Uždaryti
There are no translations available.

Prisijungimas redaktoriams

Prisijunkite, norėdami redaguoti svetainės turinį.
There are no translations available.

Prisijungimas

2006 - 2013 metų ref.lt archyvas

Ši svetainė yra 2006 - 2013 metų archyvas.

Klausimas

Užbaikite Šv. Rašto citatą: "Jei Viešpats panorės..."
 
„Kalbėdami tiesą su meile, aukime visais atžvilgiais tame, kuris yra galva, - Kristuje.“ (Ef4, 15)
Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija
LERD "RADVILA"
Brastos Biblijai ir Heidelbergo Katekizmui - 450 metų!
Montag, den 16. September 2013 um 21:46 Uhr
There are no translations available.

Brastos Biblija          http://www.mab.lt/lt/naujienos/1011Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčia 2013.09.18- 22 mini Brastos Biblijos išleidimo 450-metį. Lietuvos didikas, protestantas Radvila Juodasis, ėjęs Vilniaus vaivados ir LDK kanclerio pareigas, 1563 metais savo lėšomis Breste išleido pirmąją pilną Bibliją lenkų kalba.

Šis įvykis pažymėjo inovatyvias naujoves valstybės raidoje, o pati Brastos (Bresto) Biblija tapo kaimynines tautas - lietuvius, lenkus, baltarusius - ne atskiriančiu, bet vienijančiu civilizaciniu simboliu.

Pasaulio evangelikai reformatai šiais metais mini ir tikėjimo išpažinimo - Heidelbergo katekizmo 450-metį. Žymus teologinis veikalas ir šiandien neprarado savo reikšmės, nes iškėlė naują požiūrį - kristocentrizmas, kaip krikščionybės uždavinys, turi būti dialektiškai siekiamas per giliai suvokiamą antropocentrizmą.

Šios dvi 450-metų sukaktys mums šiandien liudija, kad Lietuva ir jos žmonės tuomet neatsiliko nuo progresyviausių europinės minties sąjūdžių bei darbų. Brastos Biblijos išleidimas rodo, jog kultūrinė ir politinė Lietuva buvo ir dabar gali būti regioniniu lyderiu ar svarbiu partneriu. Manome, jog šių sukakčių minėjimas svarbus tuo, nes kviečia į patriotizmą bei naconalinius uždavinius pažvelgti plačiau, išvengiant siauro etniškumo ir jo sąlygojamo susipriešinimo.

Brastos Biblijos išleidimo 450-mečio paminėjimo renginiuose Vilniuje dalyvaus Lietuvos ir Lenkijos istorikai, bažnyčių, mokslo ir visuomenės veikėjai, užsienio svečiai - Vokietijos Lippe krašto ev.reformatų bažnyčios delegacija, Lenkijos ev.reformatų bažnyčios delegacija, svečiai iš Baltarusijos.

Kviečiame apsilankyti:

2013.09.20. (penktadienį) 10:00 Vilniaus universiteto istorijos fakultete 211 auditorijoje įvyksiančioje dr. A.Bumblausko atviroje paskaitoje ir diskusijoje "Reformacija, Bresto Biblija";

2013.09.21. (šeštadienį) 11:00 Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčioje (Pylimo g.18) šventiniame renginyje „Vilnius - idėjų kaitos ir Reformacijos vieta".