Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Vilniečių koncertas Biržuose
Vendredi, 06 Juillet 2012 10:00
There are no translations available.

Dalija Gudliauskienė
ausra_6634a_m
Birželio 17 d. Biržų reformatų bažnyčioje po pamaldų koncertavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) bakalaurės Karolina Glinskaitė (sopranas) ir Aušra Pačegonytė (vargonai) bei magistrantas Stanislovas Straševičius (birbynė). Tai vienas iš Šiaurės Lietuvos muzikos festivalio Biržai 2012 renginių. Aušrelė yra Vilniaus ev. reformatų parapijos antroji vargonininkė ir besimokydama Akademijoje dažnai vargonuodavo (ir tikimės - vargonuos) vilniečių pamaldose. Ji šiais metais baigė LMTA Vargonų ir klavesino katedros bakalauro studijas ir žada toliau tęsti mokslus magistrantūroje.

Solistė Karolina Glinskaitė - 2011 metų Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkurso III premijos laureatė šiais metais baigė prof. Virgilijaus Noreikos dainavimo klasės bakalauro studijas.

Stanislovas Straševičius - dirba Kaišiadorių meno mokykloje, moko vaikus groti birbyne ir lamzdeliu, yra subūręs ir groja keliuose ansambliuose: „Birb - band", kurio nariai birbynėmis groja džiazą, birbynių kvintetą, kartu su savo mokiniais liaudiškos muzikos grupę prie Kaišiadorių kultūros ir meno centro, aktyviai dalyvauja savo miesto muzikiniame gyvenime. Į Biržus atvyko koncertuoti, pakviestas mokslo draugių Aušros ir Karolinos.

ausra_623a_mVargonininkė Aušra su draugais biržiečiams atliko savo diplominio koncerto programą ir kitus bendrai parengtus kūrinius. Biržų reformatų bažnyčios vargonai, nors pernai šiek tiek buvo remontuoti, bet Aušrelė vis dėlto negalėjo jais perteikti Bacho, Buxtehude‘s, Naujalio kūrinių spalvų ir atspalvių viso grožio.

Biržiečiai tikriausiai pirmą kartą išgirdo neįprastą birbynės ir vargonų derinį. Birbynininkas S.Straševičius, akompanuojant vargonais, pagrojo C.PH.E.Bacho Sonatą, F.M.Veracini Sonatą Quatra, A.Piazzolla „Oblivion".

Stipraus, spalvingo balso solistė Karolina Glinskaitė, vargonams pritariant, padainavo populiarią, TV projekto Triumfo arka atlikėjų pamėgtą Mozarto „Ridente la calma" (Ramybė džiaugsmui), iš ten pat pažįstamą G.F.Hendelio Rinaldo ariją „Lascia ch‘io pianga" iš operos „Rinaldo". Koncerto pabaigoje visi trys: Karolina, Stanislovas ir Aušra atliko nuostabaus grožio E.L.Webberio kūrinį „Pie Jesu".

Po koncerto Biržų reformatų parapijos vardu kalbėdama Vilhelmina Dagilienė dėkojo atlikėjams už biržiečiams padovanotą puikų koncertą, o Aušrelei ir už pernai tarnavimą Biržų reformatų bažnyčioje, kai reikėjo vargonuoti per nesibaigiančias budėjimo pamaldas...