesa." Esą tikintieji atmeta "bešalius tyrimus", dėl to nyksta tokia dorybė kaip abejojimas. Ir šiaip religijos keliančios fanatizmą, netgi skleidžiančios "neapykantos nuodus".
Skaityti daugiau...
 
Jaunimo erdvėje "ATEIK IR TU" - foto pamoka
Antradienis, 12 Lapkritis 2013 08:33
erdve foto pam_mŠį ketvirtadienį, lapkričio 14 d., atviroje jaunimo erdvėje "ATEIK IR TU" vyks foto-pamoka jaunimui - kaip surengti fotosesijos vakarėlį! Jo metu mokysimės foto gudrybių ir paslapčių, kaip suorganizuoti fotosesiją neturint profesionalios foto įrangos, pabūsime ir modeliais, ir fotografais.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 9 iš 165