Uždaryti

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Kėdainiuose skambėjo Mažvydo giesmės
Pirmadienis, 24 Rugsėjis 2012 18:54

Inga Krisiukėnaitė

kedainiai_mRugsėjo 14 - 23 dienomis Lietuvoje paskelbtos Europos paveldo dienos. Jas rengia Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, miestų ir rajonų savivaldybės. 2012 metais Europos paveldo dienų Lietuvoje tema - „Genius loci. Vietos dvasia" Ja siekiama atkreipti dėmesį į tai, kas sukuria savitą miesto „aurą" - išskirtinę vietos dvasią.

Džiugu, kad Kėdainių savivaldybė kartu su evangelikų reformatų bendruomene taip pat prisijungė prie šio renginių ciklo. Rugsėjo 16 d. kėdainiečiai gausiai rinkosi į miesto centre esančią evangelikų reformatų bažnyčią.

kedainiai_1_mPasak kun. Raimondo Stankevičiaus, išsipildė Biblijoje parašyti Jėzaus žodžiai: „jei šitie tylės, akmenys šauks"(Lk 19,40). Turtinga Kėdainių ev. reformatų bažnyčios istorija tarsi atgijo ir prisikėlė vienam sekmadieniui. Kaip ir prieš šimtmetį, žmonės rinkosi į bažnyčią, klausėsi Dievo Žodžio iš senosios Biblijos, kartu meldėsi ir giedojo senąsias reformatų giesmes.

Vilniaus ev. reformatų choras „Giesmė" pakylėjo širdis pirmosios spausdintos lietuviškos knygos autoriaus M.Mažvydo giesmėmis. Po pamaldų miestiečiai turėjo galimybę susipažinti su šių dienų evangelikų reformatų bendruomene, kurią pristatė Lietuvos evangelikų reformatų Konsistorijos prezidentas Bažnyčios kuratorius dr.M.Mikalajūnas, taip pat su Dubingių piliavietės istorija ir jos archiologiniais radiniais supažindino prof.dr.A.Kuncevičius, unikalų škotų Arnetų namą, menantį reformatų istorinę dvasią Kėdainiuose pristatė Kėdainių krašto muziejaus istorikas V.Banys.

Daugeliui kėdainiečių šis renginys tapo pirmąja pažintimi su evangelikų reformatų bendruomene, todėl bažnyčia miestiečių atmintyje išlikusi kaip sandėlys, sporto, koncertų salė ar tiesiog muziejus šios gražios iniciatyvos dėka, tikimės, ir vėl taps žinoma kaip Dievo namų ir jo surinkimo vieta.