Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Konferencija Švedijoje
Friday, 13 July 2012 16:29
There are no translations available.

Eglė Grucytė

egle_sved_1-2Švedijoje gegužės 14 - 20 dienomis vyko trijų bažnyčių susijungimo konferencija, kurioje dalyvavo ir Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios atstovai.

Konferencijoje dalyvavo visų trijų besijungiančių Švedijos bažnyčių -  Misijos (Mission Covenant Church), Baptistų (Baptist Union) ir Metodistų (United Methodist Church) bažnyčių partneriai iš Liberijos, Kongo Kinšasa, Kongo Brazavilio, Indijos, Pakistano, Japonijos, Tailando, Birmos, Kinijos, Ispanijos, Olandijos, Norvegijos, Estijos, Rusijos, Turkmėnistano, Azerbaidžano, Baltarusijos, Sirijos, Libano, Egipto, Nikaraguvos, Ekvadoro, JAV, Kanados.

Įdomu tai, jog Lietuva yra vienintelė šalis, kurioje visos trys besijungiančios Švedijos bažnyčios, turi partnerius. Švedijos Misijos bažnyčia bendradarbiauja su Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčia, o Švedijos Baptistų unija bendradarbiauja su Lietuvos Baptistų unija ir Švedijos metodistų bažnyčia bendradarbiauja su Lietuvos metodistais.

Konferencijoje kiekvienos šalies atstovai pristatė savo bažnyčias, pagrindines bendradarbiavimo veiklos kryptis, turėjo galimybę pasidalinti mintimis apie ateities bendradarbiavimo planus su susijungusia bažnyčia. Renginio metu atmosfera buvo labai draugiška, tad įvairių konfesijų atstovai iš skirtingų pasaulio šalių turėjo galimybę pasidalinti savo patirtimi, problemomis. Mums buvo suteikta galimybė ne tik pasidalinti savo patirtimi, bet ir susirasti galimų partnerių iš kitų pasaulio šalių.

Džiugu, jog buvo nutarta toliau bendradarbiauti su visais partneriais Lietuvoje. Kalbant apie Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios bendradarbiavimo galimybes - buvo priimtas sprendimas toliau tęsti glaudų bendradarbiavimą remiant Vaikų namus „Vaiko užuovėją" ne tik materialiai, bet ir siunčiant savanorius darbuotojus į šią įstaigą iš partnerių parapijų. Planuoja atvykti savanoriai iš Vaxjo bei Stokholmo parapijų. Vieni jų dirbs keletą mėnesių, kiti - net metus. Taip pat buvo priimtas sprendimas plėsti bendradarbiavimą, atkreipiant ypatingą dėmesį į Kauno bei Vaxjo miestų partnerystės ryšius.