Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Knyga apie Paulavos respubliką ir jos įkūrėją kunigą P.K.Bžostovskį
Penktadienis, 24 Sausis 2014 10:04
Dalija Gudliauskienė

pristatymas knygos1_mSausio 21 d. Vilniaus rotušėje pristatyta Aurelijos Arlauskienės, Lucijos Jurgelevič, Ramunės Šmigelskytės-Stukienės knyga „Povilas Ksaveras Bžostovskis - Paulavos respublika", pasakojanti apie vos už keliasdešimt kilometrų nuo Vilniaus, Šalčininkų rajone, esančią unikalią vietą, kuriai prieš kelis šimtus metų visuomenė teikė ypatingą reikšmę. Netgi buvo sakoma, kad valstybėje yra trys respublikos: Lenkijos, Lietuvos ir Paulavos.
Skaityti daugiau...
 
LDK istorija: Mikalojus Radvila Rudasis – kunigaikštis, nepasirašęs Liublino unijos
Antradienis, 21 Sausis 2014 07:14
15min

Kunigaikštis Mikalojus Radvila RudasisXVI a. LDK valstybės veikėjas, Vilniaus vaivada ir didysis LDK etmonas Mikalojus Radvila Rudasis (apie 1515-1584) nepasirašė Liublino unijos akto. Didiko politinį motto, ginant LDK suverenumą, atspindi 1565 m. pasakyti žodžiai: „Turėčiau tokiu lietuvių arkliuku joti, nuo kurio, saugok Dieve, mane lenkų ereliukas ne tik neturėtų numesti, bet net nagu įdrėksti".

Išaugo garsioje LDK giminėje

Mikalojus Radvila Rudasis gimė apie 1515 m. Dubingiuose. Jis buvo vyriausias didžiojo LDK etmono ir Vilniaus kašteliono Jurgio Radvilos (apie 1480-1541) ir Palenkės vaivadaitės Barboros Kolankos iš Dalejovo (XV a. pab. - 1550) sūnus.

Radvilų šeimoje taip pat pilnametystės sulaukė sesuo - Volodimiro seniūnienė Ona Radvilaitė (1518-apie 1558) ir Radvilų giminę labiausiai išgarsinusi Lenkijos karalienė bei Lietuvos didžioji kunigaikštienė Barbora Radvilaitė (apie 1522-1551).

Skaityti daugiau...
 
Alexandre Havard. „Šeimos, aš jūsų neapkenčiu“ – apie Europos Parlamento šeimos politiką
Pirmadienis, 20 Sausis 2014 09:41
propatria_logo


„Šeimos, aš jūsų neapkenčiu"... Šios žymios frazės autorius prancūzas liberalas ir homoseksualas rašytojas André Gide, 1947 m. gavęs Nobelio literatūros premiją, primena mums, kad individualistinis liberalizmas ne mažiau nei kolektyvistinis socializmas skelbia bjaurėjimąsi šeima.

Tie, kuriems yra tekę studijuoti Sovietų Sąjungos istoriją, prisimena rusų bolševikės, už socialinės gerovės klausimus atsakingos liaudies komisarės Aleksandros Kolontaj 1918 m. rugsėjo mėn. pasirodžiusiame dekrete „Dėl šeimos ir santuokos" numatytas priemones, kurių tikslas - remiantis marksizmo ideologija, anuliuoti šeimą. Šios priemonės, kurios tuo metu rodės revoliucingos, mūsų laikais atrodo „primityvios", palyginti su dabartine Europos Parlamento šeimos ir santuokos politika, kuri yra artima Europos civilizacijos naikinimui.
Skaityti daugiau...
 
Krikščionių forumo konferencija „Gyvybės kultūros puoselėjimas ir pilietins apsisprendimas“ Seime
Antradienis, 14 Sausis 2014 08:50
konferencija_1Sausio 11 d. Seimo Konstitucijos salėje vyko Krikščionių forumo konferencija „Gyvybės kultūros puoselėjimas ir pilietinis apsisprendimas", kurią sudarė 3 dalys: 1)teorinė, 2)darbas grupėse ir 3)darbo grupių rezultatų pristatymas, diskusija, įsipareigojimai. Konferenciją organizavo Krikščioniško pilietinio veikimo forumo nariai vilniečiai, dalyvavo daugiau nei  100 žmonių iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 4 iš 165