Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Žala reformatams Rumunijoje
Freitag, den 31. August 2012 um 08:20 Uhr
There are no translations available.

Mieli Broliai ir Sesės, Brangieji,

Vengrijos reformatų bažnyčios vyriausiojo vyskupo Gusztáv Bölcskei prašymu prašau Jūsų dėmesio politiškai motyvuotam Teismo sprendimui Rumunijoje. Šis sprendimas stipriai pablogina Transilvanijos reformatų bažnyčios gyvenimą, veiklą bei turtinę padėtį.

2012 metų rugsėjo 01 dieną  įvairių konfesinių srovių Transilvanijos (Rumunija) krikščioniškos delegacijos ketina kartu susirinkti prie Reformatų Székely Mikó vardo gimnazijos Sepsiszentgyörgy (Sfântu Gheorghe) mieste protestuoti prieš teismo verdiktą, pagal kurį Rumunijos vyriausybė vėl nacionalizuoja konfesinę mokyklą. Ši mokykla teisėtai priklausė Transilvanijos reformatų bažnyčiai Rumunijoje. Transilvanijos evangelikų reformatų vyskupas Dr Géza Pap kreipėsi į visus bažnyčių vyresniuosius, dvasininkus, parapijų vyresniuosius pasauliečius ir parapijiečius susitelkti ir protestuoti prieš politiškai motyvuotą Buzau teismo sprendimą.

Transilvanijos generalinis evangelikų reformatų Sinodas yra stipriai sukrėstas ir nusivylęs minėtu Rumunijos teismo sprendimu, kuriuo paminamos teisėto savininko teisės ir jo nekilnojamo turto, kaip ir komunistinės valdžios vėl nacionalizuojamą pastatą. „Šis teismo sprendimas yra akivaizdus pasijuokimas iš teisingumo bei nešališkumo. Tai didelė materialinė ir moralinė žala Transilvanijos Reformatų bažnyčiai." - rašoma bažnyčios pareiškime. Vengrijos Reformatų Bažnyčios vyriausiojo vyskupo vardu kviečiame paskirti Jūsų laiką ir paskaityti straipsnį apie šį įvykį http://reformatus.hu/mutat/7186/ bei Transilvanijos Reformatų generalinio Sinodo rezoliuciją šiuo klausimu.

Su padėką už palaikymą Transilvanijos reformatams ir jų vyskupui Dr. Géza Pap, Pasaulio reformuotų bažnyčių unijos, Europos Tarybos viceprezidentas kun. Balázs Ódor