Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Tolerancijos keliai tarp Biržų ir Detmoldo
Mercredi, 25 Juillet 2012 07:09
There are no translations available.

lippe_z

 

detmold_birzai_mDetmoldas. "Tolerancijos keliu" žengia Aušros vidurinė mokykla, esanti nedideliame Lietuvos miestelyje Biržuose. Šis kelias atvedė 20 šios mokyklos moksleivių ir mokytojų, dalyvaujančių jaunimo mainų programoje, savaitei į Detmoldą

Svečius rotušėje priėmė miesto mero pavaduotoja Christ-Dore Richter. Na, o atvykti į Detmoldą moksleivius pakvietė Lipės krašto bažnyčia kartu su krikščionių ir žydų bendradarbiavimą Lipės krašte remiančia draugija.

Kaip žinome iš spaudos, tai visi šie žmonės bendrai dalyvauja viename projekte, pernai sulaukusiame didžiulio atgarsio ir pripažinimo Biržuose: jie nori sutvarkyti buvusias žydų kapines Biržuose. Pirmieji ryšiai užsimezgė žymiai anksčiau. Tai buvo partnerystės ryšiai tarp Lipės krašto ir Biržų krašto evangelikų reformatų bažnyčių, kol kunigas Miroslavas Danys, kartu su Joergu Ehrlicheriu ir Gertrūda Wagner, draugijos nariais, remiančiais krikščionių ir žydų bendradarbiavimą sugalvojo pradėti tvarkyti žydų kapines.

Ši idėja sulaukė ne tik plataus pritarimo Aušros vidurinėje mokykloje, bet 2011 metais, prasidėjus pirmiesiems tvarkymo darbams, ją parėmė ir miesto administracija. Netrukus ir pats projektas, kurio tema "Tolerancijos keliai" ir kuris įjungtas į mokyklinę veiklą, nusidriekė net iki Vilniaus. Taigi šiemet, prie kapinių tvarkymo darbų prisijungs ne tik vokiečių moksleiviai iš Lemgo Marianne-Weber gimnazijos, bet ir laukiama į Biržus atvykstant Vokietijos ambasasdoriaus Lietuvai.

Miesto mero pavaduotoja Christ-Dore Richter padėkojo visiems projekto dalyviams už svarų indėlį, skatinantį nepamiršti istorijos pabrėždama, kad: "Šio darbo metu, tvarkant žydų kapines, bus užmegzti nauji europiniai ryšiai, moksleiviai susiras naujų draugų ir tokiu būdu bus nutiesiami keliai tolerancijai ir taikai."

Projekto koordinatorius kun.Miroslav Danys,
Lipės krašto bažnyčia 0049 5231 976853

Iš vokiečių kalbos vertė Rasa Oesterwinter-Jasiukėnaitė